Sari la conținut

Adevarata Lupta La 125 :)


ce motor ati alege?  

1.621 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

hai ma baieti lasati o in palaria mea de treaba cu rieju asta al vostru...pana la urma est un nimk .....RIEJU...inca nu a auzit nimeni de ei....cei de la UNIVERS MOTO i a desfintat...cu ce au scris in test si nu aveau de ce sa minta...aia sunt profesionisti.......

rieju este la toate capitolele sub...rs mito..cbr..gpr....etc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 741
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Trebuia sa te gandesti si la un Rieju RS2 ... 1 pt k are motor d yamaha in 4 timpi deci e peste rs la fiabilitate 2 are un design super 3 raportul calitate pretz e acceptabil si tot my multi opteaza pt asa cva la inceput :baldy: poate e si o parere subiectiva fiindk detin un astfel d motor dar exista si multe argumente :D

si-a luat de mult motor ;) :D :P

deci nu mai are dc sa opteze spre rieju asta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare toata lumea....long time since my last post :D...bine ca am gasit si eu topicu asta sau cum se cheama.

sunt din pitesti am aproape 16 ani si bineinteles... sunt in cautare de motor de 125 si 11kw(15 cai) pentru A1.

initial eram fan rs125..pentru ca arata mai bine(e mai...sexy sa zic asa)... si motorul de 2 t e mai performant...dar analizand situatia mea...(stau in pitesti, dar intr-un cartier de case de la marginea orasului) si faptul ca as folosi motorul in special pentru deplasarea in oras (acasa- liceu -acasa...)..si luand in considerare faptul ca ai mei nu isi permit sa dea mai mult de 2000 de euro pe un motor.( second-hand)...am ajuns la concluzia ca ceea ce imi trebuie e un cbr :P.... .. in plus e totusi honda ...aveti dreptate si....suna altfel...

 

sper sa nu ma insel.... cbr-ul e mai fiabila decat rsul nu? pentru ca asta imi trebuie de la o motocicleta..sa fie manevrabila si fiabila , sa sune bine si sa te bucuri de magia celor doua roti... ;) :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

corect,cbr sau ybr sunt cele mai fiabile,consum mic :P dar rs`u le urla pe aman2 :baldy: o da el cu fum o fi zgomotos da la 150 abia ii dau a 6a :D deci.... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect,cbr sau ybr sunt cele mai fiabile,consum mic :P dar rs`u le urla pe aman2 :baldy: o da el cu fum o fi zgomotos da la 150 abia ii dau a 6a :D deci.... ;)

la 150 ii dai a6 io zic sa te mai gandesti... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despre motoru asta stie cineva ceva? are cineva sa nes spuna mai multe? ;)...ca mi se pare ca nu arata rau ....dar nam mai auzit de ea si njici nam vazuto prin niciun topic :D....

 

http://www.mobile.de/SIDeD9NC1ypCKtj.FBBDw...1226825276&

e yamaha tzr 125

 

la 150 ii dai a6 io zic sa te mai gandesti... :baldy:

a lui nu prinde...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare toata lumea....long time since my last post :D...bine ca am gasit si eu topicu asta sau cum se cheama.

sunt din pitesti am aproape 16 ani si bineinteles... sunt in cautare de motor de 125 si 11kw(15 cai) pentru A1.

initial eram fan rs125..pentru ca arata mai bine(e mai...sexy sa zic asa)... si motorul de 2 t e mai performant...dar analizand situatia mea...(stau in pitesti, dar intr-un cartier de case de la marginea orasului) si faptul ca as folosi motorul in special pentru deplasarea in oras (acasa- liceu -acasa...)..si luand in considerare faptul ca ai mei nu isi permit sa dea mai mult de 2000 de euro pe un motor.( second-hand)...am ajuns la concluzia ca ceea ce imi trebuie e un cbr :D.... .. in plus e totusi honda ...aveti dreptate si....suna altfel...

 

sper sa nu ma insel.... cbr-ul e mai fiabila decat rsul nu? pentru ca asta imi trebuie de la o motocicleta..sa fie manevrabila si fiabila , sa sune bine si sa te bucuri de magia celor doua roti... ;) :baldy:

E extraordinar de fiabila.Nu are termen de comparatia ,la fiabilitate,cu rs-ul....sunt la distanta de ani lumina.Daca crezi ca poti renunta la cele cateva sutimi in favoarea rs-ului si VREI SA TE PLIMBI nu sa stai cu ea in service toata ziua ,cumpara-ti cbr :D :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

RS 9/2005 3000 de km CILINDRU praf.....zgariat rupt.....piston la fel.....segmenti praf....s-au coxat si m a lasat in drum....:) e drept ca a primit forja ...dar totusi 3000 de km....

ps forja nu a fost data de mine...sunt mai milos din fire :) :) :angry: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

daca n-o incalzesti inainte de forja si nu-i pui ulei bun nu cred ca cbr-ul rezista mai mult la regim de forja.... mai ales in oras! eu de exemplu am muuult mai mult curaj sa fac 500 de km la drum lung cu viteza constanta si comfortabila pt. motor cu un motor varza, la ultima suflare, decat 50 de km in oras unde mersul este mult mai violent chiar daca nu mergi tare! regimul de stop&go este extrem de dur pt. motoare! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RS 9/2005 3000 de km CILINDRU praf.....zgariat rupt.....piston la fel.....segmenti praf....s-au coxat si m a lasat in drum....:moto: e drept ca a primit forja ...dar totusi 3000 de km....

ps forja nu a fost data de mine...sunt mai milos din fire :) :) :angry: :ok:

induci lumea in eroare ... uiti de partea in care ai mers cam 40 km in blana fara sa lasi acceleratia deloc nu? ...nu mai da vina pe fostul propietar ptr ca era un pamapalu si mergea incet, spun asta ptr ca il cunosc si a avut grija de motorul ala cum nu poti sa ai tu grija nici de tine ...pe bord acolo daia iti apare temperatura ca sa vezi cand SE INCALZESTE si sa`l mai lasi ... am incercat sa ma abtin sa`ti mai raspund p`aici pe forum da` nu e frumos sa denigrezi imaginea unei motociclete,unei marci si a unei persoane (fostul propietar) doar ptr ca nu ai stiut tu sa exploatezi masinaria ...

