Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bine ai venit mircea!

Cu stima Marius!

Mesaj completat

bine ai venit mircea!

Cu stima Marius!

Mesaj completat

salutare cine poate sa ma ajute cu un radiator de burgman ?

Cu stima Marius!

Mesaj completat

salutare ! Caut si eu un radiator de burgman.

Cu stima Marius!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Salut Mircea61 !

 

Iata dimensiunile pneurilor la noi :

-fata 110/90 -13 M/C 55P

spate 130/70 13 M/C 63P

 

Numai bine !

 

Salut Flacai !

 

daca duminica 21 e soare ca azi 19 Feb , va invit la o plimbare pana la BAneasa sau ceva similar , as prefera insa DN1 ca-i uscat , astept mesaje si pe victorvlanga@yahoo.com , cu bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o lunga pauza , in care nu am fost activ pe nici un forum revin acum cu forte proaspete.

Imediat vine primavara si incepe sezonul motoarelor.

Incerc sa ajut pe toata lumea cu cat pot.

Nu uitati sa intrati si pe forumul dedicat maxiscooterelor( link-ul e la semnatura)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Ma ajuta si pe mine cineva cu niste informatii despre demontatul rotii spate la un Burgman AN 250? Dupa ce am data toba jos si suportul de toba este suficient sa desfac piulita de la axul rotii (care pare destul de intepenita) ca sa por scoate roata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

da doar piulita aia sta in calea scoaterii rotii ,dupa ce scoti piulita iese si roata,dar vezi ca e intepenita rau, cauta o bormasina (nu stiu cum se numeste masinaria)pe aer cu percutie speciala pt desfacut piulite e ft simplu,,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

cu o tubulara merge perfect . asa a desfacut-o si la mine . era intapenita ca am crezut ca e sudata . defapt Marius a desfacut-o si eu am tinut maneta de frana-spate trasa. poti pune putin spray din ala ptr suruburi ruginite ...w40 parca .

Ce mai faceti baieti ? ce mai ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

 

Tocmai am devenit posesor de Burgman intamplator, in urma unui schimb. Acum se pare ca am nevoie de putin ajutor din partea voastra pentru ca vreau sa-l pun la punct, asa cum imi place mie sa mearga, ceas elvetian. Se pare ca a cam fost neglijat de fostul proprietar. Azi am facut prima tura cu el si am constatat cateva defecte, kilometrajul nu mai indica viteza, frana de siguranta, sau de mana cum se numeste e blocata, nu misca deloc. Si roata din spate are joc destul de mare, nu stiu ce poate sa fie.. are rulmenti.. cum e asta?

 

Sunt deschis la orice sugestie si sfat inainte sa ma apuc de demontat la el.

 

P.S. Mi-a dat si un motor ca piese de schimb, daca cineva are nevoie de el sa ma contacteze.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

 

Tocmai am devenit posesor de Burgman

salut

de cat e de 250 sau 400? si pe cel de rezerva cat ceri,,

pt kilometraj pe axul fata dreapta are o bucsa magnet se poate sa fie lipsa sau sparta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

 

Tocmai am devenit posesor de Burgman intamplator, in urma unui schimb. Acum se pare ca am nevoie de putin ajutor din partea voastra pentru ca vreau sa-l pun la punct, asa cum imi place mie sa mearga, ceas elvetian. Se pare ca a cam fost neglijat de fostul proprietar. Azi am facut prima tura cu el si am constatat cateva defecte, kilometrajul nu mai indica viteza, frana de siguranta, sau de mana cum se numeste e blocata, nu misca deloc. Si roata din spate are joc destul de mare, nu stiu ce poate sa fie.. are rulmenti.. cum e asta?

 

Sunt deschis la orice sugestie si sfat inainte sa ma apuc de demontat la el.

 

P.S. Mi-a dat si un motor ca piese de schimb, daca cineva are nevoie de el sa ma contacteze.

 

Asfalt uscat!

 

Pt frana de mana trebuie sa scoti cablul din teaca si sa-l cureti apoi sa-l ungi cu ceva spray , daca reusesti da un semn si p-aici ! sa-l stapanesti sanatos , poate iti facem o vizita la Brasov , cand vremea ne va permite !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

de cat e de 250 sau 400? si pe cel de rezerva cat ceri,,

pt kilometraj pe axul fata dreapta are o bucsa magnet se poate sa fie lipsa sau sparta.

 

 

Motorul este de 400. Este demontat in doua, din cate am inteles avea nevoie de o secmentare, dar fostul proprietar l-a schimbat cu totul. si asta a ramas ca piese de schimb. nu m-am uitat la el atent. dar e complet. Cine se pricepe poate sa-l vada oricand. Nu pot sa cer un pret pe el, ca nu prea stiu care sunt preturile, mai degraba sper sa ajut pe cineva care are o probleme la motor, si stie ca ce am eu si nu-mi trebuie ii poate fii lui de folos.

