Sari la conținut

Accesorii Super Moto Tuning


CrashTestPilot
 Share

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 158
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...

Am o pereche de gume PIRELLI DIABLO rulate cam 5-6 sute de km.Nu au defecte.

Dimensiuni:

120/70R17 M/C 58H

160/60R17 M/C 69H

PRET 140 EURO

ASTEPT OFERTE

0720666609-CIPRIAN

post-9235-1233936317_thumb.jpg

post-9235-1233936342_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde gasesc si eu 2 semnalizari asa ? :burnout:

hmm.. eu am avut semnalizari de genu pe duke.. acu le-am schimbat. Dar, erau acolo de ceva vreme.. si 2 din ele sigur n-au supravietuit, ca de-aia le-am si schimbat. Ma uit diseara in garaj sa vad.. eu stiu ca n-am aruncat.. dar, stiu ca parca imi rupsese un vizitator una din semnalizarile alea date jos, asa, de fun ;)

daca gasesc le fac si o poza si te decizi daca le vrei sau nu.. gratis, evident :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm.. eu am avut semnalizari de genu pe duke.. acu le-am schimbat. Dar, erau acolo de ceva vreme.. si 2 din ele sigur n-au supravietuit, ca de-aia le-am si schimbat. Ma uit diseara in garaj sa vad.. eu stiu ca n-am aruncat.. dar, stiu ca parca imi rupsese un vizitator una din semnalizarile alea date jos, asa, de fun :burnout:

daca gasesc le fac si o poza si te decizi daca le vrei sau nu.. gratis, evident ;)

 

merci mult de pe acum.. :agree: astept poza :huh:

evident,iti dau o "bere" pe ele

pe louis nu am vazut .

Editat de dOctOr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci mult de pe acum.. :huh: astept poza :hug:

evident,iti dau o "bere" pe ele

pe louis nu am vazut .

Salut.. ;)

Mai, acuma imi pare rau ca am mai zis inainte sa verific.. din pacate n-am vesti bune. Credeam ca cele 2 de pe fata care le-am schimbat dupa cele de pe spate erau inca functionale, dar m-am inselat.

post-26122-1234629193_thumb.jpg

 

Dupa cum se vede si in poza, am un capac, una care sta prinsa cu o sarma (aia ar fi trebuit sa functioneze, ca se putea pune capacelul cu lipici si era ok) si inca una care ar fi trebuit sa functioneze.. dar... acum se pare ca mai are un singur fir :agree:

Eu le-am lasat dupa ce le-am scos in cutia cu resturi.. o mai fi avut careva nevoie de o bucata de fir.. si.. asta e.

 

La mine erau toate 4 asa. Cea de pe stanga spate era rupta si prinsa cu banda adeziva.. ulterior i s-a rupt si unul din fire.. si contactul se facea de fapt doar din faptul ca le presam napoi cele 2 bucati cu firul intre si le lipeam cu banda. Bineinteles ca in 3 zile iara nu mergea semnalizarea. Si eu am cautat atunci sa schimb una, dar n-am gasit.

 

Asa ca le-am schimbat toate 4.. cu de-alea cu led... si asta a fost cu cantec, ca de-asta le-am schimbat pe rand. Semnalizari am luat eu, dar nu si releu sau ceva rezistente sa consume restu.. asa ca am tot umblat cu 2 de-un fel si 2 de-un fel o vreme.

Pe aia care mai are 2 fire nici n-am mai verificat-o sa vad daca-i mai merge becu.

