Sari la conținut

Ia Uitati-o Si Pe-a Mea.... Las-o Ba Ca Merge Asea!


TomCat
 Share

Postări Recomandate

Doamnelor si domnilor va prezentez lupoiaca ruseasca. Cam batrina, dar la 43 de ani inca mai misuna/misca.

 

Mina si piatra din prima poza imi apartin. Pe prima o tin, de obicei, in buzunar, pe a doua in rucsac.

post-2996-1129012350_thumb.jpg

post-2996-1129012471_thumb.jpg

post-2996-1129012539_thumb.jpg

Editat de TomCat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo, mah!!

Sa va-ngrijiti bine unu pe altu!! :D

 

Tre sa faci cinste!!!! Nu scapi! :lol: :lol: :finger: :crack:

 

Si piatra chiar o bagi in buzunar?! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca una, doua.

 

Ei, nu tot timpul. Doar cind bate vintul :crack:

 

Inca?!? :finger:

post-2996-1129012715_thumb.jpg

post-2996-1129012842_thumb.jpg

post-2996-1129012900_thumb.jpg

post-2996-1129013093_thumb.jpg

Editat de TomCat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ultima poza se vede si propitarul surprins asupra faptului fara protectii (un 'coate goale' !)

 

Si, ca urmare e incarcerat....

post-2996-1129017911_thumb.jpg

Editat de TomCat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. Asfalt cit mai uscat si drumuri bune pt tine.

Dap, casca e noua, dealtfel singura. Motorul am zis ca e cam batrin si nici eu nu m-am nascut chiar ieri :crack: . Cashcheta nu-i de firma, dar e buna, usoara.... Ma rog inca n-am cazut in cap ca sa-mi pot da seama cit e de eficienta in caz de impact :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

nu-i eficienta casca aia deloc! incearca s-o scapi din mana si atat pe beton sa vezi cum se sparge! nu glumesc! am io 2 :finger: si amandoua sunt lipite cu super-glue

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

da, stiu ca e normal sa se sparga da' cand le scapi de la mai putin de juma' de metru si ele se sparg (nu s-au crapat, s-au spart) ce dreq protectie mai ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto rusoaica. Am si eu una din 61.

obs: schimba filtrul de benzina, fa un prezervativ de plasa de sarma foartedeasa si lipeste-l peste tevile din rezervor, in felul asta o sa mearga si rezerva si nici nu o sa ai necazuri cu gunoaie

Pune pinion de 21 si o sa mearga 90 - 110

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, nea' Zidu, multumesc pt observatii. Daca n-ai uitat, stii cit te-am stresat cu PM-urile pe tema reglarii carb-ului. Pina la urma i-am dat de cap :finger: .

Da' ce ai dom'le cu filtru de benzina? Nu e mai simplu asa decit sa fac 'improvizatii' prin rezervor. Sau filtrele astea de unica folosinta se colmateaza repede la motoarele 2T datorita uleiului din gaz? Oricum la cit costa, 1-2 lei noi, merg schimbate des in caz de nevoie.

Pinionul de atac e de 20, dar inca n-am ajuns la top speed datorita unor probleme cu viteza a 4-a. Asa ca merg cu a 3-a, ceea ce nu e chiar sanatos pt motor. Dar e pt mine, ca ma impiedica sa urc pe pereti cind am chef de o plimbare/tre' sa ajung undeva (mai lent, dar sigur, cel putin pina acum....). Inca nu deschid un topic nou pe forum cu problema mea; poate ajung la satori (din ala rusesc, ca tot week-endul trecut am facut oarece 'ape tari' pe la 38-40 grade), si-mi dau seama singur ce si cum.

 

nu-i eficienta casca aia deloc! incearca s-o scapi din mana si atat pe beton sa vezi cum se sparge!

 

@stress.... vad ca te tii de experimente. Si tocmai cu castile tale. ;) Suna a la "aventurile lui Gigel povestite chiar de el" din prin rev. 'Cutezatorii'. :lol: :crack:

S-ar putea sa ai dreptate. Totusi materialul nu-i plastic, e fibra de sticla, cred/pare + interiorul e detasabil pt spalare + pretul acceptabil => :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vina ta! De ce n-ai fost atent?

Mda. Pai in cazul asta producatorul a uitat sa puna pe casca eticheta: "Warning! Handle with extreme care"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...