Sari la conținut

Acident - Doua Persoane Decedate


Danny1000
 Share

Postări Recomandate

Absolut cutremurator.

Ar trebui sa ne unim, si sa facem ceva.

Nu se poate, ne vaneaza ca pe animale. Este incredibil unde poate ajunge miserupismul in tara asta.

 

 

Multa tarie familiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dumnezeu sa-i ierte! Gasca din Iasi Irina&Dragos, Miha&Bogdan, Irina si Mirela&Razvan sunt alaturi de familiile indurerate! Ana fruntea sus! Dumnezeu i-a luat la El pentru ca erau niste oameni prea buni pentru noi!

Ieri am aflat si noi si nici acum cand citim aceste mesaje de pe forum, nu ne vine sa credem! De ce Doamne, de ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

G0055, felicitari pentru poze... :rusinica:

 

Ma gandeam ca era bine sa facem una cu tot grupul la Petromul ala din Calarasi, inainte sa se sparga gasca...

 

 

BATE SI TI SE VA DESCHIDE

CERE SI TI SE VA DA

 

gasca de la petrom inainte sa se sparga

 

deci

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BATE SI TI SE VA DESCHIDE

CERE SI TI SE VA DA...

 

 

Knock, Knock... :D

 

Buna idee ai avut cu filmarea asta... :blink:

 

PS:ca o idee(sper ca nu foarte proasta, asa ca nu ma aruncati la lei din cauza asta :rusinica: ), poate ar fi bine sa iei legatura cu Chopper Angel si sa va sfatuiti daca nu ar fi un gest frumos sa produceti un DVD cu filmarea de duminica, care sa poata fi achizitionat contra-cost de catre cei interesati de acest eveniment din viata comunitatii moto.Veniturile incasate din vanzare ar putea fi donate familiilor indoliate....mai mult ca gest simbolic....zic eu! :moto:

 

PS1:primul exemplar il cumpar eu! :blink:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legatura e luata

ideea era deja de cand am plecat de la petrom de a face un mic film al drumului

 

insa eu unul nu doresc o vanzare

 

1. nu cred ca cineva va cumpara iesirea noastra

2. suma ar fi una modica

3. oricum nici o suma de bani nu va putea aduce copii acelor oameni inapoi

 

este un gest pe care am vrut sa.l fac caci trebuia sa fiu plecat intr.o tura mai lunga

am ales sa vin cu voi pt ca am considerat mai imp sa fim uniti in astfel de momente

 

daca va iesi un dvd cu poze si film cred ca vor trebui acoperite doar costurile de productie si al discurilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legatura e luata

ideea era deja de cand am plecat de la petrom de a face un mic film al drumului

insa eu unul nu doresc o vanzare

am ales sa vin cu voi pt ca am considerat mai imp sa fim uniti in astfel de momente

daca va iesi un dvd cu poze si film cred ca vor trebui acoperite doar costurile de productie si al discurilor

 

Voi hotarati ce si cum!Ma bucur ca v-ati gandit la asta, indiferent de varianta finala...daca va fi sa fie! :rusinica:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Knock, Knock... :D

 

Buna idee ai avut cu filmarea asta... :blink:

 

PS:ca o idee(sper ca nu foarte proasta, asa ca nu ma aruncati la lei din cauza asta :rusinica: ), poate ar fi bine sa iei legatura cu Chopper Angel si sa va sfatuiti daca nu ar fi un gest frumos sa produceti un DVD cu filmarea de duminica, care sa poata fi achizitionat contra-cost de catre cei interesati de acest eveniment din viata comunitatii moto.Veniturile incasate din vanzare ar putea fi donate familiilor indoliate....mai mult ca gest simbolic....zic eu! :moto:

 

PS1:primul exemplar il cumpar eu! :blink:

 

 

Sunt Ana, sora Mishei, e o idee frumoasa, dar nu e cazul, nu se pune problema, daca vreti sa faceti un filmulet cu tot ce s-a intamplat la mars pe 19.10.2008, ma voi ocupa eu de costurile de productie. Mai am o rugaminte la voi, in ziua marsului eram terminata, o sa va rog sa facem o intalnire la vara la Vama-Veche, tot in memoria lui Bogdanel si a Mishei, asa cum le-ar fi placut lor...sa ne intalnim cu totii si sa ne amintim momentele vesele de care viata lor a fost plina. Acum mi-e greu, dar vreau sa aflati despre ei ... si o sa incerc pentru ei, pentru cat de puternici au fost amandoi, sa nu-i dezamagesc si sa merg mai departe, si la vara sa am puterea sa zambesc cand vom povesti ... pentru ca au avut o viata minunata, din care toti avem ceva de invatat. Asa cum ati intrat cu ocazia asta pe forum, va rog sa urmariti la inceputul verii ca voi face un anunt pentru detalii, nu am toate numerele voastre de telefon, eram prea ametita in ziua aia, am rugat organizatoarea sa se ocupe de asta, sper ca facut-o cu succes. Va multumesc inca o data ca ati fost alaturi de noi.

