Sari la conținut

Scanteia Bujiei


asklepios
 Share

Postări Recomandate

1. Esti sigur ca distanta intre electrozi este de 0,9 mm si ca trebuie sa fie atat?

2. Mi se pare mie sau electrodul central este uzat, tesit cumva pe margini?

3. In rest par OK.

 

Nu ai functie macro la aparat?

0.9 este! cartea zice 0.8-0.9 o voi face mai mica,adica 0.8.electrodul central e ok.din jurul lui nu am prea avut ce scoate(f putina funigine)ma ingrijora doar portelanul din jurul electrodului central ca e negru.am lasat si bateria la incarcat vreo 15 ore. o sa mai incerc o data dupa ce verific scanteia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza in cazul in care patesc ceva in mijlocul campului sa stiu sa verific si bujia inainte sa il fac bucatele.

asta e unealta de masura a scanteii.una care mi-a fost mai la-ndemana si la un pret bun.ii spune Zuudspannungs-prufer si costa 7.95E.si primul numar al pozei e codul -ala de 8 cifre(louis.de-capitolul scule).poate mai gasesti si altele pe alte adrese.

daca vrei sa iti faci e simplu dar nu iti pot trimite schema ca are peste 1MB.

post-40390-1226159548_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na, pentru 8E n-are rost sa-mi fac ceva asemanator. Dar iti multumesc mult pentru pont. Sheez, inca o scula de verificat de pus in topcase... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...