Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

revin cu un filmulet mic sa vada tot ochiu curiosului locul meu de joaca...filmat la 60kmh cu masina:) a fost prima iesire pe anul acesta pe zona...pftiuuuu....sa vina primavaraaaa:D



Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

revin cu un filmulet mic sa vada tot ochiu curiosului locul meu de joaca...filmat la 60kmh cu masina:) a fost prima iesire pe anul acesta pe zona...pftiuuuu....sa vina primavaraaaa:D

 

Superb traseul. O mica rugaminte, ai putea sa il evidentiezi si pe google maps si sa tragi un link sau un print screen?

Multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

George..... frumos frumos. poate reusim anul asta sa ajungem. nu doar virtual.

 

Superb traseul. O mica rugaminte, ai putea sa il evidentiezi si pe google maps si sa tragi un link sau un print screen?

Multam!

da un click aici: http://ruteauto.ro/Rastoci-Salaj-Romania/Valea-Chioarului-Maramures-Romania/ro.html

 

daca nu ma insel, asta ar trebui sa fie traseul.

 

daca te tenteaza, poate ne bagam la o iesire de un weekend. il putem lua si pe bolovan Adrian ;)

 

dar asta la sfarsitul lui aprilie.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

ca sa te dai cat de cat sportiv pe acolo tre sa treaca multe ploi de primavara, sa curete bine asfaltul........ eu cand vad nisip sau fire de pietris fin......imi ingheata paru' de la c.u.r

 

care a avut evenimente cu pietris/nisip stie ce zic.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa te dai cat de cat sportiv pe acolo tre sa treaca multe ploi de primavara, sa curete bine asfaltul........ eu cand vad nisip sau fire de pietris fin......imi ingheata paru' de la c.u.r

 

care a avut evenimente cu pietris/nisip stie ce zic.....

Stai linistit ca nu e nevoie de atat ploaie pe cat crezi;) drumul se curata aproape instant odata ce se opreste cu iarna...cat despre peietris/nisip/etc sa stii ca nu prea avem parte de asa ceva decat cand sunt lucrari(f rar) si in 2-3 zone foarte scurte pe care le stim foarte bine...si inca o chestie...noi pe aici cand iesim sa tragem mai sanatos de gaz,ne plimbam ultra lejer cateva ture bune pana incepem joaca...no harm done:) sper sa ramana si in continuare la fel...va asteptam pe zona cu mare drag,distractia e asigurata:oameni faini,drum perfect,trafic aproape zero...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

stiu,calitatea asfaltului si a drumului, overall, e f misto acolo.... n-ai cum sa nu te dai sportiv... De fapt cred ca-i cam singura zona din Moldova unde se poatea da mai tare...

 

Sper sa nu fu.ta vreo ninsoare asa pe la inceputul/jumatatea lui martie :(

 

Georgel cam cat de frustrant a fost in masina, la 60 la ora ?:))))))))) mureai,recunoaste :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu,calitatea asfaltului si a drumului, overall, e f misto acolo.... n-ai cum sa nu te dai sportiv... De fapt cred ca-i cam singura zona din Moldova unde se poatea da mai tare...

 

Sper sa nu fu.ta vreo ninsoare asa pe la inceputul/jumatatea lui martie

 

Georgel cam cat de frustrant a fost in masina, la 60 la ora ?)))))))) mureai,recunoaste

Adrian, ai cam fugit de la orele de geografie. :D

Mesteacanul e de la Dej la Baia Mare iar Mestecanisul e de la Vatra-Dornei la Campulung Moldovenesc. :rolleyes:

 

post-28093-0-07934600-1392635627_thumb.jpg

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu,calitatea asfaltului si a drumului, overall, e f misto acolo.... n-ai cum sa nu te dai sportiv... De fapt cred ca-i cam singura zona din Moldova unde se poatea da mai tare...

 

Sper sa nu fu.ta vreo ninsoare asa pe la inceputul/jumatatea lui martie :(

 

Georgel cam cat de frustrant a fost in masina, la 60 la ora ?:))))))))) mureai,recunoaste

Adriane...Mesteacanul nu e in Moldova...ala e Mestecanis:) Filmarea mea e pe MESTEACAN,la 35km de Baia Mare(Maramures) :)

E distractie cu masina la 60-100kmh acolo...sta pe rosu turometru in a doua si a treia si ma distrrez foarte tare:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

My bad :(

 

Mesteacan/Mestecanis....fi-r-ar :))

Da, eu confundam cu traseul ala cum vii de la CJ spre Iasi ( Cluj , Dej , Bistrita, Tihuta, Vatra, Mestecanis, campulung etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

My bad :(

 

Mesteacan/Mestecanis....fi-r-ar :))

 

Da, eu confundam cu traseul ala cum vii de la CJ spre Iasi ( Cluj , Dej , Bistrita, Tihuta, Vatra, Mestecanis, campulung etc)

Cluj-Dej....dreapta Bistrita(aprox 70km),la vreo 30km dupa BN incepe Tihuta

Cluj-Dej...stanga Baia Mare(aprox 90km),la vreo 45km incepe distractia(Mesteacan):P

 

a incurcat ma. am patit-o si eu sa incurc mesteacanul cu mestecanisul.

Daca incurcai si pe asfalt(nu doar geografie teoretica) era si mai distractiv:))

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baia Mare..5 grade...decapotabila...coafura rezista:))

 

This is it:P

a rezistat prea mult fara sa se afirme. e ca si noi cu motoarele. cum a dat un ranjet de soare, cum jap motorul afara. doar ca la el e alta lume :))

 

ce are de se vede asa prost. adica se blocheaza ca si cum as incerca sa ma uit la el cu un 3310

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...