Sari la conținut

O Mica Demonstratie... Existam In Trafic!


Chopper Angel
 Share

Postări Recomandate

Nu pot spune ca mi-a facut placere sa particip la o astfel de plimbare, nu am simtit nici macar nevoia sa alerg, tinand cont de motivul deplasari la Calarasi. Compania a fost deosebita. Dumnezeu sa-i odihneasca impreuna in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vreau sa va spun tuturor celor care ati participat felicitari pentru faptul ca ati reusit sa fiti nu doar vorba ci si fapta. Jos palaria, sunteti un exemplu drept de urmat.

Editat de flyguy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cu ce sa incep, imi e greu sa gasesc cuvinte.

 

neputinta,indignare,furie,compasiune ar fi doar cateva.

 

au murit intr-un sant ordinar langa o casa de chirpici darapanata, cand am oprit si le-am vazut parintii ingenuncheati in noroiul din sant plangand langa pozele lor mi s-au inmuiat picioarele.

 

niste oameni distrusi, niste oameni imbatraniti inainte de vreme.

 

am fi putut fi mai multi, a fost foarte ciudat cand eram doar 5 motociclete in benzinarie si aud:

- in 5 minute intram live, stirea se cheama `mars de protest al motociclistilor`

 

imi vine greu sa cred ca noi, cei de azi am fi `motociclistii`

 

astazi si cu alte ocazii am vazut oameni determinati si dornici de implicare, aratam incet incet a comunitate.

nu va asteptati sa va rezolve altcineva problemele.

 

va salut cu respect, colegi motociclisti.

Editat de valbida1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fi putut fi mai multi, a fost foarte ciudat cand eram doar 5 motociclete in benzinarie si aud:

- in 5 minute intram live, stirea se cheama `mars de protest al motociclistilor`

 

hai man, ca in momentul cand am intrat live, parca a fost un facut, dintr-o data s-a umplut parcarea. cati am plecat din benzinarie, 13 sau 14... tot a fost ceva pentru o zi in care majoritatea au preferat sa se dea cu KTM la ciolpani sau sa puna genunchiul jos pe cheia. mi-a placut, ca desi din bucuresti am plecat putini, la fata locului am fost multi. coloana spre calarasi cred ca a fost de mare efect. plimbarea din wekendul asta n-a fost in zadar, lumea ne-a vazut, ne-a pozat, ne-a lasat sa trecem, politaii au dau buzna afara cand au auzit motoarele, deci pana la urma fiecare a inteles ce a putut din parada asta. parerea mea e ca daca eram mai multi, existau sanse mai mari sa se fi intamplat altfel, gen imbulzeala, depasiri in coloana samd. asemenea gesturi sunt de urmat pentru anul viitor, nu numai cu ocazia intrunirilor, 20 de motociclisti se pot strange oricand si sa dea o tura linistita prin oras si sa aprinda o lumanare undeva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://85.9.12.243/a3/watch.php?year=2008&...p;show=stiri_18

minutul 22.20...

pe antena 1 la observator a intrat la stiri pe scurt, cred ca 10 secunde...

la 11 au mai bagat, dar acelasi lucru la la 18...

Editat de Chopper Angel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbeam azi cu niste amici(conservari, o sa vedeti de ce subliniez acest aspect!!!) si le povesteam despre ziua de ieri.Unii dintre ei(putini la numar) vazusera stirea la Antena 3, altii nu.I-am intrebat pe cei care o vazusera ce parere au, privind din afara(sau din conserva) o astfel de actiune.Toti au apreciat valoarea gestului, insa, dupa ce le-am povestit cu lux de amanunte, li s-a parut altfel.Privit la TV, fara sa fi implicat, nu atinge corzile sensibile, nu simti valoarea gestului.E o stire scurta, rece si atat!Fara concluzii, fara semne de atentionare!Prezinta doar niste fapte intamplate ieri!

 

Stau si ma intreb, de ce oare A3 a trimis o masina 300 Km, o zi intreaga dupa noi?Doar pentru o stire de un minut, repetata de 3 ori intr-o zi?E buna si asta, nu zic nu, dar cred ca se putea face un intreg reportaj(de 10-15 minute) in care sa fie accentuate anumite aspecte legate de siguranta in trafic a motociclistilor, scuteristilor, biciclistilor si faptul ca legea in acest moment este mult prea blanda cu cei care curma vieti in urma unor accidente rutiere.

 

Sincer, chiar nu inteleg!De aia nici nu acuz Antena 3!E doar un semn de intrebare care mi-l pun!

 

Numa' bine!

 

iata drept dovada si roiul de albine in formatie lupta

 

Domnule,

 

Jos palaria... :)

Formatie de lupta ca la parada militara de 1 Decembrie.

 

Coada mai trebuie sa exerseze...a pierdut cadenta ... :)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'meantza dragi colegi motorizati!

aseara am primit o super veste...

 

dupa cum bine se vede asa comentam duminica seara!

 

uf... :) prea scurt, prea superficial, prea deformat!... voua nu asa vi s-a parut?

 

ei bine... nu mai conteaza! nu are importanta ca reportajul a fost de 1 minut sau ca ar fi fost de 15 minute...

am fost vazuti!

 

 

 

(de cine trebuie :))

yupeeeee!

Editat de Chopper Angel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...