Sari la conținut

Aprilia Etx 350-mai Are Cineva?


Ratonu'
 Share

Postări Recomandate

  • 9 months later...
A ajuns si in Africa brava Aprilia ETX 350 , unde se descurca onorabil in conditii nu tocmai usoare .

O vand.....ieftin ...aproape moca ! am nevoie de bani sa iau una mai noua ....ma dau acum cu niste meseriasi si cam raman in urma ,,,ca-i grea fata de a lor..dar pt inceput a fost super!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare greseala faci @ratonule . O sa-ti para rau mai tarziu , dar e treaba ta. Eu am luat-o si pe aia mai marisoara , Pegaso avind prenumele , dar pe asta mica tot nu o dau .

Vreau neaparat ceva mai usor...nu ma mai dau deloc pe strada ..M-am dus incet incet spre hared enduro,imi place tare de tot...aproape de nebunie.Daca as avea bani as pastra-o dar ..asta e!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
Salut,

 

Din intamplare am intrat in posesia unei vechi Aprilia ETX 350 din 1988 cred.Arata destul de naspa si nici nu merge extraordinar.........dar prezinta totusi un mic potential .Nu o pot lasa sa moara,ba chiar vreau sa o reinviez.Motorul pare in regula ,ceva reglaje pe carburator(modificat Mikuni),niste vopsea si lac,coarne noi,cauciucuri poate frane renovate..si s-ar putea sa fie ca un cal naravas.

O sa pun poze pe parcursul restaurarii..incep cu ce este acum.

Astept idei de la voi si as vrea sa ne gasim mai multi care au ETX 350 sau Tuareg 350.

 

salut

Am si eu Aprilia etx 125 si as vrea acelasi lucru ca si tine sa le reconditionez.

Acum 2 zile am gasit o fotografie cu un etx chiar dragut, o sa o atasez.

Eu am tot cautat dar nu prea am gasit piese, daca ma puteti ajuta...

 

MULTUMESC

Mesaj completat

Salut,

 

Din intamplare am intrat in posesia unei vechi Aprilia ETX 350 din 1988 cred.Arata destul de naspa si nici nu merge extraordinar.........dar prezinta totusi un mic potential .Nu o pot lasa sa moara,ba chiar vreau sa o reinviez.Motorul pare in regula ,ceva reglaje pe carburator(modificat Mikuni),niste vopsea si lac,coarne noi,cauciucuri poate frane renovate..si s-ar putea sa fie ca un cal naravas.

O sa pun poze pe parcursul restaurarii..incep cu ce este acum.

Astept idei de la voi si as vrea sa ne gasim mai multi care au ETX 350 sau Tuareg 350.

 

salut

Am si eu Aprilia etx 125 si as vrea acelasi lucru ca si tine sa le reconditionez.

Acum 2 zile am gasit o fotografie cu un etx chiar dragut, o sa o atasez.

Eu am tot cautat dar nu prea am gasit piese, daca ma puteti ajuta...

 

MULTUMESC

Mesaj completat

Salut,

 

Din intamplare am intrat in posesia unei vechi Aprilia ETX 350 din 1988 cred.Arata destul de naspa si nici nu merge extraordinar.........dar prezinta totusi un mic potential .Nu o pot lasa sa moara,ba chiar vreau sa o reinviez.Motorul pare in regula ,ceva reglaje pe carburator(modificat Mikuni),niste vopsea si lac,coarne noi,cauciucuri poate frane renovate..si s-ar putea sa fie ca un cal naravas.

O sa pun poze pe parcursul restaurarii..incep cu ce este acum.

Astept idei de la voi si as vrea sa ne gasim mai multi care au ETX 350 sau Tuareg 350.

 

 

salut

Am si eu Aprilia etx 125 si as vrea acelasi lucru ca si tine sa le reconditionez.

Acum 2 zile am gasit o fotografie cu un etx chiar dragut, o sa o atasez.

Eu am tot cautat dar nu prea am gasit piese, daca ma puteti ajuta...

 

MULTUMESC

post-62758-1297882931_thumb.jpg

post-62758-1297883042_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Buna!!

 

 

 

 

am intrat si eu in posesia unui Aprilia etx 350 si as avea nevoie de niste sfaturi:D

 

as avea nevoie de cateva piese pentru el, un melc de kilometraj,placute de frana si un ghidon:D

 

 

 

 

acum cateva zile am luato la plimbare prin padure,dar din cauza k era cam mult noroi si multe frunze am picat de cateva ori......prin urmare am reusit sa indoi ghidonul si sa rup maneta de ambreaj...

 

 

 

 

poate cineva sa ma ajute? sau o parere....

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de aprila etx-tuareg mai am ghidon,galerii,toba,rezervor,starter,schimbator,cadru de bord,bordul,cadrburator si poate mai cateva maruntaie daca mai ma pun sa mai caut.

 

0727196351

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pff....ms mult,am luat numaru de telefon si te voi suna ori pe la sfarsitul lunii,ori prin 6-7 februarie knd o sa iau salariu:D

 

 

voi avea nevoie de ghidon,eventual carburator sa am de schimb.......

 

in caz k ma mai puteti ajuta cu un lucru......am gasit cureaua de distributie pe un site la 220 lei si mi se pare umpic cam scumpa

 

aveti idee unde pot gasii mai ieftin cureaua? sau peste tot ii la fel?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

am pus si o poza cu motoru inainte de a pica:D

 

post-67516-0-09703700-1325507268_thumb.jpg

post-67516-0-74581300-1325507307_thumb.jpg

post-67516-0-42135000-1325507336_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci:D.....eu is din Arad,deci imd ajung in Timi;).....doar sami spui unde

 

 

Uitate la poza aia unde is pe motor k se vede in partea cu oglinda cum ii ghidonu mai sus....asa ii indoit,si am rupt si maneta de la ambreaj:(((

 

am maneta de frana de la un piaggio si....sper sa se potriveasca,dak nu voi fi nevoit sa imi caut alta....

 

maneta e rupta de unde se prinde....dar din fericire ii rupta in asa fel incat mai pot trage de ea:))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are 86 de dinti si 19 mm latime , v-a trebui sa masori latimea curelei tale , deoarece mi-a cerut cineva de 22 mm, dar de obicei este de 19 .

aceasi am folosit-o si eu la vremea cand am avut nevoie , si intre timp am mai trimis la vreo 10 oameni si a fost buna .

oricand ai nevoie ma anunti si te ajut cu cea mai mare placere . dureaza vreo 2-3 zile pana ajunge la mine si 2-3-4-5 zile pana la tine prin posta/ curier sau ce doresti.

0742669343 e nr meu .

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • 3 weeks later...

Ce dimensiune are discul de frina de ETX/Touareg 350? Are cineva discul demontat sa il incerc pe o roata de 21' tot de italianca, Gilera Dakota 350? Sau macar o poza a discului?? Ati gasit pe undeva de cumparat disc NOU de frina?

Editat de FLEX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...