Sari la conținut

Un Nou Proiect


grex
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

imi pare rau miculaish dar aveam o datorie la dany_old. stiu ca am mai vb noi de ea, dar asta este, intai datoriile.chiar nu vreau s-o iei ca pe o chestie personala. :disappointed:

mihai cum am mai zis ma intereseaza ceva piese de dat la schimb.

 

 

Am nevoie de:

stop spate de mz(cel in forma de lacrima)

ghidon(coarne) de ij festival

ssei fata+spate tip ciuperca de festival, mz125, ural sau de care aveti.

Editat de grex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de cel dreprunghiular nu ai nevoie?

 

 

am din ala

pune si tu o poza.eu stiam doar 2 modele de stop pt mz(nu etz) cel cilindric si mai mare si cel mic in forma de lacrima.

 

@ grex: unde vopsesti in camp electrostatic?

 

este o firma linga pitesti care are atelier de asa ceva.

nu este scump deloc si sper sa iasa bine. inca nu am luat piesele, rezultatele mai tarziu.

 

salut ma intereseaza aripa fata de la IJ 3.

Am revopsit un ij 3 varianta clasica si sunt curios cum ar arata cu aripa fata prinsa de telescoape cumva si taiata in stilul unei aripi fata de chopper

 

basticflorin@yahoo.com

pai nu prea stiu cum ai putea sa prinzi de telescoape, asta vine prinsa sus de jug. decat sa-i faci niste tije de prindere. aripa este disponibila.

 

astazi am primit "cadoul" cu piesele comandate de la dany

calitate ireprosabila

in sfarsit am vazut si eu ca rusii pot face semeringuri adevarate, (pt nipru am cumparat o gramada si niciodata nu le foloseam ca aratau ca vai de ele), deci conteaza ff mult de unde le cumperi. daca gaseam si pt nipru tot calitatea asta nu umblam de nebun dupa semeringuri de la diferiti producatori, dar sa fie calitative. si un pret imbatabil.

maine vin piesele de la sablat si vopsite electrostatic. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo mah oltene! bravo! sunt mandru ca te am prieten. daca seaua de m 72 este ok ,iti revine dreptul la seaua aia pe care o am. pune bine farul.l-am adus si eu acasa si pe ala de vrei sa il pui la izh-dkw. SPOR!

Bine mai artistule, ramane stabilit asa.deci am o sa si un far la tine. :( mai vb pe mess, cand e gata te invit la o tura cu el.hai ca poate termini si tu dnepr ala cu care ma tot ameninti, dar stiu ca tu esti mai ocupat decat mine, deh macaralele astea...

si alta chestie, cum vopsesc dungile albe pe aripi, rezervor, etc?

Bah, e a doua oară când îți spun că Grex nu e oltean. Argesu e in Olt asa cum esti tu din Banat.

la a treia oara ii dai amenda, nu? :( :(

lasa-l mihai in pace ca asa ne "alintam" noi. plus ca e si un joc de cuvinte numele meu de familie=Oltean :disappointed:

 

au venit piesele de la sablat, gata cu rugina, am scapat de ea. acum urmeaza un grund, kit, si vopsea si partea cea mai buna, montajul. :D

recomand vopsirea in camp electrostatic a pieselor ce se preteaza la asa ceva, este de calitate net superioara vopsirii clasice.

post-448-1224307623_thumb.jpg

post-448-1224307659_thumb.jpg

post-448-1224307691_thumb.jpg

post-448-1224307727_thumb.jpg

post-448-1224307752_thumb.jpg

post-448-1224307769_thumb.jpg

Editat de grex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehehe, as putea zice ca sare in ochi diferenta fata de primele poze. Si sablatul face toti banii, mi-ar fi placut sa fac si eu asta la a mea.

Bafta, se pare ca va iesi ceva frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea ca la vopsitul electrostatic paleta de culori este destul de redusa, ca altfel il vopseam si eu electrostatic, da am intrebat la 3-4 ateliere si nici unu nu mi-a spus ca poate vopsi kaki mat.

 

Reyervorul ala al tau nu e de m72?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea ca la vopsitul electrostatic paleta de culori este destul de redusa, ca altfel il vopseam si eu electrostatic, da am intrebat la 3-4 ateliere si nici unu nu mi-a spus ca poate vopsi kaki mat.

 

Reyervorul ala al tau nu e de m72?

da asa este cu vopseaua in camp electrostatic. de fapt eu comandasem sa fie negru mat dar vad ca a iesit lucios.... deh pana la urma e bine si asa.

rezervorul este de m72, ala este pt alt proiect. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te int, bagam un schimb, iti dau unu de DKW NZ500 pe el. Si il sablez, sa fim tande pe mande.

pune si tu o poza cu el.ma gandesc daca il am la ce-l folosi. si mai vb, ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

dupa ce a trecut ceva timp in care am mai facut cateceva si pentru alte moto, a venit randul ij-ului.

ce sa va zic, am inchis motorul, totul ok mai trebuie sa-i pun doar partea electrica. toti rulmentii schimbati, ambielaj, piston, segmenti noi, toate semeringurile schimbate.

am grunduit cateceva din tablarie, la aripa spate trebuie refacuta ultima parte, cea rabatabila, noroc cu Cristi ca se pricepe.

gata si seile, nu sunt vopsite(doar partea metalica), doar frecate cu ceva smacuri si maglavaisuri.

post-448-1225561994_thumb.jpg

post-448-1225562026_thumb.jpg

post-448-1225562055_thumb.jpg

post-448-1225562089_thumb.jpg

post-448-1225562123_thumb.jpg

post-448-1225562171_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

dupa tehnica veche , o mana buna, o pensula cu varf lung si coada scurta(ce se foloseste acum la Hot Rod-uri si Choppere la tehnica Pinstripe) sau am mai vazut la cineva pe forum, daca nu ma insel userul Cuxi are o scula englezeasca(sau asa ceva) cu care trasezi linile astea, cu role de schimb pt diferite dimensiuni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...