Sari la conținut

Honda CBR1000RR Fireblade (2006)


PreciouS
 Share

Postări Recomandate

NU am sustinut eu acest lucru!!! Ti-am dat ca exemplu acest fapt pt ca tot o sustineai sus si tare cu zx-ul asta. Asa ca daca tot mai vrei o comparatie tot cu un gsxr ,incearca tot cu pascota. Cum ai incercat cu r6-le ,te poti "risca" si cu k5 ,nu?....de ce nu?....macar demonstreaza iarasi(dupa cum TOT sustii intruna) cat e de bun un zx in comparatie cu k5 ,sau mai bine da-i un ducati lui Pascota si fa iarasi acelasi circuit ,ca TOT ACELASI REZULTAT o sa fie ,adica PASCOTA NR1 :ok: .Acum e momentul sa arati cat e de bun zx-ul in fata k5-ului....de ce fugi si incerci sa provoci unul mult mai slab ,cand poti incerca cu crema cremelor? :crack: ....sau nu mai da bine la fani sa mai iei INCA odata "bataita"? :crack: :blbl:

Iata si citatul pe care il asteptai, cu siguranta la nivelul tau nu-ti dai seama de cele spuse... Dar daca pui in context in afara de Pascota care este crema cremelor restul sunt mult mai slabi... Citesti? Intelegi? Mai citeste o data.

 

Acum referitor la Circuitul pe care DORM. Onoriu, pentru cultura ta generala, stie la fel de bine circuitul de la Tunari ca si mine, el iti poate confirma... La fel de bine il stiu toti sportivii din Bucuresti, pentru ca, spre surprinderea ta dupa ce faci 100 de ture pe el nu mai are nici un secret pentru tine, iar toti pilotii din Bucuresti, au garantat 100 de ture la activ pe acel kartodrom....

 

Dar daca totusi te incapatanezi sa ti o evidenta intre mine si Onoriu sa vezi cine s-a dat mai mult acolo ai sa ai o surpriza si ai sa vezi ca nu eu detin suprematia turelor parcurse pe Tunari nici pe departe!!! Sa-ti spun de ce. Eu in 2004 nu m-am urcat nici o data pe motocicleta... Timp in care Tunariul nu mai avea secrete pentru nici un pilot din Bucuresti iar Onoriu avea recordul circuitului (mai ales ca el era unul dintre privilegiatii ce se dadeau gratis atunci acolo :ok: ) acum, in 2005, (Pana in luna August) ma dadeam ocazional pe Tunari pentru ca eu nu aveam sponsorizare din partea Kartodromului si nu-mi cadea bine sa scap de bani atat de repede.... (pilotii Fire motors aveau gratuitate pe circuit si se dadeau in unele perioada zilnic - si aici iti pot confirma chiar ei) Eu am inceput sa merg mult (adica in Week-end daca nu ploua) pe circuit abia din luna Septembrie (pentru ca tot Augustul am fost plecat in Grecia unde m-am dat pe circuit la Seres) atunci am batut palma cu cei de la circuit sa ma pot da gratis si am profitat din plin. In concluzie, nu numai ca nu sunt pe locul doi dupa Onoriu, insa sunt in spatele multora in topul turelor parcurse pe circuit.

 

PS: Cu acest post sper ca ti-am inchis gura de latrator nul si te las faci cariera in arta suptului chilotilor unor oameni care se uita la tine cu mila si spun, "Lasa-l mah si pe el, ca e vai mama lui.... N-are nici o bucurie, decat sa se uite la noi cum ne dam" :P

 

MC minte de rupe pamantul: Si daca Pascota accepta sa se dea si cu un cbr 125 sau cu o hayabusa turbo ,tot incepeai sa te scobesti dupa ureche si sa gasesti tot felul de motive ,ca batea soarele prea tare din nu stiu ce unghi ,ca aveai cauciucul desumflat tu si al lui era prea umflat ,ca te tragea curentul la spate in nu stiu ce curba etc etc :D :ok: :ok: .Frate ,ti-e greu sa RECUNOSTI ca ai furat-o original?!....eu asa cred ,nu cu tot felul de motive "ca l-am rugat sa se dea cu k5-ul ,ca e prea soare etc etc" ,adica tot felul de SCUZE PENIBILE :ok:

 

