Sari la conținut

Caut Un Far De Ij


B.B.
 Share

Postări Recomandate

Caut sa cumpar un far de Ij sa Jawa sau altceva... problema e sa fie mai aproape de mine, ca n-am sa ma duc la Suceava pt. el. Sau daca e mai departe sa mi-l trimita cineva cu plata ramburs.

 

Va rog, daca aveti cumva vreunul aruncat prin casa/curte/boxa/grajd/etc. nu ezitati sa-mi raspundeti si eventual sa mi-l trimiteti. Platesc.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treci si tu duminica prin targ(obor) la braila ca sigur gasesti ceva

 

Da' mai vine vreun mosneag pe geru' asta?

 

Multumesc de sfat. Ma gandeam si eu ca mai bine caut intai si dupa aia intreb, dar cine stie de unde sare iepurele? Am mai cautat prin obor da n-am gasit pana acum. Ma duc duminica. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa-ti dau un ij complect,si scapate de mobra! :P

Ti-l dau cu 200 euro, dar n-are acte.

Pt. fortat este fb.

Tragi 10 mobre dupa el. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

pai mai cumperi o cazatura de ij cu 500.000 cu acte si ai un ij bun daca intr-adevar e reconditionat cum zice el! :P

a! si da mai omule de permis odata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai nevoie doar de sticla cauta prin piat de la autobus romanesc sau aro , la voshodul meu de ala am pus si scrie pe el made in romania , daca a mers la voshod sigur merge si pe ij ca doar rusi au produs un singur tip de far care lau pus si pe lada si cam pe toata gama de motociclete :P

Editat de badogistu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, mie imi trebuie far cu totul, nu doar sticla. Eu am dat jos "magaoaia" aia urata de far de pe mobra, ca nu se vedea furca si zdranganea rau de tot. Contactul l-am mutat pe ghidon si kilometrajul la fel, iar far..., am pus un far (proiector) de tractor sau nu stiu de ce naiba este. Da nu-mi place cum arata si nici nu are un sistem de prindere cum trebuie(bine, de ala pot sa fac si singur). De aceea cautam un far de motocicleta. m-am uitat prin obor/talcioc/piata/etc. dar nu am gasit decat o sumedenie de faruri de Dacia, Lada, Skoda si ce draku or mai fi dezmembrat mosnegii, dar nici unul nu are o carcasa; au doar oglinda si sticla; si eu in ce sa-l bag? Intr-o cutie de carton?

 

Multumesc pentru sfaturi.

 

Off topic. Stress_L&P > Permisul meu de conducere categoria B este suspendat 3 luni pentru "Conducerea motoretei marca Mobra 50 S BR-90-ANX pe DN2B fara categorie corespunzatoare a permisului de conducere". Deci, astept sa-mi vina B-ul inapoi de la POLITIE si apoi imediat ma inscriu la scoala pt A. Iti dai seama ca si eu DE-ABIA ASTEPT SA-MI IAU PERMIS CATEGORIA A SI SA-MI IAU SI EU O motocicleta CA TOT OMU'!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU VOIAM DOAR FARUL.....

 

Dar chiar nu ai NICI UN FEL DE ACT la ea ? Ce pot sa fac cu ea fara acte? E inmatriculata?

nu are acte pt. ca cel care mi-la dat le-a piert.partea faina e ca totul e original, iar in ziua de azi nu mai gasesti camuniste, numai modificate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca ai citit mail-u, dar ti-am facut eu rost de unul de la un simson.Daca te intereseaza spune-mi :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca ai citit mail-u, dar ti-am facut eu rost de unul de la un simson.Daca te intereseaza spune-mi :P

 

gata, am citit mail-ul si ti-am raspuns.

 

bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...