Sari la conținut

Am Nevoie


andrei gras
 Share

Postări Recomandate

salut la toata lumea.mi-am luat si eu o yamaha de 125 de cross.pina acum am mers pe o viraga de 500 iar dupa promotia ktm de la ciolpani m-am hotarit sa o vind si sa imi iau un cross.acum sint in stadiul de curatare a motocicletei,dupa care o sa o duc la tara in prima faza sa invat sa merg mai bine cu ea.am si eu nevoie de niste stikere cu yamaha pentru ca cele vechi sint julite si in plus nu prea mi-au placut.vreau ceva simplu.emblema si citeva in plus(alb albastru).multumesc.in plus nu strica nici niste sfaturi pentru un incepator .asa arata a mea si asa vreau sa iasa.m-ar mai interesa sa stiu cit costa un cirlig sh pt.opel si o remorca pentru doua motorete

post-41843-1225654970_thumb.jpg

post-41843-1225654976_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stickere daca vrei te pot ajuta, am si ieftine sunt doar cateva stickere cu yamaha, si set complet.ca sfaturi :

-foloseste ulei bun

-curata filtru de aer la 2-3 iesiri

-mai strange la suruburi dupa ce te dai, se mai desfac

-punei hand`guards ca o sa rupi la manete la greu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut la toata lumea.mi-am luat si eu o yamaha de 125 de cross.pina acum am mers pe o viraga de 500 iar dupa promotia ktm de la ciolpani m-am hotarit sa o vind si sa imi iau un cross.acum sint in stadiul de curatare a motocicletei,dupa care o sa o duc la tara in prima faza sa invat sa merg mai bine cu ea.am si eu nevoie de niste stikere cu yamaha pentru ca cele vechi sint julite si in plus nu prea mi-au placut.vreau ceva simplu.emblema si citeva in plus(alb albastru).multumesc.in plus nu strica nici niste sfaturi pentru un incepator .asa arata a mea si asa vreau sa iasa.m-ar mai interesa sa stiu cit costa un cirlig sh pt.opel si o remorca pentru doua motorete

Salut, Si eu abia m-am cumparat una identica , de mers nu am mers ca tre sa o repar( piston segmenti, chestii) poate imi spui tu cum merge ? Cum traga? Daca ai nevoie de stikere te pot ajuta la fel si cu piesele . Oricum faina scula! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut la toata lumea.mi-am luat si eu o yamaha de 125 de cross.pina acum am mers pe o viraga de 500 iar dupa promotia ktm de la ciolpani m-am hotarit sa o vind si sa imi iau un cross.acum sint in stadiul de curatare a motocicletei,dupa care o sa o duc la tara in prima faza sa invat sa merg mai bine cu ea.am si eu nevoie de niste stikere cu yamaha pentru ca cele vechi sint julite si in plus nu prea mi-au placut.vreau ceva simplu.emblema si citeva in plus(alb albastru).multumesc.in plus nu strica nici niste sfaturi pentru un incepator .asa arata a mea si asa vreau sa iasa.m-ar mai interesa sa stiu cit costa un cirlig sh pt.opel si o remorca pentru doua motorete

 

 

 

 

sfatul meu e s-o lasi asa pana mai inveti...oricum stikere-le se vor duce la cateva cazaturi

carlig nu stiu cat costa sa pui pe opel (daca gasesti vreun meserias anunta-ma si pe mine ca imi trebe ptr subaru forester)

remorca de doua moto e cam800-900 euro

 

bafta la dat shi pune tot shifonieru de echipament pe tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sfatul meu e s-o lasi asa pana mai inveti...oricum stikere-le se vor duce la cateva cazaturi

carlig nu stiu cat costa sa pui pe opel (daca gasesti vreun meserias anunta-ma si pe mine ca imi trebe ptr subaru forester)

remorca de doua moto e cam800-900 euro

 

bafta la dat shi pune tot shifonieru de echipament pe tine!

am inteles ca o remorca de la nemti e 150 euro.nu stiu cine aduce.acum nu am bani ca sa ma interesez dar cind o sa am un raspuns o sa pun pe forum.de cirlig caut si eu.o sa ma uit si pe la dezmembrari.

 

Salut, Si eu abia m-am cumparat una identica , de mers nu am mers ca tre sa o repar( piston segmenti, chestii) poate imi spui tu cum merge ? Cum traga? Daca ai nevoie de stikere te pot ajuta la fel si cu piesele . Oricum faina scula! :disappointed:

[/quot eu am mers un pic cu asta de unde am cumparat-o si am adus-o la bucurest.simbata o duc la tara si o sa vad acolo mai multe.i-am pus si stikere noi.de piese deocamdata nu cred ca am nevoie dar merci orcum.as avea nevoie de ulei de amestec si de lant.sti pe undeva mai ieftin?multumesc frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
salut la toata lumea.mi-am luat si eu o yamaha de 125 de cross.pina acum am mers pe o viraga de 500 iar dupa promotia ktm de la ciolpani m-am hotarit sa o vind si sa imi iau un cross.acum sint in stadiul de curatare a motocicletei,dupa care o sa o duc la tara in prima faza sa invat sa merg mai bine cu ea.am si eu nevoie de niste stikere cu yamaha pentru ca cele vechi sint julite si in plus nu prea mi-au placut.vreau ceva simplu.emblema si citeva in plus(alb albastru).multumesc.in plus nu strica nici niste sfaturi pentru un incepator .asa arata a mea si asa vreau sa iasa.m-ar mai interesa sa stiu cit costa un cirlig sh pt.opel si o remorca pentru doua motorete

 

 

-poti sa uiti de stickere, cand se scorojesc de la soare le dai jos si lasi pasticul gol, nu tre sa stie nici un oier ca te dai cu yamaha :rock:

-fa rost de manual, cumpara-l de pe ebay, de oriunde si uita-te cu atentie la toate operatiunile recomandate de producator.

atentie la piston sa fie in stare buna sa nu strici cilindrul, o sa te coste mult daca-l spargi, pune ulei special in filtrul de aer, schimba uleiul din cutie la cateva ture, i-a ulei cat poti de scump pentru amestecul din benzina.

-cauta de pe acum pe cineva priceput la motocross ca sa te ajute cu repratiile, o sa ai nevoie!

-daca gasesti remorca moto la 150e imi zici si mie, sau poti sa o cumperi direct ca-ti dau eu 250 pe ea :what:

- sa ai tot timpul o bujie de schimb la tine si cheie de bujii.

 

...iti mai scriu daca mai imi aduc aminte de ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu dau 300 pe ea.... :lol: caut si eu ieftineala dar de un an inca nu am gasit...

vezi daca mai e valabil asta .e 400e .http://cautare.mobile.ro/vehicule/showDetails.html?id=86588550&__lp=7&scopeId=T&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Trailer&segment=Truck&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&grossPrice=false&customerIdsAsString=&category=MotorcycleTrailer&lang=ro&pageNumber=1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...