Sari la conținut

Prieteneasca Cu Mare Tenta De Concurs ;)


Postări Recomandate

soso postez pe furis de la servici,daca ma prind ca deschid alte programe decat cele dedicate m-au ars la leafa..imi cer scuze daca te-a deranjat"c-am"-ul meu..cred ca sunt altii care scriu gramatical de 10 ori mai rau..apropos tu nu ai gresit niciodata,niciodata?? :rolleyes: sau scriu asa de corect ca de abia asteptai sa ma arzi?? :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah, da iar va incinserati p'acilea.... tare ideea cu frm-ul cred ca ar trebui sa ii dam drumul la treaba si dupa aia(dupa ce se stabileste FRM-ul) sa ne facem si noi calendarul.

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah, da iar va incinserati p'acilea.... tare ideea cu frm-ul cred ca ar trebui sa ii dam drumul la treaba si dupa aia(dupa ce se stabileste FRM-ul) sa ne facem si noi calendarul.

stiulete..nu avem decat..cel mai simplu lucru este sa stabilesti data..dar ar fi tare bine daca am reusi sa stabilim clar cate ceva..putem face chiar sub forma unui campionat particular..ia ganditi-va..asta inseamna ca teoretic trebuie sa avem acelasi regulament de desfasurare al cursei(si aici ma refer strict la modalitatea de punctare)si in rest fiecare organizator face cum il taie capul..cred ca de vreo 4-5 etape ne strangem..si ma gandesc la buzau,sibiu,breaza,gheorghieni..etc..luati-o ca tema de studiu.. :rolleyes: astept pareri si sugestii in sensul asta..sau mai bine facem noi un topic nou??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut dragilor,

am fost contactat de prietenii mei de la outextrem in vederea organizarii unui traseu in zona predeal. ei organizeaza o "prieteneasaca" pentru masinute 4x4 si cum stiau ca aparem si noi la genul asta de concursuri m-au rugat pe mine sa va informez despre eveniment. voi reveni pe seara cu mai multe informatii despre cursa, cazare, masa, sponsori,premii si alte d'astea, pana atunci abonati-va sa pot estima si eu un nr de participanti.

 

 

PS:ei se gandeau ca o sa venim vreo 10-15, le facem o surpriza???

:rolleyes: i-ai excitat pe oameni si i-ai lasat asa excitati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiulete..nu avem decat..cel mai simplu lucru este sa stabilesti data..dar ar fi tare bine daca am reusi sa stabilim clar cate ceva..putem face chiar sub forma unui campionat particular..ia ganditi-va..asta inseamna ca teoretic trebuie sa avem acelasi regulament de desfasurare al cursei(si aici ma refer strict la modalitatea de punctare)si in rest fiecare organizator face cum il taie capul..cred ca de vreo 4-5 etape ne strangem..si ma gandesc la buzau,sibiu,breaza,gheorghieni..etc..luati-o ca tema de studiu.. :rolleyes: astept pareri si sugestii in sensul asta..sau mai bine facem noi un topic nou??

 

nu e rea ideea cu campionatul particular. Insa trebuie sa stii ca se va pierde atmosfera de vacanta de la intalniri.

Regulament exista si nu cred ca trebuie inventat altul - regulamentul international de enduro. Cursa trebuie facute cu portiuni de regularitate si portiuni cronometrate.

Am cunoscut la buzau si un cronometror de fooooarte mult bun simt care are super scule si pasiune. La niste bani decenti omu vine cu sculele lui si realizeaza o cronometrare neutra si transparenta.

 

Ar fi mai frumos insa sa fie un singur campionat cu cat mai multe curse. FRM sau non FRM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu personal NU vreau sa o fac sub egida FRM..am muncit prea multi ani (emd va fi la a 4 editie oficiala si la a 5-a neoficiala),ca sa se intample ce s-a intamplat cu fefe &co..clar va fi un lucru..toti isi doresc cronometru..atunci cronometru o sa aiba,dar doar o singura zi,iar a doua zi(duminica),va fi tot traseu doar ca mai scurt..am renuntat la proba speciala ptr ca sunt foarte putini care participa la ea,restul stau pe margine si se plictisesc dupa primii 10 concurenti..asa ca vor fi 2 zile de traseu,premierea se va face sambata noaptea la chef,si astfel suntem siguri ca toti participa la premiere iar duminica nu trebuie sa stea toti sub stres ca nu ajung in timp util acasa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca va hotariti sa aranjati cursele frumusel, intr-o anume ordine, poate luati in considerare, de data asta, si raliul de la Craiova. Ma gindisem sa-l pun pe 5-7 iunie, adica primul week-end al lunii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca va hotariti sa aranjati cursele frumusel, intr-o anume ordine, poate luati in considerare, de data asta, si raliul de la Craiova. Ma gindisem sa-l pun pe 5-7 iunie, adica primul week-end al lunii.

bah cristi..hai sa ne vedem odata toti care vor sa faca o cursa..voi lansa o invitatie pe net sa vedem ce se leaga..valcea e spre centrul tarii,se poate ajunge destul de lejer din toate colturile ,iar cine chiar nu poate facem o conferinta pe messenger.. :P

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu se fac sedinta! Primesc! Dar sa povestim mai curind ce si cum facem cu concursurile.

Sa se faca sedinta! Primesc! Dar sa se hotarasca mai repede data! Si cred ca mai in centrul tarii decit Brasovul nu-i alt loc... Mie-mi convine Vilcea, ca ajung imediat, dar sa nu se supere pe tine baietii din Dobrogea, Bucovina si Maramu... :P

Sa vedem cine vrea sa organizeze ceva si de unde-s oamenii si apoi om ajunge si la locatia discutiei. Dar parca vad ca tot cu ochii in monitoare o sa se stabileasca treburile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...