Sari la conținut

Prieteneasca Cu Mare Tenta De Concurs ;)


Postări Recomandate

salut dragilor,

am fost contactat de prietenii mei de la outextrem in vederea organizarii unui traseu in zona predeal. ei organizeaza o "prieteneasaca" pentru masinute 4x4 si cum stiau ca aparem si noi la genul asta de concursuri m-au rugat pe mine sa va informez despre eveniment. voi reveni pe seara cu mai multe informatii despre cursa, cazare, masa, sponsori,premii si alte d'astea, pana atunci abonati-va sa pot estima si eu un nr de participanti.

 

 

PS:ei se gandeau ca o sa venim vreo 10-15, le facem o surpriza???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum este terenul pe unde se intentioneaza a se mere?

 

Predeal - campie cat vezi cu ochii!

 

Baietii de la outextrem sunt organizatori profesionisti de evenimente si se dau de multi ani la off road. Stulewa stie bine ce trasee fac deliciul enduristilor. Locatia e f misto. Asa ca sunt toate ingredientele sa fie o iesire super misto. Nu mai stati pe ganduri ca vine iarna!

Eu va urez de pe fotoliu - sta-v-ar in gat gulasul ala! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Predeal - campie cat vezi cu ochii!

 

Baietii de la outextrem sunt organizatori profesionisti de evenimente si se dau de multi ani la off road. Stulewa stie bine ce trasee fac deliciul enduristilor. Locatia e f misto. Asa ca sunt toate ingredientele sa fie o iesire super misto. Nu mai stati pe ganduri ca vine iarna!

Eu va urez de pe fotoliu - sta-v-ar in gat gulasul ala! :disappointed:

 

nu numai ca ma tenteaza, dar imi ranjeste bine de tot ideea :lol:.

well, sa vorbesc atunci cu al meu sa vedem cum facem. nu avem cum sa venim pe 125-ul meu pana acolo :lol:. sa vedem ce solutie gasim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dincolo de mistouri, poate isi rupe cineva de la tastatura sa raspunda, cand poate, si la intrebarea referitoare la traseu/ drum/ whatever (forestier, noroaie, pietre etc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa discutii indelungate am ajuns la concluzia ca vom amana totul pt un mega concurs la primavara. cei de la auto nu s-au aratat intresati pe forumurile de specialitate; imi ramasese varianta organizarii doar a unei cuse moto dar am considerat ca timpul este prea scurt si decat sa fac ceva superficial mai bine pun tara la cale cum trebuie si in primavra deschidem sezonul cum se cuvine.

va multumesc pentru sustinere si ne vedem in munti :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Stulewa (sau Jumba :lol:),nu se putea organiza o cursa acum si una mega in primavara? Ca trasee sunt,slava Domnului...

 

draga REA (sau Andreea) e prea din scurt pt ceea ce vreau eu sa fac. ti-a placut la monteoru? eu vreau mai beton, aduc pinguini, elefanti roz, vad eu ce fac dar vreau mai tare :disappointed: si treaba asta necesita timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga REA (sau Andreea) e prea din scurt pt ceea ce vreau eu sa fac. ti-a placut la monteoru? eu vreau mai beton, aduc pinguini, elefanti roz, vad eu ce fac dar vreau mai tare :disappointed: si treaba asta necesita timp.

Stiu ca organizarea unei curse necesita timp...glumeam si eu.Da,mi-a placut fffff mult la Monteoru,Raiul enduristilor zona aceea.Dar...iata cateva sfaturi daca vrei sa iasa ceva tare:NU vrem beton,e pt vitezisti,chopperisti...NU vrem pinguini,elefanti roz...probabil ca are fiecare acasa animalute de genul acesta,din plush...Noi vrem rauri,rape,urcari,coborari...noi vrem enduro...hardenduro!!!!Zona iti permite pe deplin,bafta! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o loterie sa organizezi curse in nov...sansele sunt foarte mari sa ploua si se va duce toata munca de rapa intr-o secunda.

Braccio! Ce te-o apucat acuma sa ne speri cu ploaia? Lasa sa ploua ca nu e bai! Sigur ca o sa fie mai mult de lucru dar asta nu inseamna ca tre sa ne bagam in pat si sa ne tragem plapumele pana la barbii. In primavara, cand noi faceam traseul la Baisoara, aveam o mare problema: "Oare se duce zapada pana la cursa?" Am spart troiene de zapada cu motoarele. In unele locuri zapada era si de 50 cm. Asa ca o ploicica sa nu va sperie. In zona aceea poate e mai multa piatra si va fi de vis si daca ploua. Felicitari baietilor care se baga la organizari de concursuri! Spor la treaba!

 

Dan Morar Transilvania Bikers Cluj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot apar asa multe "event-uri"enduro,propun sa se stabileasca un calendar MACAR al curselor particulare si spun asta odata ca sa nu se suprapuna intre ele ba chiar sa fie cate 2-3 saptamani de pauza(atat ptr buget cat si pentru invoiri de la servici)..asa au ocazia si organizatorii sa se dea la celelalte,pilotii nu trebuie sa aleaga la ce cursa sa plece(ori e departe,ori cu astia sunt mai prieten decut cu aia..etc etc)..asa ca hai sa incepem un topic nou sau sa continuam pe acesta..

noi o sa organizam in zona sibiului impreuna cu baietii de la fostul club EMA undeva pe la sfarsitul lunii mai ori pe valea sadului ori spre paltinis(depinde de cate locuri de cazare sunt in zona)ca trasee sunt..noi sa fim sanatosi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte buna ideea cu calendarul :rolleyes:. asa este clar pentru lumea la care din evenimente poate veni, chiar daca nu concureaza si vine pe post de gura-casca :nono:.

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a postat ionut73 la inceputul anului un calendar cu toate cursele.... parerea mea e sa luati in calcul si cursele din campionatul national sa nu patiti ca EMA

asta e si ideea ..nu stiu cum sa facem sa aflam cand sunt cursele din campionat..poate ne ajuta patrick cumva,ma gandesc ca fiind doar 2 luni si trecem in 2009 ar trebuie sa fie la federatie ceva conturat cat de cat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandesc ca fiind doar 2 luni si trecem in 2009 ar trebuie sa fie la federatie ceva conturat cat de cat..

 

bai da' tu unde te crezi? in germania? calendarul frm-ului o sa-l afli pe la primavara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...