Sari la conținut

Tineti La Motorul Vostru


vreau_bani
 Share

Postări Recomandate

salut.

vreau sa va povestesc si eu o mica povestioara.

acum vreo 3 ani mi-am cumparat un scuter. era cam zgariat dar acceptabil. cand m-au vazut prietenii cu el bineinteles ca mi l-au cerut "o tura". nu i-am refuzat si am inceput sa dau scuterul oricui mi-l cerea. dupa scurt timp l-am dat unui baiat care a intrat cu el intr-o masina si mi-a taiat cauciucul de fata. am zis ca nu e nimic grav si e rezolvabil, insa dupa ce l-am vulcanizat am constatat ca nu statea umflat decat o zi, dar am zis ca nici asta nu e grav. dupa ceva timp l-am dat altui tovaras si a intrat cu el in alta masina si mi-a spart carena de pe fata, am lipit-o asa de bine ca nu se mai observa nimic. dupa acest incident am zis ca nu-l mai dau la nimeni. insa de pasti acum 2 ani mi l-a cerut un var de al meu si am zis ca nu il dau. a insistat si pana la urma i-am zis ca il dau dar numai cu mine in spate. a zis ca merge si asa insa dupa vreo doua sute de metrii a tras ambele frane pe nisip si am cazut amandoi. scuterul sa tarat vreo 10 metrii si s-a facut varza pe partea stanga, eu m-am julit putin la genunchiul stang, iar varul meu s-a julit cam pe tot corpul. dupa asta l-am vopsit, l-am facut ca nou si am lipit in torpedou un anunt pe care scria: "acest scuter va fi condus numai si numai de proprietarul din acte". cand mi-l cereau deschideam torpedoul si le ziceam "citeste ce scrie aici". si de aproape 2 ani nu l-am mai dat la nimeni. acum mi-am luat un rs125 si vreau sa fac la fel ca deja incep sa mi-l ceara.

eu de cand merg pe 2 roti nu am cazut niciodata si nu am avut nici un incident.

morala este ca daca va cumparati motor aveti grija de el ca daca e sa-l stricati macar stunteti impacati ca il stricati voi si nu vi-l strica altii.

eu gandesc ca mi-am luat motor sa ma plimb eu cu el si daca altii vor sa se plimbe ori se plimba ca pasager ori sa-si cumpere tata ca sunt destule.

Bafta si asfalt uscat! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

fratilor.. stati sa auziti... si sa vedetzi.... am o sala de jocuri pe calculator... si noaptea parkez moto in sala .. ca n-am alt garaj...

e... acum o noapte, baietzii de la calculatoare... din admiratzie pt mine si fierul meu, mi-au tras de acceleratzie pana au rupt cablurile... asa ca amm ramas pt cateva zile pe langa ... si stau acum sa repar ce au stricat nishte dobitoci...

recomand ETIKETA MARE... NU PUNE MANA CA TZI-O TAI CU SABIA... CA D'AIA SUNT NINJA..

SA FITZI IUBITZI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a mancat in dos si am dat IJ-ul unuia care mai mersese pr 2 roti. Broblema e ca are comenzile avansate si eu cred ca de aia a cazut berbecul. Nu o mai dau nici macar unui pilot de incercare. Motoreta e a mea si n-o dau la nimenea.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dat motoreta unui preten bun care era afumat bine,la fal ca si mine si s-a intors cu ea dupa juma de ora,facusem clabuci,nu stiam unde sa il caut,credeam ca a dat coltul.A venit morcovit inapoi cu ea cazuta usor, aproape stand pe loc,doar cu o maneta polizata nitel.Daca era altul il zapaceam,desi vina a fost a mea ca le-am dat motorul.Nu va ambalati la sprit ca se pot intampla multe,asta este un fleac.

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...