Cu dosarul penal lucrurile stau bine in acest moment, m-am asigurat ca vor avea parte de un proces corect si legal. Si asta este tot ce vreau! Nu vreau favoruri, vreau doar corectitudine si profesionalism. Nu vreau sa ma razbun pe cel ce i-a ucis, exista justitia divina, dar pana acolo, vreu ca aici sa aiba parte de dreptate, legea , asa cum e, sa fie respectata si sa se aplice corect. Multumesc si colegului care mi-a dat sfaturi pe acest forum, e corect ce a afirmat, sunt avocat si stiu ce am de facut. Stiam cum trebuie sa arate un dosar penal si ce acte trebuie sa se faca in el, de aia m-am sesizat ... oricum si datorita voua fiecare act ce se va efectua in dosar va fi facut "ca la carte". M-au "certat" la politie ca acest mars poate fi interpretat ca o presiune a presei la adresa politiei...daca se apreciaza asa, nu au decat sa stramute cauza...

Desi eu nu sunt motociclista, am inteles ca asa se obisnuieste, ca in fiecare oras sa existe cineva care sa dea ajutor la nevoie, daca aveti vreo problema, indiferent ce fel de problema, in zona Mangalia, Vama-Veche, nu ezitati sa ma contactati : tel.0723 61 49 01, barbuannutza@yahoo.com.

Va multumesc inca o data la toti, si pentru parinti a fost o alinare faptul ca v-a pasat de copii lor, si ca ati fost alaturi de noi. Sa-mi revin putin si sa incerc poate se poate face ceva pe linie politica de a schimba ceva in legile astea, o campanie mai ampla, ceva trebuie schimbat . Pana atunci aveti grija de voi, ca va mai dura.

p.s. - scuze Marius ca am postat si eu aici, o sa ma logg-ez si eu...si poate o sa-mi iau si permis categoria A...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt Ana, sora Mishei, e o idee frumoasa, dar nu e cazul, nu se pune problema, daca vreti sa faceti un filmulet cu tot ce s-a intamplat la mars pe 19.10.2008, ma voi ocupa eu de costurile de productie. Mai am o rugaminte la voi, in ziua marsului eram terminata, o sa va rog sa facem o intalnire la vara la Vama-Veche, tot in memoria lui Bogdanel si a Mishei, asa cum le-ar fi placut lor...sa ne intalnim cu totii si sa ne amintim momentele vesele de care viata lor a fost plina.

 

 

da.... asa ar fi vrut si ei.... sa ne intalnim in locul pe care l-au iubit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit pana acum sa strang vreo 25 de numere de telefon!

Ceea ce inseamna ca-mi lipsesc - dupa un calcul aproximativ... - ieczact 8 numere..., pardon 7, pentru ca unul dintre motoare a fost al nostru :rusinica:

 

Ii rog pe cei care nu mi-au dat numarul de telefon sa mi-l dea prin PM, eventual si id-ul de mess, motivul l-a spus Ana mai sus putin!

 

filmuletul :D cred ca mai dureaza ceva!

Editat de Chopper Angel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

In primul rand.. R.I.P. celor doi. Am avut ocazia sa-i cunosc la nunta, sunt bun prieten cu nashul lor.

 

Imi pare f rau ca n-am reusit sa particip si eu la iesirea de pe 19.10. Am aflat tarziu de tura si oricum n-as fi putut veni pe doua roti. Am patit si eu o "varianta soft" a accidentului lor, lucru care mi-a trimis motorul in "convalescenta".

 

O sa va povestesc, pe scurt: Era pe 14.05.2008, la pranz, pe Centura, plecasem de undeva de langa Suzuki, mergand catre Otopeni, cand.. aproape de benzinaria PetromV, incep sa depasesc cate 2-3 masini care mergeau incetisor.. aveam vreo 50-60 km/h, mergeam regulamentar pe mijlocul contrasensului, cu farul aprins si semnalul pus... cand, un tigan cu un bmw x5 se trezeste sa faca stanga peste mine, fara semnal, fara sa se asigure.. a vazut ca nu vine nimic.. si s-a bagat sa depaseasca si el... am intrat in oglinda lui din stanga, i-am smuls bara si am aterizat dupa cum urmeaza: eu in cot, dizlocandu-mi clavicula cu rupturile de ligamente aferente, si Zuzu (motorul meu, suzuki VX 800) in sant. Noroc c-aveam ekipament pana-n dinti, desi era cald afara.. am scapat doar cu cateva zeci de vanatai si cu un umarul stang legat cu sarma (interventie chirurgicala) - in prezent, refacut la 90%

 

M-a luat salvarea, chemata de mine, ca jegosii aia nici macar nu sunasera la 112, iar la fata locului a ramas politistul de la Otopeni cu cei 4 tigani din masina. Aici urmeaza partea "tipic romaneasca": soferul retardat nici nu stia sa scrie (oare cum o fi luat permisul??) asa ca politistul a gasit 2 martori, bineinteles, tot tigani din x5, care au declarat ca erau intr-o masina in spatele bmw-ului.. Oare, din atatia participanti la trafic.. cum de nu s-a gasit niciun martor roman??????

