Sari la conținut

Ural


ubord
 Share

Postări Recomandate

Ce-o fi roata dintata din lateral??

..piniuonu' de la reversorul hipocicloidic...unii ii mai spun si intinzator de curea...

 

Pentru a scăpa de voya de unelte GRM în motor «Ural», plantelor recomandă ajusta poziția de generator, intoarce-o la dreapta-stânga. Dar asta nu ajuta mereu. Oleg Weber a primit de matase radicale înlocuieÂşte shesterni lanț (a se vedea «Moto», № 2-04). Dar nu a fost liniste. Nu există un alt mod în care s-au dus avtomobilestroiteli din lume - set pentru a înlocui dințată de lanț de centura. AceeaÂşi a fost făcut, Âşi am spus.

 

În timp ce GRM chainsaw unitate mai durabile, centura-uri de mai multe avantaje. Este mult mai liniÂştită, a redus în mod semnificativ de greutate al motorului: este nevoie de un masiv uÂşa de la intrare, Âşi el un lanț de siguranță mai uÂşor. În afară de aceasta, dacă izolate de ulei de partea din față a motorului de repara toate că este mult mai uÂşor. Curea dințată nu ca durabil ca un lanț, dar dacă acest lucru va complica viața oppozitchiku? Motorists schimba-l o dată în 60 ~ 100tys. km, si o gramada de-ai văzut, în această viață oppozitov cu aceleaÂşi cheltuieli de deplasare? Asta este de ce am ales centura. :grinbandit: Google..

post-3884-1222099030_thumb.jpg

post-3884-1222099256_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..piniuonu' de la reversorul hipocicloidic...unii ii mai spun si intinzator de curea...

 

Pentru a scăpa de voya de unelte GRM în motor «Ural», plantelor recomandă ajusta poziția de generator, intoarce-o la dreapta-stânga. Dar asta nu ajuta mereu. Oleg Weber a primit de matase radicale înlocuieÂşte shesterni lanț (a se vedea «Moto», № 2-04). Dar nu a fost liniste. Nu există un alt mod în care s-au dus avtomobilestroiteli din lume - set pentru a înlocui dințată de lanț de centura. AceeaÂşi a fost făcut, Âşi am spus.

 

În timp ce GRM chainsaw unitate mai durabile, centura-uri de mai multe avantaje. Este mult mai liniÂştită, a redus în mod semnificativ de greutate al motorului: este nevoie de un masiv uÂşa de la intrare, Âşi el un lanț de siguranță mai uÂşor. În afară de aceasta, dacă izolate de ulei de partea din față a motorului de repara toate că este mult mai uÂşor. Curea dințată nu ca durabil ca un lanț, dar dacă acest lucru va complica viața oppozitchiku? Motorists schimba-l o dată în 60 ~ 100tys. km, si o gramada de-ai văzut, în această viață oppozitov cu aceleaÂşi cheltuieli de deplasare? Asta este de ce am ales centura. :blink: Google..

D-le Linginer, in ce draq limba scrii tradu si mie cuvintele tale "voya, plantelor, matase radicale, shesterni lant, dintata de lant de centura, viata oppozitchiku, 60~100tys, viata opozitov" nu de alta dar sa nu mor prost, cae limba e asta ? greaca vache? :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..piniuonu' de la reversorul hipocicloidic...unii ii mai spun si intinzator de curea...

 

Pentru a scăpa de voya de unelte GRM în motor «Ural», plantelor recomandă ajusta poziția de generator, intoarce-o la dreapta-stânga. Dar asta nu ajuta mereu. Oleg Weber a primit de matase radicale înlocuieÂşte shesterni lanț (a se vedea «Moto», № 2-04). Dar nu a fost liniste. Nu există un alt mod în care s-au dus avtomobilestroiteli din lume - set pentru a înlocui dințată de lanț de centura. AceeaÂşi a fost făcut, Âşi am spus.

 

În timp ce GRM chainsaw unitate mai durabile, centura-uri de mai multe avantaje. Este mult mai liniÂştită, a redus în mod semnificativ de greutate al motorului: este nevoie de un masiv uÂşa de la intrare, Âşi el un lanț de siguranță mai uÂşor. În afară de aceasta, dacă izolate de ulei de partea din față a motorului de repara toate că este mult mai uÂşor. Curea dințată nu ca durabil ca un lanț, dar dacă acest lucru va complica viața oppozitchiku? Motorists schimba-l o dată în 60 ~ 100tys. km, si o gramada de-ai văzut, în această viață oppozitov cu aceleaÂşi cheltuieli de deplasare? Asta este de ce am ales centura. :blink: Google..

D-le Linginer, in ce draq limba scrii tradu si mie cuvintele tale "voya, plantelor, matase radicale, shesterni lant, dintata de lant de centura, viata oppozitchiku, 60~100tys, viata opozitov" nu de alta dar sa nu mor prost, cae limba e asta ? greaca vache? :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-le Linginer, in ce draq limba scrii tradu si mie cuvintele tale "voya, plantelor, matase radicale, shesterni lant, dintata de lant de centura, viata oppozitchiku, 60~100tys, viata opozitov" nu de alta dar sa nu mor prost, cae limba e asta ? greaca vache? :grinbandit:

 

He, he, he ! Nu te-ai prins Nene Pedros ? Asa stie sa traduca Gugalu', nu te supara pe el... Dar imaginatia personala poate face minuni privind pozele acelea. Oricum, interesanta rezolvare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) ..bravo d-lor, bravo, super.. :D ..m-am (cuvant urat) pe mine.. :D dau o bere la toti :grinbandit: dac-o tineti asa toata iarna, nu mai plec de pe net!

pai ce sa facem Cristache treba sa mai si radem :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...mda..."acuma hai sa ne radem , ..." ii zicea Dorel Visan lui Stefan Iordache... :blink:

..oricum ingenioasa solutie a gasit rusul...

