Sari la conținut

Kit Lant


MVA
 Share

Postări Recomandate

salut. deoarece am nevoie de un kit de lant si am gasit ceva, as avea nevoie de ceva pareri(nu ma prea pricep):

motorul este yamaha xt 125 x an 2006

- sunt bune pinioanele Chiaravalli?

-cum este lantul RK excel takasago?

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RK si DID sunt cam tot pe acolo insa pe forumurile din afara majoritatea recomanda RK.

 

ia ti DID daca gasesti

 

 

Si eu recomand DID daca gasesti.

 

Ar fi bine sa veniti si cu argumente! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. deoarece am nevoie de un kit de lant si am gasit ceva, as avea nevoie de ceva pareri(nu ma prea pricep):

motorul este yamaha xt 125 x an 2006

- sunt bune pinioanele Chiaravalli?

-cum este lantul RK excel takasago?

 

multumesc

 

 

Kitul CHT Chiaravalli - RK-Excel e unul dintre cele mai bune, daca nu cel mai bun. RK olosesc tehnologii ultramoderne ca de pilda RX-ring:

"RK's XSO chains offer less torsional friction and increased high-stress, high-speed performance providing a longer lasting chain at an affordable price.

All RX-Ring chains have "Rerfined X" shaped seals and improved metallurgy giving you 7 times longer wearlife than standard O-ring chains. Viewed in cross section, the RX-ring has two lubrication pools and contact lips versus the single contact design of a standard O-ring chain. Giving the chain a longer life gives you more value for your money." iar CHT Chiaravalli e una dintre cele mai cunoscute companii producatoare de pinioane.

Ia cu incredere, eu sunt foarte multumit de calitate.

 

P.S.: asta nu inseamna ca DID si Regina nu sunt bune. Dar daca ai gasit deja un kit Chiaravalli-RK poti lua cu incredere, e o alegere foarte buna.

 

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un O-ring tine vreo 20 mii, un X-ring ar trebui, din ce am citit sa tina dublu. Nu am avut X-ring, dar m-am documentat putin ca vreau sa-mi schimb si eu kitul de lant. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RK si DID sunt cam tot pe acolo insa pe forumurile din afara majoritatea recomanda RK.

 

Ar fi bine sa veniti si cu argumente! :bounce:

 

eu am vazut si multi care recomanda DID (pe forumurile de afara) .... banuiesc ca e o chestie de gust si atasamentul fata de brand. RK si DID se spune ca ar avea mot.

 

Eu am avut did si apoi mi-am luat regina si nu pot sa spun ca e o firma naspa, ma tine de ceva timp, acum depinde cat de rar il cureti si ungi si in ce mod faci operatiunea asta :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai exista o firma producatoare de lanturi, destul de populara in Cehia si restul Europei.

EK - http://www.ekchain.com/

Eu am 525 cu X-ring si sunt foarte multumit de el. Pretul a fost iarasi destul de bun, parca am dat vreo 100 euro pe lant, anul trecut, si am cumparat versiunea "medie" la pret, erau si mai ieftine si mai scumpe, ma refer toate EK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai exista o firma producatoare de lanturi, destul de populara in Cehia si restul Europei.

EK - http://www.ekchain.com/

 

Da, am auzit si de astea, EK e o firma "de referinta" in Europa. Raport calitate-pret foarte bun, dar cine o aduce in Romania? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...