 

Declaratia scrisa de politist si iscalita de tigani (complexati la vederea pixului) spunea ca eu am intrat in dreapta, in coloana, surprins de aparitia unei masini care ar fi venit din fata si am dat peste ei... dupa care m-as fi teleportat direct in santul din stanga... :laugh: timp in care... masina care ar fi venit din fata.. si-a supt burta.. sau nu stiu prin ce metoda.. nici nu m-a atins.. Nu mai zic ca masina aia imaginara a "zburat" si peste bmw-ul iesit in depasire

 

Nu stiu ce ma revolta mai tare:

1. faptul ca un tigan analfabet, cu permisul luat prin cine stie ce procedee voodoo tipic romanesti, circula liber si in ziua de azi, reprezentand un pericol pt oricare din NOI

2. faptul ca mie mi s-a retinut permisul ca fiind suspect pt producerea unui accident soldat cu victime (autovatamare) in timp ce tiganul are plasticul in buzunar (Cinste Politiei Rutiere!!)

3. modul in care organele inteleg sa cerceteze la fata locului un eveniment, incercand cu orice pret sa schimbe datele problemei (vezi incercarile de schimbare a declaratiilor din cazul celor doi). Soferul, dupa ce m-a lovit, a parcat linistit masina pe dreapta, ca sa nu incurce traficul!!! nu mai zic ca incerca sa-mi scoata casca cu tot cu cap, fara sa deschida catarama. Doamne fereste sa fi avut vreo leziune la coloana!!!

4. viteza si costurile aferente analizei cazului: la 3 luni de la prezentarea la IML inca nu-i gata certificatul medico-legal... urmeaza, probabil in era noastra, sa initiez o expertiza - aviz amatorilor: in jur de 600 RON si cine stie cate luni mai dureaza si aia... alcoolemia.. culmea tb s-o platesc tot eu.. vreo 150 RON... asta doar ca sa se judece de la egal la egal, in conditiile in care politistul de la fata locului a pus deja verdictul pe caz...

5. cum se aplica in Romania prezumtia de nevinovatie: ingradind dreptul de a circula pe drumurile din afara tarii. Ca sa nu mai pomenesc prin cata birocratie sunt nevoit sa trec lunar, la prelungirea dovezii de circulatie....

http://www.protectiaascultatorului.ro/ LUCKY spune 29 OCTOMBRIE 2008 @ 17:38

 

In concluzie... sunt hotarat sa particip la orice actiune viitoare de protest impotriva acestui CARNAGIU care se intampla pe sosele intre genul asta de soferi si NOI, cu sprijinul Politiei Rutiere Romane!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depune o plangere pe site-ul politiei si SIGUR se ocupa cineva mai mare in grad de problema. Am avut un caz in care am fost amendat pe nedrept si cei din politie au anulat PV-ul plus ca tablagiul care a facut acel PV a fost sanctionat :laugh:

 

incerca http://www.politiaromana.ro/sugestii/sugestii.aspx?tip=2

si sa-mi dai si mie un PM cand se rezolva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a"e de ajuns pedeapsa lui DUmnezeu"

 

personal nu sunt de acord cu asta. oamenii astia ar trebui judecati pe camp si sugrumati acolo, langa victimele lor. sambata mi-a murit un amic aproape in brate. deci nu am mila si nici la ceruri nu ma gandesc. Nu ca inainte eram eu prea milos. Una e sa gresesti si una e sa fii doarempulist. Greseala se poate ierta; doarempulismul ar trebui pedepsit ingrozitor mai scump decat ar fi logic in asa situatie. Ca sa invete in pastele mamii lor ca daca ii doare in trishca o sa li se taie mainile si picioarele.

 

PS: da, gandesc medieval aici, si nu mi-e rusine cu asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas socat la citirea acestor randuri, nu mai am cuvinte ... m-am stapanit cat am putut sa nu imi dea lacrimile, condoleante familiei si prietenilor care au ramas profund indurerati ...

 

 

Daca aveti nevoie de montajele video va rog contactati-ma pe PM ... lucrez in colaborare cu o televiziune de aproape 5 ani ... , recent m-am angajat la alta ... gasiti nr meu la profil

 

 

Odihneasca-se in pace aceste 2 suflete ...

 

M-a miscat gestul LUI care l-a facut inainte ... dar si faptul ca am avut si eu un accident asemanator nu cu mult timp in urma ...

Editat de CrissP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Am patit si eu o "varianta soft" a accidentului lor, lucru care mi-a trimis motorul in "convalescenta". ........

 

Mortzii masii ... i-as lega cu lantul de motor pe ciorile alea imputzite si i-as da blana. Si pe garcea ala la fel, ca nu se deosebeste de cioroii aia, l-or fi uns bine probabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...