 

Ce-mi pare rau e ca aveam 3 ok.. bine.. la una ii lipseste acu un fir.. da ar mai fi trebuit sa fie una.. de pe spate.. care o desfacut-o unu.. sa vada ce-i in ea.. in loc s-o desfaca pe aia care era si-asa rupta si nu functiona :burnout:

 

No bun, astea fiind spuse.. sorry.. de-acum inainte o sa ma gandesc mai bine ce fac cu ce dau jos de pe moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.. ;)

Mai, acuma imi pare rau ca am mai zis inainte sa verific.. din pacate n-am vesti bune. Credeam ca cele 2 de pe fata care le-am schimbat dupa cele de pe spate erau inca functionale, dar m-am inselat.

post-26122-1234629193_thumb.jpg

 

Dupa cum se vede si in poza, am un capac, una care sta prinsa cu o sarma (aia ar fi trebuit sa functioneze, ca se putea pune capacelul cu lipici si era ok) si inca una care ar fi trebuit sa functioneze.. dar... acum se pare ca mai are un singur fir :agree:

Eu le-am lasat dupa ce le-am scos in cutia cu resturi.. o mai fi avut careva nevoie de o bucata de fir.. si.. asta e.

 

La mine erau toate 4 asa. Cea de pe stanga spate era rupta si prinsa cu banda adeziva.. ulterior i s-a rupt si unul din fire.. si contactul se facea de fapt doar din faptul ca le presam napoi cele 2 bucati cu firul intre si le lipeam cu banda. Bineinteles ca in 3 zile iara nu mergea semnalizarea. Si eu am cautat atunci sa schimb una, dar n-am gasit.

 

Asa ca le-am schimbat toate 4.. cu de-alea cu led... si asta a fost cu cantec, ca de-asta le-am schimbat pe rand. Semnalizari am luat eu, dar nu si releu sau ceva rezistente sa consume restu.. asa ca am tot umblat cu 2 de-un fel si 2 de-un fel o vreme.

Pe aia care mai are 2 fire nici n-am mai verificat-o sa vad daca-i mai merge becu.

 

Ce-mi pare rau e ca aveam 3 ok.. bine.. la una ii lipseste acu un fir.. da ar mai fi trebuit sa fie una.. de pe spate.. care o desfacut-o unu.. sa vada ce-i in ea.. in loc s-o desfaca pe aia care era si-asa rupta si nu functiona :burnout:

 

No bun, astea fiind spuse.. sorry.. de-acum inainte o sa ma gandesc mai bine ce fac cu ce dau jos de pe moto

 

zi-mi cat vrei pe ele asa..incerc sa le repar :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zi-mi cat vrei pe ele asa..incerc sa le repar :crack:

as you wish.. nu cred c-o sa fie simplu de remediat, da ti le trimit. Numa da-mi un pm sau ceva cu o adresa si-un nr de tel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as you wish.. nu cred c-o sa fie simplu de remediat, da ti le trimit. Numa da-mi un pm sau ceva cu o adresa si-un nr de tel.

ai mai primit pachetu sau l-au facut astia pierdut? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci e bine, ok. Era o greseala pe adresa cand am trimis.. voiam sa ma asigur

 

le-am primit..am primit tel de la astia si era pus alt bloc..

in fine..le-am reparat si le-am montat pe troasca :)

merci mult,raman dator

Editat de dOctOr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare inainte sa caut pe la service sau unde as putea sa gasesc raspunsul la problema mea ....

 

 

vreau sa imi polishez si eu jentile sa le fac lucioase

 

 

 

 

 

 

 

asa arata janta fata post-20515-1235517163_thumb.jpg si cea spate post-20515-1235517236_thumb.jpg...as vrea totusi sa le pot face eu doar sa mi se zica o metoda buna si ieftina (E CRIZA MARE VERE)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa modific cate ceva pe la motocicleta...deci...o sa lansez un anunt...

Daca are cineva componente SM deteriorate (nu ma intereseaza starea) care il incurca prin garaj...accept orice donatie...eventual daca trimite cineva prin posta platesc eu deranjul normal !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

vand urmatoarele...

aripa supermoto albastra de la ufo plast

foaie talon gold 42 dinti ..NOUA

set discuri supermoto f putin uzate

MULTE piese yamaha wr ! axe cu came...patine....intinzator lant distributie placute de ambreiaj .. si tot ce este in motor ambielaj si tot ce tine de ambreiaj (nedesfacut!!!)

o pedala de yamaha wr

plastice fata de wr

conducta de frana de wr

 

 

cine are nevoie de ceva sa dea un PM sau un tel la nr 0766.73.76.79

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...