Sari la conținut

Hyosung Gt 250 R-2008


G0055
 Share

Postări Recomandate

pacat ca e noname...ca e frumoasa..

pe ine ma tenteaza modelul de 125, dar cand auzi hyosung parca nu suna asa bine ca aprilia, cagiva, etc.

Vorbesti mult si prost! De unde sti tu ca nu e fiabila?Ai mers in viata ta pe asa ceva de vorbesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

M-ar bate si pe mine gandul sa-mi iau si eu o jucarioara in vara asta. Pe site-ul Kawasaki pretul MSRP(pretul recomandat pt dealeri de catre producator cu toate taxele incluse) la un ninja250 model 2008 e 3500 de dolari si cica poti benificia si de o reducere de 300 de dolari in nu stiu ce conditii. In America asta e pretul la care se vand dar in italia astia cer 4000 si ceva EURO!!! Mi se pare cam aiurea. Stiti cumva motivul? la 3500 de dolari m-ar intereasa dar 4000 de euro e deja prea mult. Uite asa am dat peste topicul asta si pare simpatica asiatica asta, si din cate vad merita bani. Multumesc pt alternativa. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ar bate si pe mine gandul sa-mi iau si eu o jucarioara in vara asta. Pe site-ul Kawasaki pretul MSRP(pretul recomandat pt dealeri de catre producator cu toate taxele incluse) la un ninja250 model 2008 e 3500 de dolari si cica poti benificia si de o reducere de 300 de dolari in nu stiu ce conditii. In America asta e pretul la care se vand dar in italia astia cer 4000 si ceva EURO!!! Mi se pare cam aiurea. Stiti cumva motivul? la 3500 de dolari m-ar intereasa dar 4000 de euro e deja prea mult. Uite asa am dat peste topicul asta si pare simpatica asiatica asta, si din cate vad merita bani. Multumesc pt alternativa. :wink:

 

Modelul din State e diferit de cel din Europa, de exemplu in Europa orice arde combustibil fosil trebuie sa respecte standardele Euro 3 pe cand in State nu de aceea modelul european e pe injectie pe cand cel din State e mai clasic, pe carburatie. S-ar putea ca si evacuarea sa fie diferita.

 

Plus ca in State modelul se vinde de vreo 20 de ani, deci cei de la Kawasaki isi permit o margine de profit mai mica pentru ca se conteaza pe un volum de vanzari mare. In Europa modelul abia a fost lansat, clasa 250cmc a fost ca si inexistenta pana acum si nu si-a creat adepti.

In State se organizeaza si curse monomodel cu 250R-ul.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...