Sari la conținut

Accident City Park


Bogdan D.
 Share

Postări Recomandate

cacati-va si in topicul asta, ca in toate de pe biciclizm.ro :nono:

 

 

Bravo adita tata. mai bine nu putea nimeni s-o spuna. cat despre adersa forumului ai uitat sa adaugi farapermis, faramotor, copii-ne-lasati-la-joaca-doar-pe-calculator, maidanezi-extraterestrii-cu-gandul-la-motoare.

 

Nu inteleg de ce va mirati, e normal sa-ti pui intai rizoame, tobe sme', xenoane si altele pe motor, iar bani de facut scoala de soferi nu-i musai sa mai ramana! Carnetul e din plastic ordinar, nu-i carbon, titan, nici macar magneziu, si se poarta si in buzunar, adica nu-l vede nimeni. La ce naiba sa te tot trudesti sa-l iei?!

Mai ales cand nu esti teribilist, si nici nu calci pe nimeni pe marcaj mai des de o data la 3-4 saptamani...

 

P.S. Acum serios, presa asta minte de ingheata apele! Sunt sigur ca baiatul are permis cat. A si B (cel putin) iar povestea cu batrana lovita pe trecere e pura inventie! :rolleyes:

 

Bai ce te oparesti asa... ia zi bai motociclistule model ce ai invatat la scoala de soferi cand ai luat tu categoria A.

 

Mai taceti dreacu din gura cu avea sau nu avea permis bai tutelor ca sunt petarde de "motociclisti" cretini si dobitoci pe sosea care nu pot tine motocicleta dreapta la semafor cu permis cat. A, si sunt oameni talentati pe care ii vezi trecand pe langa tine in trafic si care iti dau rusinica incepand de la motoreta pana la stil de pilotare si talent fara categoria A. Pishate-ai pe el de carnet.

 

Cati dobitoci au murit ma pe drum cu priorita cu permisul in buzunar si cu creierii pe teava care sustinea semnul care ii dadea prioritate.

 

...care habar nu aveti ce inseamna motociclismul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A, si sunt oameni talentati pe care ii vezi trecand pe langa tine in trafic si care iti dau rusinica incepand de la motoreta pana la stil de pilotare si talent fara categoria A. Pishate-ai pe el de carnet.

 

 

alora ce trec pe langa mine pe sosea ce au "stil de pilotare si talent fara categoria A" deja le-am dat rusinica indiferent cat de prost merg eu vis-a-vis de ei fara sa stie, ei presupunand ca-mi dau mie... sunt atat de retarzi incat se pot gandi cand trec pe langa unu fara permis ca "ia uite ce bun sunt eu in comparatie cu ala si io n-am nici permis...fraieru'!!"

 

 

 

p'astia nu-i consider nici la nivelul cainilor mei ca inteligenta.

 

i-mi cer scuze cainilor mei daca i-am jignit cu afirmatia de mai sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pishate-ai pe el de carnet.

 

Gresesti cu afirmatia asta. Mult. Carnetul ala iti confera dreptul legal de a participa la trafic! Daca o mucesti cu el in buzunar, risti sa fii pedepsit DOAR DACA accidentul s-a produs din vina ta, iar pedeapsa este in functie de gravitatea faptei. Daca insa nu il ai ... ESTI DE VINA CLAR la orice eveniment rutier la care ai participat activ, oricat de neinsemnat ar fi el. Pentru ca LIPSA CARNETULUI TE INCRIMINEAZA. Adica... NEAVANDU-L .... NU AI VOIE SA CONDUCI IN TRAFIC! Daca tu te dai pe coclauri, e problema ta ca-ti rupi gatul sau te infigi intr-o vaca, dar IN TRAFIC... permisul este important. Poate face diferenta dintre o amenda de X ron si puscarie. :-)

Si daca te gandesti asa cum am scris mai sus la centimetrii aia patrati de plastic (de cea mai proasta calitate plasticul, e adevarat), parca nu-ti mai arde a te pisa pe el....