Penibil? Ca am mers cu Pascota in spate 5 ture si 3 in fata? El cu SS si eu cu SBK pe cel mai tehnic circuit? FRATE..... Asa cum am mai spus, mi-e mila de tine... Nu stiu cum ai sa scapi de atata frustrare insa esti....... Gata, s-au terminat cuvintele la tine, crede-ma. Persoana ..... ca tine... Sper sa nu mai intalnesc in viata ta. Am inteles de ce lumea nu poate progresa, existi tu. Daca ar fi inca unul ca tine ne-am intoarce in pesteri cu totii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ti-am dat exemplul cu Pascota ,pt ca el pt PRIMA DATA pe acel "circuit" ,te-a afumat lejer ,nu i-a trebuit nspe mii de ture etc etc. De aceea ti l-am dat ca exemplu. Si apropo ,ala era citatul in care zici ca am aruncat cu cacao in Ono? :crack:

 

Ma bucur ca si Ono stie acel "circuit" ca si tine ,dar la Ono am vazut REZULTATE la curse ,la tine... :crack: ,doar pe acel "circuit" ,unde intr-adevar mergi foarte bine ,dar rezultate ma intereseaza la curse ,nu pe acea alee :blbl:

PS: Cu acest post sper ca ti-am inchis gura de latrator nul si te las faci cariera in arta suptului chilotilor unor oameni care se uita la tine cu mila si spun, "Lasa-l mah si pe el, ca e vai mama lui.... N-are nici o bucurie, decat sa se uite la noi cum ne dam"
Cumva ,asta o zicea Ono?...sau asta incerci sa minti iarasi?
Penibil? Ca am mers cu Pascota in spate 5 ture si 3 in fata? El cu SS si eu cu SBK pe cel mai tehnic circuit? FRATE..... Asa cum am mai spus, mi-e mila de tine... Nu stiu cum ai sa scapi de atata frustrare insa esti....... Gata, s-au terminat cuvintele la tine, crede-ma. Persoana ..... ca tine... Sper sa nu mai intalnesc in viata ta. Am inteles de ce lumea nu poate progresa, existi tu. Daca ar fi inca unul ca tine ne-am intoarce in pesteri cu totii.
Exact ce-ti spuneam: si daca se dadea cu rs125 si daca se dadea cu hayabusa turbo ,tot gaseai motive :D Daca era asa puteai sa spui de la INCEPUT ca NU E FAIR-PLAY ,nu sa gasesti acum tot felul de motive penibile ,dar ai o trasatura definitorie ,ESCHIVATUL :ok:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am dat exemplul cu Pascota ,pt ca el pt PRIMA DATA pe acel "circuit" ,te-a afumat lejer ,nu i-a trebuit nspe mii de ture etc etc. De aceea ti l-am dat ca exemplu. Si apropo ,ala era citatul in care zici ca am aruncat cu cacao in Ono? :blbl:

 

Ma bucur ca si Ono stie acel "circuit" ca si tine ,dar la Ono am vazut REZULTATE la curse ,la tine... :crack: ,doar pe acel "circuit" ,unde intr-adevar mergi foarte bine ,dar rezultate ma intereseaza la curse ,nu pe acea alee :D

Exact ce-ti spuneam: si daca se dadea cu rs125 si daca se dadea cu hayabusa turbo ,tot gaseai motive :ok: Daca era asa puteai sa spui de la INCEPUT ca NU E FAIR-PLAY ,nu sa gasesti acum tot felul de motive penibile ,dar ai o trasatura definitorie ,ESCHIVATUL :ok:

 

Tu imi dovedesti pentru a mia oara ca PROSTIA NU ARE LIMITE... Zici ca te-ai uitat in clasament? Ai idee cate la cate curse am participat anul trecut? La una singura si acolo cu probleme tehnice, na ca iar te-am incurcat. Nu ti se mai pupa calculele :crack:

 

Deja ii strici imaginea lui Ono daca tot strigi sus si tare ca esti prieten cu el... El cica nu suporta lingaii de doi lei care nu stiu decat sa suga chilotii pe langa unul smecher... Tu esti simbolul acestei imagini.

 

PS: Din nou il jignesti pe Onoriu, tot o dai cu Pascota in sus si in jos... Brusc Onoriu nu mai exista pentru tine? Iar te-ai dat dupa cum a batut vantul nu? Nu mai incerc sa-ti explic nimic despre diferentele 600cc si 1000cc pentru ca pur si simplu esti un bloc de gheata inpenetrabil...

