Sari la conținut

ma pune in nas


Postări Recomandate

salut. am un vfr 750 f din 1990 care mergea ok. insa de ieri a aparut o problema. am facut ieri de dimineata o tura cu mobra, totul ok. ajung acasa dau tobele jos (n-am avut ce face) fac o tura si ....... motorul nu se mai tura pana la capat. ok . am zis ca e din cauza ca am dat tobele jos. le pun frumos la loc si hai la o tura. same thing. in gol imi urca la 7000 si da rateuri, in sarcina urca pe la 10000 si poc : ma pune in nas. iar da rateuri, coboara la 8000 iar urca iar ma pune in nas. parca nu se mai alimenteaza sau nush ce sa zic. inainte de asta motorul se tura fara probleme pana pe la 11000. plz help

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit la fel, era din cauza benzinei proaste ( apa, sau pur si simplu ea proasta, nu stiu).

M-am chinuit desfacand la motor si am facut la teste si verificari... pana s-a terminat rezervorul ala apoi la un nou plin... MINUNE, s-a reparat motorul :rolleyes:

Incearca intai asta cu benzina, cred ca e cea mai la indemana "verificare" pe care o poti face in plus nici nu presupune sa faci bucati motorul, sa umblii la carburatoare poate nu le mai poti face nici macar cum au fost, etc

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit la fel, era din cauza benzinei proaste ( apa, sau pur si simplu ea proasta, nu stiu).

M-am chinuit desfacand la motor si am facut la teste si verificari... pana s-a terminat rezervorul ala apoi la un nou plin... MINUNE, s-a reparat motorul :drink:

Incearca intai asta cu benzina, cred ca e cea mai la indemana "verificare" pe care o poti face in plus nici nu presupune sa faci bucati motorul, sa umblii la carburatoare poate nu le mai poti face nici macar cum au fost, etc

bafta

Eu am patit la fel. Am scos benzina prosta si am folosit-o la scuter si duaca a bagat Carrera 100 dela petrom motoul se rearase singur de asemnea.... de atunci nu mai iau bnzina de particulari de astia no name!

 

suze de scrisul cu multe greseli ...din cauza tastaturii... mi-am luat o tastatura noua si creca sunt probleme la placa de baza... sciu repede si scrisul apare in reluare, mananca litere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am patit la fel. Am scos benzina prosta si am folosit-o la scuter si duaca a bagat Carrera 100 dela petrom motoul se rearase singur de asemnea.... de atunci nu mai iau bnzina de particulari de astia no name!

 

suze de scrisul cu multe greseli ...din cauza tastaturii... mi-am luat o tastatura noua si creca sunt probleme la placa de baza... sciu repede si scrisul apare in reluare, mananca litere

Nu e de la tastatura. Sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ajung acasa dau tobele jos (n-am avut ce face) fac o tura si ....... ...........

in sarcina urca pe la 10000 si poc : ma pune in nas. iar da rateuri, coboara la 8000 iar urca iar ma pune in nas. parca nu se mai alimenteaza sau nush ce sa zic. inainte de asta motorul se tura fara probleme pana pe la 11000. plz help

mai, ia lasa tu galagia!!tobe jos, 11000 de ture...:drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...