Sari la conținut

Hop Si Io Cu Mobra Mea!


GSX_R
 Share

Postări Recomandate

Salutare, tot citind topicurile baietilor si vazand mobrele* (*frumoase, sa aveti grija de ele) m-am gandit sa-mi prezint si io mobra asa cum au poreclito prietenii "Vladutz".

 

Ce sa zic am luat-o acum vreo 2 luni prin iulie, inca nu pot sa zic nimic in legatura cu ea fiindca nu am permis inca

dar din cate am citit sant destul de laudate si frumoase :rolleyes:

Am un GSX-R 600 K1 adusa de la 32Km de Baia Mare "calarita"

Cred ca nu e prea recomandata incepatorilor dar mi-a placut mult si promit sa am grija de ea

nu sant io ala cu bani dar a fost greu sa o cumpar din cauza ei nu am mai avut banii care mai trebuia sa-i dau sa termin scoala

si cred ca sezonu asta nu o sa am parte de carnet sper ca sezonu viitor sa pun si io mana pe carnet si cel mai important sa-mi cumpar o costumatie adecvata

pana atunci o sa am grija de el si bine ca am prieteni cu carnet care sa ma plimbe chiar daca e naspa sa fi pasager pe motoru tau asta e post-42244-1221743674_thumb.jpg

post-42244-1221743691_thumb.jpg

 

astept sfaturi pentru un viitor incepator calaret de gixxer :cheers:

 

* Vladutz vine de la toba e ULADO si U seamana cu Vpost-42244-1221744319_thumb.jpg

post-42244-1221744176_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Superba!

2. Scoate-i LED-urile alea

3. Hai cu permisul

 

:rolleyes:

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este prea frumoasa motocicleta pentru ledurile alea,deci mai bine da-le jos. Sa o stapanesti sanatos si dupa ce iti iei carnetul usor cu gazul si mare grija cu ea. Sanatate maxima si asfalt uscat !!!

PS: Pffffffff e cel mai aiurea cand ai mobra,dar nu ai carnet :rolleyes: ...Oricum toate la timpul lor.

o sa le dau jos

asfalt uscat tie mai mult ca io mai am nevoie de timp

bafta

 

frumoasa....

 

 

 

costumatie ... si limiteazate in gaz! , invata sa franezi bine inaite sa accelerezi! :cheers:

 

bafta la permis!

 

mersi

 

prea frumos gixerashul tau ..felicitari ..pentru el ..sa aveti grija unul de altul ...

 

mersi

si voi sa aveti grija si de voi si de ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru achizitie! Daca esti cumpatat si ai noroc, n-ai probleme. Respecta regulile de cirulatie si nu te hazarda (stiu ca e cam greu sa te abtii -> specific incepatorului) dar macar in localitati nu merge mai mult de 70 km/h. Un sfat. O parere.

 

Bafta!

 

PS: Nu te zgarci la echipament -> functioneaza deviza : cat dai atata face! . asa ca mai bine mai stai o luna da iti iei ceva ca lumea. Bafta si la obtinerea permisului de conducere. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

invata sa franezi bine inaite sa accelerezi! :rolleyes:

 

 

Frumoasa achizitie, sa o stapanesti sanatos.

 

Misto asta cu invata sa franezi inainte sa accelerezi. E cu drepturi de autor sau pot sa te citez?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa achizitie, sa o stapanesti sanatos.

 

Misto asta cu invata sa franezi inainte sa accelerezi. E cu drepturi de autor sau pot sa te citez?

 

 

 

nu .... nu e a mea si eu am auzit-o la bikeri mai batrani!

 

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am trecut prin faza: "am mobra dar nu am carnet..pt ca nu am invatat sincer.cica am carnet la cat b de 5 ani..de ce sa mai invat...??????dupa o luna in care am stat si m-am uitat la ea ...m-am gandit sa ma apuc de invatat ca asa nu se mai poate"..sa ai grija de ea si ea de tine...

bafta si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos, numai de bine pt modelul asta, e super bun !

 

Ai grija cu ea si schimba in ture joase ca sa te obisnuiesti cu ea..

 

si..

 

DA JOS LEDURILE + Cumparati o casca buna !

Editat de IceCube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am trecut prin faza: "am mobra dar nu am carnet..pt ca nu am invatat sincer.cica am carnet la cat b de 5 ani..de ce sa mai invat...??????dupa o luna in care am stat si m-am uitat la ea ...m-am gandit sa ma apuc de invatat ca asa nu se mai poate"..sa ai grija de ea si ea de tine...

bafta si asfalt uscat.

 

si ai reusit sa stai o luna fara sa o "incaleci" sau doar o tura de bloc si gata

 

bafta

 

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija si cu cauciucurile, se pare ca sunt duse si vechi dupa ce vad in poza....

 

:grinbandit:

 

in starea in care sant a fost adusa 750Km ruland pe ea sant inca destul de bune in poza sant cam prafuite dar nu sant nici in stare buna nici proasta sant inca rulabile ceva timp, mersi!

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in starea in care sant a fost adusa 750Km ruland pe ea sant inca destul de bune in poza sant cam prafuite dar nu sant nici in stare buna nici proasta sant inca rulabile ceva timp, mersi!

 

Bafta!

 

sincer si la noi e praf .. dar al meu de exemplu nu arata asa :goodposting:

 

trebuia sa iei in calcul toate astea... minim o pereche de cuciucuri pe sezon, minim 1-2 schimburi de ulei si altele care apar pe parcurs... sa speram ca ai bulan si nu or sa apara.

 

vezi ca e nasol cu gumele, mai ales si incepator & cuciucuri duse.

 

sa o stapanesti sanatos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer si la noi e praf .. dar al meu de exemplu nu arata asa :goodposting:

 

trebuia sa iei in calcul toate astea... minim o pereche de cuciucuri pe sezon, minim 1-2 schimburi de ulei si altele care apar pe parcurs... sa speram ca ai bulan si nu or sa apara.

 

vezi ca e nasol cu gumele, mai ales si incepator & cuciucuri duse.

 

sa o stapanesti sanatos!

 

mersi

o sa tin cont de gume stiu ca nu e joaca

o sa am grija de ea

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...