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

induci lumea in eroare ... uiti de partea in care ai mers cam 40 km in blana fara sa lasi acceleratia deloc nu? ...nu mai da vina pe fostul propietar ptr ca era un pamapalu si mergea incet, spun asta ptr ca il cunosc si a avut grija de motorul ala cum nu poti sa ai tu grija nici de tine ...pe bord acolo daia iti apare temperatura ca sa vezi cand SE INCALZESTE si sa`l mai lasi ... am incercat sa ma abtin sa`ti mai raspund p`aici pe forum da` nu e frumos sa denigrezi imaginea unei motociclete,unei marci si a unei persoane (fostul propietar) doar ptr ca nu ai stiut tu sa exploatezi masinaria ...

 

:ok:

m am abtinut sa nu te injur si sa nu te bag prin toate gaurile posibile......dar VORBESTI FARA SA STI...si o sa vorbim noi fata in fata sa vedem daca mai esti asa de arogant si asa de inteligent..

1 motoreta nu a mers 40 de km a merg vreo 15 de la iesirea din buzau...nu s a mers numai in blana....nu a intrat pe rosu...a fost tinuta in8000 si 9500 de ture nu constant......

2 nu am zis nimk de fostu proprietar acum....oricand beau cu omu o bere....nici nu am zis nimk de el ....

3 :)) daca in mers vreo 10 km vara prin oras prin buzau + cat m am mai jucat cu ea inainte sa o iau nu s a incalzit dao in mama masii de motoreta imi iau tanc

4 pai ar fi bine sa te abti sa nu mai raspunzi la posturile mele ca aberezi grav si vb in necunostinta de cauza

 

 

:angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m am abtinut sa nu te injur si sa nu te bag prin toate gaurile posibile......dar VORBESTI FARA SA STI...si o sa vorbim noi fata in fata sa vedem daca mai esti asa de arogant si asa de inteligent..

1 motoreta nu a mers 40 de km a merg vreo 15 de la iesirea din buzau...nu s a mers numai in blana....nu a intrat pe rosu...a fost tinuta in8000 si 9500 de ture nu constant......

2 nu am zis nimk de fostu proprietar acum....oricand beau cu omu o bere....nici nu am zis nimk de el ....

3 :ok:) daca in mers vreo 10 km vara prin oras prin buzau + cat m am mai jucat cu ea inainte sa o iau nu s a incalzit dao in mama masii de motoreta imi iau tanc

4 pai ar fi bine sa te abti sa nu mai raspunzi la posturile mele ca aberezi grav si vb in necunostinta de cauza

:angry:

da foarte smeker ce esti tu , nepotu lui iftimoaie ...stai ma calm ca nu stii cu cine vorbesti , iar faza cu 40 km o stiu ptr ca asa i`ai spus fostului propietar cand l`ai sunat..cel putin asa mi sa spus mie ... mai era un baiat cu rs 2004 care intra pe forum , si avea probleme zilnice la el chiar daca il intretinea..poate ai nimerit tu un rs mai prost , nu zic ca nu se poate dar marea majoritate nu au avut probleme ...

 

faza cu punctul 2 ..uiti k acum ceva vreme il faceai in toate felurile pe forum?! ca e tzepar si nuj mai cum ...

 

in fine sa nu mai pierdem vremea,iti urez sa`ti repari motoru cat mai repede si sa iei permisu ala , bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aprilia rs 125 nu e chiar asa rea.....tinand cont ca a rezistat la mine una din 98 vro 8000 km de forja maxima si acutualul propietar care o are a mers frumos cu ia si ii merge si acum:)

 

aaaa si motoreta cand am luat-o eu avea 22000km

Editat de rss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aprilia rs 125 nu e chiar asa rea.....tinand cont ca a rezistat la mine una din 98 vro 8000 km de forja maxima si acutualul propietar care o are a mers frumos cu ia si ii merge si acum:)

 

aaaa si motoreta cand am luat-o eu avea 22000km

si de cate 10 ori a fost segmentata :angry:) :ok: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mito cum e ca asta ma int mai mult?

Mah omule ti-am vazut si topicul deschis...tu pana la urma pentru cine vrei motocicleta?pentru tine?sau incerci sa vezi care arata mai bine la fete?Care consideri tu ca ti se potriveste aia o iei pana la urma(asta daca o cumperi pentru tine) ca diferente la motor si ciclistica nu sunt.Proprietari de RS sunt mai multi decat cei de Mito si normal ca ei iti vor recomanda RS :angry: si daca ai fii umblat mai mult prin forum ai fii vazut ca este aceeasi intrebare de N ori si nu este nici un raspuns."Nu exista cea mai buna motocicleta,pentru ca fiecare isi alege ceea ce considera ca i se potriveste lui manusa" si cu asta am zis tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...