 

PPS: Ia mai incerca o data sa GANDESTI... De ce m-as eschiba in fata unei nulitati? Nu ma eschivez in fata celor care merg pe motoare... cum sa ma eschivez in fata unuia care citeste reviste si-si face la ba (adica acolo) la motocicletele pe care unii dintre noi le calaresc zilnic?

 

SUFERINTA SI FRUSTRAREA TA SUNT ATAT DE MARI INCAT MA SIMT IMPLINIT CAND VORBESC CU TINE!!!

 

Administratorii de pe aici, puteti muta va rog frumos posturile off topic intr-un loc unde se poate exterioriza si Dimi, ca este clar ca omul nu are nici o legatura cu motociclismul.. Oare cate dovezi va mai trebuiesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu imi dovedesti pentru a mia oara ca PROSTIA NU ARE LIMITE... Zici ca te-ai uitat in clasament? Ai idee cate la cate curse am participat anul trecut? La una singura si acolo cu probleme tehnice, na ca iar te-am incurcat. Nu ti se mai pupa calculele
Atunci succes anul acesta ,caci ai nevoie :blbl: :ok: Apropo ,cum sa ai probleme tehnice ,doar calaresti cea mai cea dintre cele mai cele motociclete? :D
Deja ii strici imaginea lui Ono daca tot strigi sus si tare ca esti prieten cu el... El cica nu suporta lingaii de doi lei care nu stiu decat sa suga chilotii pe langa unul smecher... Tu esti simbolul acestei imagini.
Am sustinut eu sus si tare ca sant prieten cu el ,ma vezi ca pun postere ,afise etc etc ?!?! :ok: Doar am spus ca ai apreciez FAIR-PLAY-ulFAIR-PLAY-ul ,care tie iti lipseste cu desavarsire. Si daca am spus ca ai apreciez fair-play-ul ,asta inseamna ca ling chilotii cuiva? :crack: .Esti patetic.
PS: Din nou il jignesti pe Onoriu, tot o dai cu Pascota in sus si in jos... Brusc Onoriu nu mai exista pentru tine? Iar te-ai dat dupa cum a batut vantul nu? Nu mai incerc sa-ti explic nimic despre diferentele 600cc si 1000cc pentru ca pur si simplu esti un bloc de gheata inpenetrabil...
Mai omule ,daca ti-l dau exemplu pe Pascota ,care te-a batut RUSINOS pe acel circuit(unde stai toata ziua) si asta PT PRIMA DATA cand se dadea acolo ,asta nu inseamna ca il jignesc pe Onoriu...nu stiu cum naiba faci tu deductiile astea ,dar MINTI de indoi pamantul in doua

 

 

La celelate "replici" nu iti raspund pt ca jignesti ca... Eu am sustinut niste pareri ale unor PILOTI PROFESIONISTI ,tu imi spui sa te cred pe tine ,ca vezi doamne tu te dai cu motorul ,iar parca ceilalti merg cu Trabant-uri. Deci pt faptul ca nu te cred pe tine si tind sa cred ce se scrie in revista ,tu vii si ma jignesti asa? :crack: As putea si eu in nenumarate feluri ,dar am bun simt ,care se pare ca lipseste cu desavarsire LA UNII din "micul Paris" ,dar imi "place" ca ii faceti pe altii tarani si nu mai stiu cum iar voi veniti cu tot felul de jigniri si de AMENINTARI si asta pt ce?!...ca am sustinut un punct de vedere din revista. Ma rog ,treaba voastra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog administratorii forumului sa infiinteze un nou subforum intitulat: "SAPATURI"

In acest subforum pt caractere puternice si orgolii imense se vor putea atunci disputa diversele atacuri personale si sapaturi intre motociclisti, eventual se pot organiza confruntari "parte-n parte" reale in care sa ne rupem capetele cand argumentele se termina.

:crack: :ok: :crack: :blbl: :D

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dimi

 

Nu este curios ca nimeni nu iti tine partea? Ce inseamna asta...pune-ti si tu un semn de intrebare.

