Sari la conținut

Ulei Bixxol De La Omv


iurox
 Share

Postări Recomandate

Sunt doua feluri disponibile la OMV. 2Ts si 2Tm. Eu pana acum am bagat S insa este aproape dublu la pret decat varianta M. Amestecul la S este de 1:100 si la M este de 1:50. Imi poate explica cineva care e diferenta ? si daca pot pune varianta M la scuterul meu, avand in vedere ca am pompa de amestec ?

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s=sintetic (banuiesc ca-i semisintetic)

m=mineral

dc ai folosit mineral, ai gresit...cu ulei mineral segmentzii tzin 3000-3500km

Recomandat este uleiul full sintetic si , in cel mai rau caz, semisintetic. Adica, in cel mai rau caz, poti pune S de la OMV, recomandat ar fi ulei 2T full simtetic (repsol, motul, minerva)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt doua feluri disponibile la OMV. 2Ts si 2Tm. Eu pana acum am bagat S insa este aproape dublu la pret decat varianta M. Amestecul la S este de 1:100 si la M este de 1:50. Imi poate explica cineva care e diferenta ? si daca pot pune varianta M la scuterul meu, avand in vedere ca am pompa de amestec ?

Multumesc anticipat

Si eu folosesc 2Ts este super bun...arde bine si nu scoate fum...merita banii, eu zis sa il folosesti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu acum am Bixxol Full sintetic si scoate la fum.....o gramada. Cu niciun ulei nu mi s-a intamplat asta. Chiar si cu Bixxol Mineral mergea mai bine.

Motul mi se pare cel mai bun. Full sintetic, 46 Ron.

 

eu bag motul semi-sintetic la 28 de lei si sunt foarte multumit....nu scoate un gram de fum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie cu bixxol imi scoate si cand e incalzit motorul. Acul temperaturii de obicei imi sta aproape de jumate. Acum cateva zile mi-a trecut cu mult de jumate si parca scotea si mai mult fum. mentionez ca era si seara...dar zici ca mergeam cu gratarul dupa mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...