O si permite motorul de ural....A reusit sa izoleze zona de uleiul din carter, si a preferat sa monteze intinzatorul pe o placa de dural de 10mm fixata mecanic si cu un adeziv puternic , in locul sudurii(ca sa nu creeeze tensiuni in blocul motor chiar in zona reazemului de arbore...).Motorul este foarte silentios si mult mai lesne de intretinut...(spunea ca oricum si cu pinioanele originale , trebuia desfacut pentru intretinerea distributiei la 60-100 de mii de Km-un tip optimist-)

A mutat aerisirea de carter in zona unui tachet pe dreapta...etc...

Curelele amortizeaza mult mai bine socurile de torsiune care apar in arbori...

Si intretinerea se face usor , ne mai fiind nevoie de tot felul de etansari la ulei cand se schimba distributia...

Din pacate la Nipru nu se poate adapta! Pompa de ulei nu permite manevra...Dar ar merge o figura cu lantz si un pinino dublu pe distributie(numai ca problema danturarii se dubleza....nici problema simpla, mono, cu un un singur pinion , cu un singur fel de dinti nu se poate rezolva aici la Romania :grinbandit: )

...pentru cine nu este complexat si bulversat de "greaka vachĂŠ"(a se citi frantzuzeste :) ) site-ul mai ofera si alte informatii interesante in legatura cu ciorsurile de IJ-uri, Voshoade, Minsk-uri...etc...

 

http://www.motodrive.com.ua/content/NOVOE_...lantatsiya.html

...ceva noi concepte de motoare la KMZ(noi in 2006 :D )

http://www.kmz.com.ua/

...si noul look al site-ului oficial de la KMZ....

...eu le-am scris sa-i intreb unde naiba au disparut motoarele lor si piesele de schimb , de aici din romania, de azi maine 20 de ani!(binenteles, portarul care isi face veacul in uzina aia goala nu s-a obosit sa-mi raspunda...)

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda...interesant. insa cand ai o transmisie pe curea, trebuie de obcei sa ai un intinzator. o rola tinuta de un arc pe curea ca sa ii mentina acceasi tensiune tot timpul...eu nu am vazut sa fi facut asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si noul look al site-ului oficial de la KMZ....

...eu le-am scris sa-i intreb unde naiba au disparut motoarele lor si piesele de schimb , de aici din romania, de azi maine 20 de ani!(binenteles, portarul care isi face veacul in uzina aia goala nu s-a obosit sa-mi raspunda...)

se ofera cineva sa faca o traducere? ce zic astia in anul de gratie 2008?

 

09.08.2008

Киевский мотоциклетный завод за 6 мес. увеличил чистый доход на 13,16% – до 7,6 млн грн.

01.08.2008

Работники Киевского мотоциклетного завода подарили Киево-Печерской Лавре грузовой мотоцикл для хозяйственных нужд.

 

a, si ce utilaj e ala portocaliu? seamana cu o vidanja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda...interesant. insa cand ai o transmisie pe curea, trebuie de obcei sa ai un intinzator. o rola tinuta de un arc pe curea ca sa ii mentina acceasi tensiune tot timpul...eu nu am vazut sa fi facut asta...

La ce crezi ca folosete roticutza aia dintr-o parte , cu un surub excentric in ea?De ce crezi ca s-a chinuit sa o monteze in pozitia aia?Ai vazut vreodata un intinzator de curea la o masina care are distributia pe curea dintzata?O sa ai o revelatie...candva :kiss:

 

Ce fel de aerisire a facut? Lant si curea, da ce e masina de spalat sau bicicleta?

HAHAHAH

...mi-ar place o masina de spalat de asta... :goodposting:

 

se ofera cineva sa faca o traducere? ce zic astia in anul de gratie 2008?

 

09.08.2008

Киевский мотоциклетный завод за 6 мес. увеличил чистый доход на 13,16% – до 7,6 млн грн.

01.08.2008

Работники Киевского мотоциклетного завода подарили Киево-Печерской Лавре грузовой мотоцикл для хозяйственных нужд.

 

a, si ce utilaj e ala portocaliu? seamana cu o vidanja.

Kiev motorcycle plant for 6 mo. increased the net income by 13,16% - to 7,6 million [grn].

The workers of Kiev motorcycle plant presented cargo motorcycle for the economic needs Kiev -[Pecherskoy] monastery... :agree:

http://babelfish.yahoo.com/translate_txt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce fel de aerisire a facut? Lant si curea, da ce e masina de spalat sau bicicleta?

HAHAHAH

da ma, lant si curea, ca sa se rupa si sa faca motorul praf pentru ca nesimtitii care nu o schimba la timp sa plateasca si fabrica sa faca mai multi bani. dar sa nu mai faca zgomot in mortii mamei lui, stiu eu una care face ca dreq cu pinion nou la alternator. uite cum comand eu herzog... ca nu au fost in stare sa puna curele si lanturi, asa cam ca la prostii aia de la bemve

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda...interesant. ...............................eu nu am vazut sa fi facut asta...

...cureaua de distributie are o construcie speciala, intinderea facandu-se cu o rola cu excentric (o vezi in imagine), cu ajutorul unei scule (diapazon), intinderea masuranduse in Hz...

La ce crezi ca folosete roticutza aia ..................................O sa ai o revelatie...candva :kiss:

..asa este, candva o sa vada!

sau lemn de prun , ca-i mai bun...

:agree: ...zeama-i si mai buna! :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...