 

 

O dai cu Pascota in sus si in jos...stiai ca Pascota va concura anul acesta la Europene? Probabil ca pentru a concura acolo iti trebuie ceva skill. Crezi ca daca venea alt pilot de talia lui Pascota era alt rezultat? Crezi ca MC s-a dat cu Pascota cu gandul ca il va bate? Iti zi eu, NU...a fost o confruntare amicala si o lectie de mers pe circuit, MC a invatat ceva cat timp a stat in spatele lui Pascota si iti poate spune chiar el asta. Tu nu ai in cap ideea de a invata de la unul mai bun, tu nu ai decat revistele.

 

 

Cat despre FAIR-PLAY-ul lui Ono....spune-mi si mie de unde ai tras concluzia asta? Stiai ca omul a taiat sicane la curse ca sa-si creeze avantaj? Nu zic in fata cui....dar asa ca idee....stiai?

Editat de sabin_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este curios ca nimeni nu iti tine partea? Ce inseamna asta...pune-ti si tu un semn de intrebare.
Nu imi tine nimeni parte de pe "vestitul" site de cursieri ,adica SBZ. Aici ,mi-am expus parerile civilizat si am discutat CIVILIZAT cu TOTI ceilalti (chiar daca au honda ,yamaha si si-au expus punctul de vedere ,in nici un caz NU s-a ajuns la jigniri ca de la voi)asta pana ati venit voi doi cu tot felul de jigniri la adresa mea. Repet inca odata ,discutiile in contradictoriu sant benefice ,dar voi ati dat-o in jigniri de unde nu mai are nimeni nimic de invatat ,dar se pare ca asta e "educatia" invatata :crack:

 

Crezi ca MC s-a dat cu Pascota cu gandul ca il va bate? Iti zi eu, NU...a fost o confruntare amicala si o lectie de mers pe circuit, MC a invatat ceva cat timp a stat in spatele lui Pascota si iti poate spune chiar el asta. Tu nu ai in cap ideea de a invata de la unul mai bun, tu nu ai decat revistele.
Doamne ce mai MINTI si tu sabine..... Dar faptul ca MC a scris pe sbz ca SPERA sa ii dea lui Pascota in jur de 1 secunda ,exact cum i-a dat Pascota la Arad cand s-au dat impreuna ,asta nu iti aduci aminte?!...ai amnezie ,nu? ...rusinos :crack:

 

Cat despre FAIR-PLAY-ul lui Ono....spune-mi si mie de unde ai tras concluzia asta? Stiai ca omul a taiat sicane la curse ca sa-si creeze avantaj? Nu zic in fata cui....dar asa ca idee....stiai?
Eu stiu ce am discutat cu Ono si nu trebuie sa-ti spun tie tot ce fac eu si discut cu el sau cu oricine,nu? :ok: Nu ma intereseaza divergentele dintre voi ,dar el a demonstrat ceva la curse(iar daca "fura" era cineva care putea sa-l penalizeze ,nu?) ,dar tu...ma rog si tu ai demonstrat :blbl: :ok:

 

 

Ps:va rog(pe cei doi cursieri) sa ma lasati pe mine in prostia mea si faceti voi marea cu sarea la curse si dati voi sfaturi ,ca PILOTII ADEVARATI ,aia mint si numai voi stiti adevarul ,ca deh participati la curse(unii si fara nici un rezulat) :D :ok: :P .Asa ca vedeti-va voi de ale voastre ,eu de ale mele ,sa zicem ca nu am vorbit niciodata si o sa fie perfect :ok: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ce am discutat cu Ono si nu trebuie sa-ti spun tie tot ce fac eu si discut cu el sau cu oricine,nu? :D Nu ma intereseaza divergentele dintre voi ,dar el a demonstrat ceva la curse(iar daca "fura" era cineva care putea sa-l penalizeze ,nu?) ,dar tu...ma rog si tu ai demonstrat :crack: :ok:

Ps:va rog(pe cei doi cursieri) sa ma lasati pe mine in prostia mea si faceti voi marea cu sarea la curse si dati voi sfaturi ,ca PILOTII ADEVARATI ,aia mint si numai voi stiti adevarul ,ca deh participati la curse(unii si fara nici un rezulat) :crack: :blbl: :ok: .Asa ca vedeti-va voi de ale voastre ,eu de ale mele ,sa zicem ca nu am vorbit niciodata si o sa fie perfect :ok: :P

Asa este :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...