Sari la conținut

Tura Posada-secaria


Cata M
 Share

Postări Recomandate

Jupiter_M - "Am plecat cu intarziere din buc, Eu Catalin si Alex dupa o scurta incursiune prin padock la campina am intrat in traseu in zona posada cu intentia sa facem munti Baiului , am ratacit prin zona pana sa facut prea tarziu si am fost nevoiti sa parasim padurea . Traseul a fost relativ dificil pt mine, nu si pt Cata care ne-a tras dupa el desi calarea un dr650 , abia am tinut pasul cu el. la capitolu Poze stam modest pt ca am avut putine opriri cu exceptia celor 3-4 cazaturi de care am beneficiat. Cu ocazia asta am vazut ce bine se misca un Ktm 525 in teren."

 

 

As completa ca am probat 525-l si e ceva de vis :) .

Referitor la traseu, n-am ajuns pe unde planuisem pt. ca nu am nimerit drumul corect(adica sa mergem paralel cu Valea Prahovei pana in Azuga), dar am gasit niste drumuri numai bune de enduro :baldy: .Din pacate se pare ca sambata trecuta a fost ultima zi frumoasa inainte sa inceapa ploile, asadar, nu cred ca o sa mai apuc sa ajung pe-acolo prea curand. :cheers:

Circuitul de motocross de la Campina.din pacate antrenamentele incepeau dupa ora 14 si nu am mai stat.post-143-1127242217_thumb.jpg

Alexpost-143-1127242365_thumb.jpg

Mirceapost-143-1127242385_thumb.jpg

Zona de test pt. 525 :baldy: post-143-1127242404_thumb.jpg

post-143-1127242293_thumb.jpg

post-143-1127242317_thumb.jpg

post-143-1127242342_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul din poze este cel intre comarnic secaria si care ajunge in partea cealalta in traisteni? Ca io aveam impresia ca e ceva mai bun....

Drumul la care faci referire este asfaltat, noi am urcat pe munte la 7-8km de comarnic in zona localitati Posada pe un drum care nici macar forestier nu era .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, l-am urcat si eu de cateva ori, daca aveti nevoie pot sa va dau track-ul de pe GPS. Dar odata ajunsi in creasta, e floare la ureche.

Da, as vrea :cheers: ...ca sunt pe-acolo o gramada de drumuletze si potecutze si nu stiu exact pe unde sa o iau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, spune-mi cu ce program il bagi in GPS-ul tau, ca sa vad in ce format tre' sa ti-l trimit. Iar apoi te rog asteapta pana spre sfarsitul saptamanii, ca azi plec din tzara pentru cateva zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...