Sari la conținut

Aprilia Rs Bolnav


marius_stp
 Share

Postări Recomandate

frate da motoru jos si desfal ca nu ai alta solutie e usor de tot de facut trebuie desfacut si vezi despre ce e vb asa nu prea ai de unde sa sti mai ales daca esti necunoscator si nu sti prea bine ce se intampla!!!motorul e foasrte usor de facut!!!cauta pe cineva care mai stie cate ceva si il faci sigur;)

 

Daca tot ma plictisesc mai scriu aici...nimic nu e usor de facut doar unele lucruri par! NU are manual de service, nu stie orice "mecanic" sa aprecieze uzurile dintr-un motor in 2t si sa decida ce trebuie schimbat si ce nu, nu are garnituri noi comandate, nu are probabil cheie dinamometrica si nu stie nici un cuplu de strangere pentru nici un surub(inclusiv cele de la carter si chiulasa). Deci e foarte greu sa faci un lucru cum trebuie...si destul de usor sa-l faci "romaneste".

 

off: Bogdane , intra si tu pe mess.

Editat de ITS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am desfacut sa vad si eu ce are si cat de grav e. Daca nu se poate repara il duc la service si gata. Nu am aparatul digital, nu am cablu de date la telefon. In poza asta sunt incercuite 3 piese care au gaura prin mijloc. Ce trece prin gaura aia? Am desfacut tot pana aici si tubul ala de fier e rupt in doua pur si simplu. Ce e?

 

EDIT: teava era intre ghilimele, e intradevar un tub plin

post-9761-1222102662_thumb.png

Editat de marius_stp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am desfacut sa vad si eu ce are si cat de grav e. Daca nu se poate repara il duc la service si gata. Nu am aparatul digital, nu am cablu de date la telefon. In poza asta sunt incercuite 3 piese care au gaura prin mijloc. Ce trece prin gaura aia? Am desfacut tot pana aici si tubul ala de fier e rupt in doua pur si simplu. Ce e?

 

EDIT: teava era intre ghilimele, e intradevar un tub plin

e capatul ambielajului....... :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde pot sa cumpar altul? cam cat costa? din cate vad pe net undeva la 250 ron, o sa caut in continuare sa fac o comanda, ceva. Stie careva denumirea in germana sau spaniola?

Multumesc pentru ajutor :grinbandit:

Editat de marius_stp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde pot sa cumpar altul? cam cat costa? din cate vad pe net undeva la 250 ron, o sa caut in continuare sa fac o comanda, ceva. Stie careva denumirea in germana sau spaniola?

Multumesc pentru ajutor :grinbandit:

salutari

La ambielaj pa germana ii spune kurbelwelle..pe spaniola nu stiu...sper ca am ajutat cu ceva

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e vorba de un surub pot sa incerc si eu poate invat ceva. cand am indoieli o sa iau o remorca si ma duc la mecanic.

 

Nu stiu de unde ai scos chestia asta si cum ar putea volanta aia sa stea pe altceva decat direct pe ambielaj :grinbandit: ...

 

PS. Pozele alea doua care le-am pus zilele trecute sunt chiar de Aprilia RS 50 si eu nu vad nicaieri un reper care sa semene cu poza pusa de tine.

Editat de ITS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...