Sari la conținut

Carburator Bing


Debrando
 Share

Postări Recomandate

Salut, am pe Simson un carburator BING [cred ca e nemtesc ] si nu stiu de la ce e .

E bun de ceva . Cand am luat motorul nu statea la relanti,acum dupa ce am desfacut motorul ,pusca in teava si in filtru.

Am inteles ca de Minsk e bun ,daca asta nu e de Minsk a-s vrea sa cumpar unu,dar nu stiu de unde .Eu sunt din Timisosa.Ma poate ajuta cineva??mersi.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bing se foloseau pe BMW. Presupun ca e de pe un R65, adica e pt un cilindru de 325 cmc. Din cate stiam e vacumetric.

 

Despre carbul de minsk pe simson, am vazut si eu pe al altii si mergea bine. Detalii pot sa-ti dea simsonarii (sau fostii :cheers: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Axa, multumesc, am preluat legatura in studio.

Asadar - carbul de minsk nou noutz merge super bine pe simson, probat, testat de mine, consumul mi-a iesit de 3 litri la o suta de km la drum lung.

de gasit - noi in bucuresti gasim la magazinul lui Cristi Tunaru - motoboxer - gasesti detalii de contact pe site-ul www.motorlife.ro . Din cate am inteles trimite si prin posta, prin comanda. Costa 700 de mii un carb (si-a luat un prieten pentru un voshod recent)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bing-urile echipeaza de obicei motoarele de BMW si este probabil de la unul din modelele boxer ...in mod normal reglat corect ar trebuii sa functioneze impecabil pe simson, in orice caz mult mai bine decat unul de minsk .

incearca sa gasesti pe cineva care se pricepe la reglat carburatoare si nu vei mai avea probleme.

Bafta! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In timisoara, mai poti sa incerci in piata, in Mehala.. acolo, pe primul sau al doilea rand cum vii dinspre drumul principa, is cativa cu drujbe si piese de motor.. Poti sa intrebi acolo de un carburator de Minsk. Eu de pe acolo mai luam piese pentru Jawa acum ceva vreme...

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...