 

So ....

RIDE SAFE!

 

P.S Ca nu ma pot abtine ... cum se face ca tot marii maestrii ai soselelor o mucesc si mor sau in cele mai fericite cazuri traiest mutilati? De ce oare? Ei bine... asta nu imi explic! Poate e mai bine (a se citi mai sanatos) sa fii mai... "putin maestru in trafic cu oasele, carnea, familia & motorul intact? Ce chestie ... nu imi dau seama .... "prostii" soselelor scapa INTOTDEAUNA ... de ce oare?

Editat de -Sir Daniel-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a intamplat ca a luat foc un motor din nu stiu ce cauza si au aparut ca de obicei "racerii" care-si dau cu parerea si "clasele de pilotaj"care se dau de toti frustratii celor fara permis,etc!Adica nimic important dar hai sa postam!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a intamplat ca a luat foc un motor din nu stiu ce cauza si au aparut ca de obicei "racerii" care-si dau cu parerea si "clasele de pilotaj"care se dau de toti frustratii celor fara permis,etc!Adica nimic important dar hai sa postam!!

 

 

deja a inceput sa-mi fie rusine ca am permis. cred ca ma duc sa il predau...

 

Gresesti cu afirmatia asta. Mult. Carnetul ala iti confera dreptul legal de a participa la trafic! Daca o mucesti cu el in buzunar, risti sa fii pedepsit DOAR DACA accidentul s-a produs din vina ta, iar pedeapsa este in functie de gravitatea faptei. Daca insa nu il ai ... ESTI DE VINA CLAR la orice eveniment rutier la care ai participat activ, oricat de neinsemnat ar fi el. Pentru ca LIPSA CARNETULUI TE INCRIMINEAZA. Adica... NEAVANDU-L .... NU AI VOIE SA CONDUCI IN TRAFIC! Daca tu te dai pe coclauri, e problema ta ca-ti rupi gatul sau te infigi intr-o vaca, dar IN TRAFIC... permisul este important. Poate face diferenta dintre o amenda de X ron si puscarie. :-)

Si daca te gandesti asa cum am scris mai sus la centimetrii aia patrati de plastic (de cea mai proasta calitate plasticul, e adevarat), parca nu-ti mai arde a te pisa pe el....

 

So ....

RIDE SAFE!

 

P.S Ca nu ma pot abtine ... cum se face ca tot marii maestrii ai soselelor o mucesc si mor sau in cele mai fericite cazuri traiest mutilati? De ce oare? Ei bine... asta nu imi explic! Poate e mai bine (a se citi mai sanatos) sa fii mai... "putin maestru in trafic cu oasele, carnea, familia & motorul intact? Ce chestie ... nu imi dau seama .... "prostii" soselelor scapa INTOTDEAUNA ... de ce oare?

 

 

:rolleyes:

 

 

:nono: totusi n-am inteles ce-i x-ron.... un fel de x-men sau x-file??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep deja sa ma simt marginalizat intrucat am permis..... Mi-e rusine ca am facut prostia sa-l iau. Acum eram si eu in "liga".... Imi permiteti sa devin fanul vostru?

Hai noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ce te oparesti asa... ia zi bai motociclistule model ce ai invatat la scoala de soferi cand ai luat tu categoria A.

 

Mai taceti dreacu din gura cu avea sau nu avea permis bai tutelor ca sunt petarde de "motociclisti" cretini si dobitoci pe sosea care nu pot tine motocicleta dreapta la semafor cu permis cat. A, si sunt oameni talentati pe care ii vezi trecand pe langa tine in trafic si care iti dau rusinica incepand de la motoreta pana la stil de pilotare si talent fara categoria A. Pishate-ai pe el de carnet.

 

Cati dobitoci au murit ma pe drum cu priorita cu permisul in buzunar si cu creierii pe teava care sustinea semnul care ii dadea prioritate.

 

...care habar nu aveti ce inseamna motociclismul.

 

E clar ca tu nici discernamant n-ai, asa ca pa! Talentule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...