Sari la conținut

O Mica Demonstratie... Existam In Trafic!


Chopper Angel
 Share

Postări Recomandate

eu vin sigur....doar daca e ud pe jos, nu vin...mi e frica de ploaie ca de ala cu coarne....eu maine anunt si pe motoristii pe care i stiu din slobozia...ei stiu ca maine dim vor sa plece la ploiesti, cred ca se vor da si dum...sper..o sa vb cu ei...

 

eu din ce am cercetat pe net se pare ca sambata o sa ploua, dar de dum e soare...sa speram ca se face vremea buna de moto...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In primul rand ii rog pe toti cei care vor sa vina sa-mi dea PM cu nr de tel... in acest fel pot si eu sa trimit nr meu, pot sa tin o evidenta, si vreau sa fac si niste poze sa le punem pe motoare... si sa stiu cate!

Apoi despre canguru' cu aro stiu doar ca este din Dambovita! sau mai bine zis masina este, el...? oricum nu este din zona!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred sa fim atat de multi cat sa nu avem loc in/la benzinarie...

 

vezi ca sunt multi care citesc topicul si nu zic nimic, dar te trezesti cu ei langa tine.

 

asa am patit eu cand am semi-organizat plecare de 1 mai in vama veche.....se anuntasera cam 8-10 insi si cand am ajuns la MOL nu mai aveam cum sa alimentez, erau cam 35 de mobre.

 

in principiu, vin si eu cu pretina daca e maine soare (nu stiu inca daca fiecare cu mobra lui, sau doar cu a mea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai asa: 10.00 in Mol, la iesire din Bucuresti

10.30 primul refugiu de pe autostrada (cred ca km 20) pentru cei care vin pe centura si le este greu sa mai intre in Bucuresti

11.30 refugiul de la km 99 inainte de iesirea pentru Drajna, regrupare pentru cei care pleaca din Bucuresti si aleg sa mearga mai repede...

12.00 Dragos Voda

13.00 Calarasi

plecarea... de voie dupa ce ne dam pe acolo

Editat de Chopper Angel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este de admirat ce faceti, mai ales ca nu stiu cati dintre voi ii cunosteau pe cei doi..... Mi-ar fi placut sa am posibilitatea sa vin. Imi pare rau. Oricum, e impresionant si mi-ar placea ca ceea ce faceti sa nu fie in van , ca cine trebuie se va sesiza si ca se va rezolva ceva.. Ar fi mare mare pacat si extrem de nedrept sa se treaca cu vederea pierderea a 2 vieti nevinovate din cauza unui ignorant nenorocit :) ..

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet:daca nu ploua, vin(desi mi-a expirat rovinieta :) saptamana asta si RCA-ul expira maine :) )!

O sa fiu cantonat la primul refugiu de pe autostrada, la 10:30!(Imi este dezagreabila agitatia inutila din benzinarii).

 

LE:nu i-am cunoscut pe cei doi copii, dar cred ca merita un astfel de gest din partea noastra!

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur?De cand?

Posibil sa se fi schimbat intre timp.

Eu am cumparat de la posta ultima oara acum 6 luni(la inceperea sezonului, atat pentru masina cat si pentru moto)...stiu ca intre timp au fost ceva discutii pe marginea acestei taxe...Nu am urmarit derularea evenimentelor, intrucat mi-am facut calculul ca pana la primavara nu mai dau banii pe asa ceva.Daca nu trebuie, cu atat mai bine. :)

 

PS:maine se anunta vreme buna. :)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu Antena 1, vor sa faca un reportaj despre marsul de maine, important e sa fim cat mai multi si bine organizati ca sa aiba ce da pe sticla (si ca sa vina si a doua oara cand ii mai chemam.

Veniti cat mai multi, nu o faceti neaparat pentru Misha si Bogdan ci pentru propria voastra siguranta pe doua roti; soferii vor fi mai atenti cu motociclistii daca vad pe sticla ca ultimul sofer care a omorat un motociclist nu a scapat nepedepsit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu Antena 1, vor sa faca un reportaj despre marsul de maine, important e sa fim cat mai multi si bine organizati ca sa aiba ce da pe sticla (si ca sa vina si a doua oara cand ii mai chemam.

Veniti cat mai multi, nu o faceti neaparat pentru Misha si Bogdan ci pentru propria voastra siguranta pe doua roti; soferii vor fi mai atenti cu motociclistii daca vad pe sticla ca ultimul sofer care a omorat un motociclist nu a scapat nepedepsit.

 

 

bravo man

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu Antena 1, vor sa faca un reportaj despre marsul de maine, important e sa fim cat mai multi si bine organizati ca sa aiba ce da pe sticla (si ca sa vina si a doua oara cand ii mai chemam.

Veniti cat mai multi, nu o faceti neaparat pentru Misha si Bogdan ci pentru propria voastra siguranta pe doua roti; soferii vor fi mai atenti cu motociclistii daca vad pe sticla ca ultimul sofer care a omorat un motociclist nu a scapat nepedepsit.

 

Bine gandit, bine facut! :)

 

Ne insoteste din Bucuresti un car de reprotaj, sau trimit reporterii locali din Calarasi sa preia imagini?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prezent ,va astept la intersectie la Drajna pe la 12 fara ceva, sper sa nu ratez jonctiunea.

o sa fiu si eu cam tot pe la ora aia...la drajna...am mai vb cu motoristi de prin zona, dar e in stand by...sa vedem...o sa stiu sigur later.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incerc si eu sa ajung , dar daca ploua nu o sa vin

nu ploua...am "cercetat" eu pe net. plus, doar ce am vazut la meteo cica maine o sa fie mai cald decat azi si senin si vant domol...deci, numai bun o sa fie asfaltul.HOPE SO:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super!

reamintesc:

10.00 in Mol, la iesire din Bucuresti, stam acolo, probabil, 15 minute...

10.30 primul refugiu de pe autostrada (cred ca km 20) pentru cei care vin pe centura si le este greu sa mai intre in Bucuresti

11.30 refugiul de la km 99 inainte de iesirea pentru Drajna, regrupare pentru cei care pleaca din Bucuresti si aleg sa mearga mai repede... (aici as avea o mentiune de facut: daca intr-adevar va veni antena cu noi ar fi bine sa mergem cu totii cumintei pana acolo, fara sa ne despartim! de asemenea va rog: echipamente cat mai complete - este si greu altfel pe frigul asta... - fara turat de motoare, claxoane, sau ghidusii pe drum!)

12.00 Dragos Voda

13.00 Calarasi

din pacate nu am reusit nicicum sa iau legatura cu cineva din Calarasi! vom avea nevoie sa ne plimbam pe acolo, si tare ne-ar fi de folos un ghid! poate apare cineva care cunoaste cat-de-cat orasul si atunci problema-i rezolvata!

vreau sa va multumesc tuturor celor care ati raspuns apelului nostru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca e din scurt dar acum am gasit articolul din ziar.si zice asa:"Ion Marius Z. de 24 de ani, din comuna Perisoru, conducea autoturismul marca ARO 320...."

 

comuna perisoru e la 2 pasi...putem sa trecem SI PE ACOLO.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...