Sari la conținut

Accident Grav


Coffe Man
 Share

Postări Recomandate

Mai jos e un email ce a fost trimis aseara pe grupul de bikeri clujeni. Mai multe detalii o sa dea Requiem(Robert Gaspar)

 

Pentru cei care au fost duminica in Faget la motocross si sunt curios ce a patit concurentul cu numarul 8 de la clasa A (cel cu geaca mov) pe nume Gall Peter, din cate am aflat de la Robert Gaspar care a fost arbitru, are fractura de coloana si ceva complicatii la ficat. Eu am avut ocazia sa vad live cazatura. Ce s-a intamplat: la o saritura (banala as zice), la revenirea din aer pe sol, roata din fata a fost prima care a atins solul iar cea din spate era cu mult deasupra ei. Motociclistul a zburat de pe motocicleta in fata acesteia si a cazut direct in cap, moment in care zic eu ca s-a produs fractura de coloana. Robert zice ca si motocicleta a venit peste el, asta insa nu am mai vazut. Nu stiu cat de grava e fractura care a suferit-o. Nu ne ramane decat sa speram ca se va rezolva problema si nu va ramane paralizat. Din cate am inteles de la Robert, Gall Peter este campion european la motocross, s-a si vazut de altfel pe parcursul intregului concurs felul in care manuia motocicleta. Pacat ca aproape de sfarsitul concursului s-a intamplat ce s-a intamplat. S-a speram ca totul va fi bine.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Este vb de Gagy Peter (multi il stiu de la videza si super moto).A cazut in cap pe o zona unde nu credeai ca se va intampla asa ceva. Se pare ca o coasta i-a perforat pamanul.Mai multe amanunte in emisiunea 2roti de duminica.

speram ca Peter e ok :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shit hapends!!...asta macar concura dar cei care nu concureaza si patesc la fel,acolo jalea e si mai mare :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shit hapends!!...asta macar concura dar cei care nu concureaza si patesc la fel,acolo jalea e si mai mare :finger:

Gandeste-te ca amandoi au familii si prieteni asa ca nuvad cum poate fi mai mare jalea la cei amatori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste-te ca amandoi au familii si prieteni asa ca nuvad cum poate fi mai mare jalea la cei amatori

ok,scuze!jalea este la fel de mare dar totusi exista diferente intre pro si amatori,in timp ce unii si-o cauta cu luminarea la altii se intimpla din senin.....unii sunt pregatiti sa o pateasca altii nu.......unii stiu sa cada altii nu.....chiar si pt prieteni si familii unii se asteapta la asa ceva altii nu.pune-te in situatia lor(a prietenilor) si ai sa vezi ca s-ar putea sa am dreptate!! :finger:

...vii azi la 15:00 la inmormintare la jivan la curtici?,,,ar fi frumos sa mergem cit mai multi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...