Sari la conținut

Autocolant


cristi cbr
 Share

Postări Recomandate

am si eu o intrebare.autocolantul asta din magazin care imita diverse materiale sau e pur si simplu dintro culoare se lipeste mai bine pe carena din plastic daca umezesc cu apa partea care se lipeste pe carena decat daca lipesc pe uscat? am vazut la cineva a lipit autocolant pe geam de sticla si s-a prins mult mai bine decat daca l-ar fi lipit pe uscat. ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare.autocolantul asta din magazin care imita diverse materiale sau e pur si simplu dintro culoare se lipeste mai bine pe carena din plastic daca umezesc cu apa partea care se lipeste pe carena decat daca lipesc pe uscat? am vazut la cineva a lipit autocolant pe geam de sticla si s-a prins mult mai bine decat daca l-ar fi lipit pe uscat. ms

 

 

ia-ti juma de litru de spirt pt degresare apoi pui putina apa intr-un fas-fas(recipient pt lichidul de spalat geamuri) si spor la treaba, nu dai in exces ! o sa iasa (evapora) lichidul in 2 ziel.

succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia-ti juma de litru de spirt pt degresare apoi pui putina apa intr-un fas-fas(recipient pt lichidul de spalat geamuri) si spor la treaba, nu dai in exces ! o sa iasa (evapora) lichidul in 2 ziel.

succes

 

Dupa ce dai cu apa si pui autocolant'ul dai cu feonul (scuze nu stiu cum se scrie.. si nu ma mai complic) si cu marginea unei cartele telefonica netezeste suprafata.... de la calduta lipiciul ala se inmoaie... si o sa se lipeasca bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia-ti juma de litru de spirt pt degresare apoi pui putina apa intr-un fas-fas(recipient pt lichidul de spalat geamuri) si spor la treaba, nu dai in exces ! o sa iasa (evapora) lichidul in 2 ziel.

succes

am si eu o intrebare... spirtul care e un dizolvant nu ataca voseaua motocicletei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit ca nu ataca. toate taxiurile sunt colantate la fel, dai cu fas-fas cu apa , sa fie suficienta ca sa poti deplasa autocolantul sa stea drept(aluneca si il poti aranja nitel, apoi cu cartela de plastic incepi si dai peste el din centru spre margini ca sa iasa bulele si apa de sub el, poti folosii si feonul-sau exista un aparat special care sufla aer cald-f cald ca sa se muleze mai bine, daca suportil pe care il pui este curbat si nu plan ), la sfarsit dai cu o carpa peste el si il mai intanzi odata si stergi si apa care a iesit, atentie sa fie degresat locul si curat sa nu aiba praf sau fire de par in zona aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...