Sari la conținut

Motociclisti Din Mangalia Si Din Sudul Litoralului


pava98
 Share

Postări Recomandate

Salut, vreau să spun că am fost foarte impresiona de ceea ce ți se poate întâmpla într-o plimbare lungă prin minunata Dobroge, plină de țigani

După cum urmează::

- mingii prin față

- ciobani pe stradă care sunt nedumeriți e ce trebuie să se dea la o parte

- pană de cauciuc, lăsat motor biserică: Super preot, o să merg la o slujbă.

- :cheers:

Cu toate astea super aventură, mulțumesc colegilor

post-42766-1234278255_thumb.jpg

post-42766-1234278298_thumb.jpg

post-42766-1234278345_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 224
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am o întrebare. Cine Âştie de unde pot achiziționa o cameră de moto pentru 140/90/15, sau dacă pot pune la virago tubeles?

 

Nu prea cred ca poti pune tubeless pe Virago. Insa te pot ajuta cu camera.

Lasa-mi pe mail un nr. de telefon sau un ID de mess si iti dau maine un pret. Trebuie sa ma uit in catalog.

 

Mail : antoniu.dragomir@hobbymoto.ro .

 

Enjoy the riding.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Fizz dar nu prea pot trimite email de muncă deoarece suntem blocați, parolați, înțelegi, dar putem vorbi pe forum sau la nr.0722949268. Mulțumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Nu mai sunt motociclisti prin Mangalia, sau nu s-au trezit după iarnă? Chiar nu ne vedem și noi să bem una mică în Mangalia? Cine face o tură sâmbătă? :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai sunt motociclisti prin Mangalia, sau nu s-au trezit după iarnă? Chiar nu ne vedem și noi să bem una mică în Mangalia? Cine face o tură sâmbătă? :kiss:

sunt disponibil sambata :kiss: dar azi nu incercam nimic? :friends: e frumos afara :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt disponibil sambata :kiss: dar azi nu incercam nimic? :friends: e frumos afara :scratch:

Acum sunt la muncă :kiss: , și da am văzut vremea de afară, dar e frig, dacă vrei să dăm o tură mâine ne auzim la un tel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pava daca ai jantele spitate nu poti pune tubeless , sau mai degraba zis e prea greu si ceva riscant .. la faza cu cauciucul .. hmm 140/90 r 15 e o marime foarte ingrata .. si eu am la fel si ma dau de ceasul mortii sa imi gasesc o guma la un pret rezonabil si sa nu o iau second (deh suntem in criza nu )

M-as baga si eu la niste plimbari da am o mica problema - tre sa intru in legallitate - prea multi km in afara legi si am strans oleaca de spaima - asha ca nu ma misc decat local si f putin

O chestie nu m-am lamurit .. exista sau nu vreun club in zona ? .. si daca da sincer m-ar interesa unu pt cruiser-asi nu de baieti cu vitezane care alearga cu 170 - 200 la ora si vin si eu din spate cu 100 - 120 cu batrana mea .

Hmm si inca o chestie .. informati si voi un ignorant in ale mecanicii unde gasesc si eu un mecanic bunicel in mangalia ca vad ca ies din ce in ce mai des si ar cam trebui reglate una alta pe la motor , carburatore .. , pe unde va schimbati gumele si daca au scule sa imi echilibrez janta la "Furia Oarba " :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: .. sry mai sus am incurcat cauciucul cu camera .. stiu ca cei de la moto-zone din constanta aduc camere/ cauciucuri pt motoare... poti incerca la ei .. pe bld IC Bratianu , dupa Podul de la Butelii 250 m pe partea dreapta cum mergi catre Murfatlar , incearca la ei .. nu sunt f scumpi dar eu tt nu am inca bani sa imi iau o guma noua :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc pentru sfaturi, cauciuc am luat de la băieții de la kawasaki motozone. În legătură cu mecanicul sunt niÂşte băieți în Mangalia care repară motociclete, dacă te interesează vorbim să-ți dau nr de tel. Apropo eu tot în Limanu stau acum :rolleyes: . Drum bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAh asta e buna :huh: tot limanu si nu ne-am intalnit pana acum ... interesant . Poate ne iese de o plimbare pe duminica dupa amiaza .

Cat ai dat pe cauciuc la moto-zone ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAh asta e buna :P tot limanu si nu ne-am intalnit pana acum ... interesant . Poate ne iese de o plimbare pe duminica dupa amiaza .

Cat ai dat pe cauciuc la moto-zone ?

380 Ron doar unul :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun ... gasit cauciuc la ROMI3 de pe forum .. reprezentat romimoto(sau patron sau ce o fi) 320 de banuti cu tot cu transportul acasa . Afacere buna nu zic nu da acum problema e ... unde mi-l montez eu ?

E vreun service/vulcanizare in zona mangaliei care se ocupa de asha ceva , + ca nu mi=ar strica nici o echilibrare a jentii ( nu e spitata - e turnata )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun ... gasit cauciuc la ROMI3 de pe forum .. reprezentat romimoto(sau patron sau ce o fi) 320 de banuti cu tot cu transportul acasa . Afacere buna nu zic nu da acum problema e ... unde mi-l montez eu ?

E vreun service/vulcanizare in zona mangaliei care se ocupa de asha ceva , + ca nu mi=ar strica nici o echilibrare a jentii ( nu e spitata - e turnata )

De montat se poate pe variantă, dar cu echilibratul la Cța :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru week endu asta se anunta ceva plimbari pe acolo ? Vin si eu de Pasti acasa si parca nu as sta doar in casa, ar merge si o plimbare :)

Dar, eÂşti din zonă :), fiindcă nu prea am văzut motocicliste în Mangalia în special? :D

Apropo super poze :)

Editat de pava98
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hi hello!

Bună ideea cu plimbarea în week end. Cu ocazia asta mai cunosc ?i eu lume, că parcă trec grani?a când vin acasă, nu mai cunosc pe nimeni, cu atât mai pu?in motocicli?ti.

 

@jerycho

Zi o veste cu plastic nou, că altfel nu mă plimb cu tine :D

Editat de ovidiusecu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...