Sari la conținut

B-90-ngf


NaeL
 Share

Postări Recomandate

salut

aseara am avut un mic incident cu o toyota yaris rosie cu nr B-90-NGF

politistul ne-a trimis acasa dupa ce a vrut sa ma scoata pe mine vinovat si nu am apucat sa aflu cu cine m-am acrosat

daca cineva imi poate da ceva date, va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

coolbike: nu vreau sa ma mai complic cu ei, oricum nici pe masina nici pe motoreta nu cred ca se mai cunosc urmele

 

moshulik: madama cu yarisu a fortat intersectia pe un galben cam rosu si desi am atentionat-o sonor, a insistat si s-a infipt in fata mea, luandu-mi roata si dandu-ma jos(greseala mea a fost ca mi-am revendicat dreptul de a trece imediat ce s-a facut verde). Cand am ajuns la politie a sustinut ca ea a trecut pe verde si ca eu am venit din spate si am lovit-o. Dupa jumatate de ora de discutii, politistul i-a dat dreptate si ne-a facut un "serviciu" nesanctionand pe nimeni.

 

prostia mea e ca nu i-am luat atunci numele si adresa (nu s-a facut proces verbal, s-au eliberat decat autorizatii de reparatii pt fiecare, in regie prorprie)

Editat de NaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai avut mai mult chef sa deschizi un topic decat sa-ti rezolvi problema, practic inexistenta. Macar acum lamureste-i pe cei care citesc asupra a ce ai patzit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia fii tu atent aici !!!

 

Stii ce rezulta din asta?

Doua variante posibile:

1.Ai retinut gresit numarul masinii.

sau

2.Masina nu are RCA valabil(mult mai probabila decat prima varianta, caz in care ti-ai luat o mare plasa;tipa i-a pasat ceva militianului si ala v-a trimis la plimbare, a.i. sa nu iasa la iveala chestia asta).Oricum, in cazul asta, trebuia sa te judeci cu ea pentru a primi ceva despagubiri pentru reparatie.

 

Ce zici de asta? :rusinica:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia fii tu atent aici !!!

 

Stii ce rezulta din asta?

Doua variante posibile:

1.Ai retinut gresit numarul masinii.

sau

2.Masina nu are RCA valabil(mult mai probabila decat prima varianta, caz in care ti-ai luat o mare plasa;tipa i-a pasat ceva militianului si ala v-a trimis la plimbare, a.i. sa nu iasa la iveala chestia asta).Oricum, in cazul asta, trebuia sa te judeci cu ea pentru a primi ceva despagubiri pentru reparatie.

 

Ce zici de asta? :rusinica:

Din pacate, nu e relevant. Am cautat motoreta mea si am primit acelasi raspuns de site-ul CSA (autovehicul inexistent sau nu figureaza in baza de date). Ei bine, eu am RCA-ul valabil. Se pare ca ei au baza de date aiurea-n fluturi.

 

Alte supozitii? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun!Atunci pun altfel problema!

NaeL, ai vazut la Politie, cand v-a cerut actele ca sa intocmeasca adeverintele de reparatie, daca tipa avea RCA valabil?

Eu aici banuiesc ca ar fi problema!Nu stiu de ce, dar asa cred...poate ma insel, desi mi se intampla rar! :rusinica:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie nu imi gaseste nici masina nici motoreta acolo ...

 

Ce intreb eu si ce-mi raspunzi tu...Ma rog! :rusinica:

Bafta mai departe, oricare ar fi scopul tau! :D

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia fii tu atent aici !!!

 

Stii ce rezulta din asta?

Doua variante posibile:

1.Ai retinut gresit numarul masinii.

sau

2.Masina nu are RCA valabil(mult mai probabila decat prima varianta, caz in care ti-ai luat o mare plasa;tipa i-a pasat ceva militianului si ala v-a trimis la plimbare, a.i. sa nu iasa la iveala chestia asta).Oricum, in cazul asta, trebuia sa te judeci cu ea pentru a primi ceva despagubiri pentru reparatie.

 

Ce zici de asta? :rusinica:

Nici mie nu imi apare RCA-ul facut in 20 August si cel care mi l-a vandut spune ca baza lor interna se actualizeaza in maximum 40 de zile, si pe net pun datele dupa inca o luna-doua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce intreb eu si ce-mi raspunzi tu...Ma rog! :rusinica:

Bafta mai departe, oricare ar fi scopul tau! :D

 

 

nedeclarand pe nimeni vinovat, nu ne-a mai intrebat de rca si ne-a pus pe amandoi sa ne reparam singuri daunele (urma de cauciuc de pe aripa ei si capatul de ghidon zgariat la mine)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum ai prezentat tu situatia, nu e culpa comuna, ci soferita e de vina intrand pe rosu(daca tu ai plecat pe verde, ea nu avea cum sa intre pe galben, a intrat clar pe rosu), deci trebuia sa iti repari motorul pe RCA-ul ei.De ce crezi tu ca s-a ajuns la concluzia asta?

....ne-a pus pe amandoi sa ne reparam singuri daunele...

 

Ceva pute in toata treaba asta!Din pacate, cu mai mult nu te pot ajuta!

 

Bafta!

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mirci: nu e cu vatamari corporale, cu atat mai putin de RIP

politistul pur si simplu nu a vrut sa o scoata pe ea vinovata, asa ca am hotarat ca o sa imi fac singur dreptate la un moment dat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...