Sari la conținut

Scoala Pt Enduristi Incepatori La Ciolpani


Postări Recomandate

Va anuntam ca in cadrul bazei sportive de motocross de la Ciolpani, in zilele de 7,8 si 9 noiembrie 2008, va avea loc primul din cele patru stagii de pregatire moto offroad pentru incepatori. Antrenamentele vor fi tinute de catre Adrian Raduta si se vor desfasura in fiecare weekend al lunii noiembrie a.c.

Aveti atasat un formular de inscriere, ce trebuie printat, completat si predat in prima zi de antrenament.

Asteptam confirmarea pe e-mail, in cazul in care doriti sa luati parte la antrenamente. Ultima zi pentru trimiterea confirmarilor pentru primul stagiu de pregatire este 5 noiembrie 2008. Locurile sunt limitate la un numar de 10, iar inscrierea se va face pana la ocuparea acestora, in ordinea confirmarilor.

 

Va multumim !

www.topcrosstcs.ro

 

 

Va anuntam ca in cadrul bazei sportive de motocross de la Ciolpani, in zilele de 7,8 si 9 noiembrie 2008, va avea loc primul din cele patru stagii de pregatire moto offroad pentru incepatori. Antrenamentele vor fi tinute de catre Adrian Raduta si se vor desfasura in fiecare weekend al lunii noiembrie a.c.

Aveti atasat un formular de inscriere, ce trebuie printat, completat si predat in prima zi de antrenament.

Asteptam confirmarea pe e-mail, in cazul in care doriti sa luati parte la antrenamente. Ultima zi pentru trimiterea confirmarilor pentru primul stagiu de pregatire este 5 noiembrie 2008. Locurile sunt limitate la un numar de 10, iar inscrierea se va face pana la ocuparea acestora, in ordinea confirmarilor.

 

Va multumim !

www.topcrosstcs.ro

formular_inscriere_cursuri_moto.doc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asteptam de mult sa apara si cursuri enduro in care sa poti sa inveti sa te dai corect, sa inveti primi pasi si sa reduci la minim riscul ca un sport sau mai bine zis o distractie sa se transforme suferinta prin spitale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asteptam de mult sa apara si cursuri enduro in care sa poti sa inveti sa te dai corect, sa inveti primi pasi si sa reduci la minim riscul ca un sport sau mai bine zis o distractie sa se transforme suferinta prin spitale.

N-as zice ca daca inveti nu ai sa te mai accidentezi rau. Cu cat ai sa sti mai mult cu atat te vei da mai tare iar pericolul de accidentare creste proportional si urmarile la fel.

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-as zice ca daca inveti nu ai sa te mai accidentezi rau. Cu cat ai sa sti mai mult cu atat te vei da mai tare iar pericolul de accidentare creste proportional si urmarile la fel.

 

 

Foarte adevarat si ce zici tu dar totusi daca ti cont de ce ti se spune riscurie scad.

Majoritatea o patesc pentru ca sar peste anumite etape, si vor sa mearga ca altii de se dau de ani de zile.

De asta parerea mea este ca totul trebuie luat progresiv initiat si corectat de cineva cu experienta.

Sti cum se spune oamenii destepti invata din greseile altora...... :disappointed:

Editat de icv45
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost SUPER!

 

Au fost 3 zile foarte bine organizate.

 

Ziua 1: Am inceput usor, cu exercitii de baza, pregatitoare pentru zilele urmatoare.

Pe langa faptul ca a fost foarte fun, s-a dovedit si extrem de util. Dupa ce am invatat cateva pozitii de baza, toate ieseau mult mai usor (de ce oare?:rolleyes: )

 

Ziua 2,3: A urmat aprofundarea, care a constat in ture si exercitii din ce in ce mai solicitante si mai complexe.

Totul s-a incheiat cu o tura de enduro si cateva "mici" demonstratii din partea lui Adi si Julian Raduta.

 

Recomand putina conditie fizica pentru cei care se gandesc sa apeleze la cursurile astea.

 

Practic:

Ce am invatat: exercitii de incalzire, pozitie pe motor in sa si in picioare, cum se abordeaza virajele, cum se abordeaza urcarile si coborarile, cum se sare (in urcare si in coborare).

Cum am invatat: sfaturi, demonstratii, repetitii, vizionare caseta video pentru analizare si corectare. S-au folosit mai multe circuite din cadrul bazei sportive de la Ciolpani, inclusiv circuitul mare de motocross.

 

In plus, am avut ocazia sa ii cunoastem pe Adi si pe Julian: super baieti.

 

Pentru cine e curios, avem si niste poze din weekendul de antrenament :nono: http://picasaweb.google.ro/lucian.n/Cursur...ni071108091108#

Editat de dri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate lua parte, pentru a viziona, fara inscriere?

 

Da. Poti sa vii, sa te uiti, sa asculti, sa faci poze :P (multumim pe aceasta cale pentru poze). Dar sincer, merita sa vii sa te dai! E important sa te vada un ochi profesionist si sa-ti ofere niste sfaturi personalizate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Poti sa vii, sa te uiti, sa asculti, sa faci poze :lol: (multumim pe aceasta cale pentru poze). Dar sincer, merita sa vii sa te dai! E important sa te vada un ochi profesionist si sa-ti ofere niste sfaturi personalizate.

Sunt de acord cu tine, insa din pacate nu detin un cross. Motorisca mea nu prea e de offroad...

Dar as vrea sa vin sa ma uit, poti invata destule si asa :P

Si in acest weekend vor fi antrenamente nu?! Cam de la ce ora?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am ratat prima parte pot participa de saptamana viitoare? Daca nu, cand se organizeaza urmatorul curs? Luci.

da cursul se tine in 4 weekend-uri. au mai ramas 3. intra pe site www.topcrosstcs.ro si completeaza formularul.

bafta. cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@lucihusky esti lucihusa? daca da ne cunoastem.

 

intra pe site ia numarul de telefon si suna sa vezi daca mai sunt locuri pentru we asta, daca nu, se poate si in urmatorul.

da. el este. o sa incerc sa sun. merci. mai da-mi niste detalii ca nu te stiu.

 

da cursul se tine in 4 weekend-uri. au mai ramas 3. intra pe site www.topcrosstcs.ro si completeaza formularul.

bafta. cip

multumesc mult ciprian. luci

Editat de lucihusky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai asta e problema. Nu este pt. incepatori. Pe mine personal m-a dat gata in doua zile. Adi este un om de mare caracter. Nota zeceee!!!

 

Sa inteleg ca ai fost si ca ti-a placut :drink:

 

Sambata dimineata am vrut sa va facem o vizita, sa vedem cum va descurcati :moto:, dar nu s-a putut.

 

Asteptam niste poze, daca exista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...