 

O sa ma uit unde mi-ai zis, la axul din fata sa vad ce e cu kilometrajul. Mersi.

 

Va astept prin Brasov cand aveti chef de plimbare si e mai caldutz afara. Poata facem un Transfagarasan. Dar nu inainte sa vad de ce joaca asa tare roata pe spate.

 

Asfalt...lin! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut !

 

felicitari ptr achizitie ! daca vrei ,pot sa-ti trimit un manual ptr burgman . id-ul meu este david_secret@yahoo.com . bafta !

victoras ...ce faci ? sebi ? mariusica45 ? vad ca numai eu ma agit sa va sun ....voi nimic . :crack:

 

sa fiti cuminti si sa nu faceti nimc din ceea ce eu n-as face ! :laugh: :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

am pati-to si eu cu scuterul pe care al credeam invincibil,,,,sa blocat supapele de evacuare in pozitia deschis si ce a urmat va dati seama ,dar mai bine las pozele sa vorbeasca,,,,

asadar cumpar una bucata chiuloasa pt suzuki burgman 250,,,

post-15361-1267804593_thumb.jpgpost-15361-1267804616_thumb.jpgpost-15361-1267804632_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

am pati-to si eu cu scuterul pe care al credeam invincibil,,,,sa blocat supapele de evacuare in pozitia deschis si ce a urmat va dati seama ,dar mai bine las pozele sa vorbeasca,,,,

asadar cumpar una bucata chiuloasa pt suzuki burgman 250,,,

post-15361-1267804593_thumb.jpgpost-15361-1267804616_thumb.jpgpost-15361-1267804632_thumb.jpg

mai bine cumpara supapele doar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite ca nu ma-m gandit :) sa schimb numai supapele si nici nu cred ca merge in poze se vede ca si scaunele supapelor sant duse asa ca tre schimbata cu totul...

eu intre timp ma-m pricopsit cu alt Burgman de data asta de 400 din 2001,,,

post-15361-1267981953_thumb.jpgpost-15361-1267982024_thumb.jpgpost-15361-1267982108_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite ca nu ma-m gandit :) sa schimb numai supapele si nici nu cred ca merge in poze se vede ca si scaunele supapelor sant duse asa ca tre schimbata cu totul...

eu intre timp ma-m pricopsit cu alt Burgman de data asta de 400 din 2001,,,

post-15361-1267981953_thumb.jpgpost-15361-1267982024_thumb.jpgpost-15361-1267982108_thumb.jpg

 

S-o stapanesti sanatos , da-ne si noua detalii pret , la cea vanduta si la asta de 400 , arata bine , vedem si noi cum merge piata in Spania !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari !

A mai aparut un Burgman(ist). !!!

Ma numesc Radu, sunt din Oradea si de o saptamana fericitul posesor al unui maxiscooter Suzuki Burgman AN400 K1, motiv pentru care am decis sa ma alatur acestui grup.

Asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARI TUTUROR BURGMANISTILOR SI CELOR PROASPETZI, NU AM MAI TRECUT DE CEVA TIMP PE AICI . PROBLEME CRED CA MAI AVEM CU TOTII ASTA NU INSEAMNA CA BURGMANUL NU ESTE LA STANDARDUL PE CARE IL STIM . IDEEA E CA UN LUCRU UZAT E UZAT , MA FRAMANTA IDEEA CU SUPAPELE TOT AUD MEREU SI NU GASESC EXPLICATII . SI EU AM REPARAT COTA 1, PANA ACUM NU AM PATIT NIMIK DE GENU SPER SA NU IN CONTINUARE DAR NU STIU CUM SA EVIT PROBLEMA ASTA CU RUPTU SUPAPELOR.CHESTIA CU CONSUMU ULEIULUI AM AFLAT M-AM DOCUMENTAT SI AL INFORMAT CATIVA POSESORI E STIUTA. DESPRE PROBLEMELE CARE LE AM NUMAI PRIETENII MEI POT SA VA SPUNA CARE FARA SPRIJINUL LOR NU REUSEAM SA MAI REPAR PE CRIZA ASTA UN BURGMAN NEVINOVAT PE MANA UNUI TAMPIT. (ASA ARATA ACUM)

CU STIMA MARIUS!

post-53307-1268398740_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARI TUTUROR BURGMANISTILOR SI CELOR PROASPETZI, NU AM MAI TRECUT DE CEVA TIMP PE AICI . PROBLEME CRED CA MAI AVEM CU TOTII ASTA NU INSEAMNA CA BURGMANUL NU ESTE LA STANDARDUL PE CARE IL STIM . IDEEA E CA UN LUCRU UZAT E UZAT , MA FRAMANTA IDEEA CU SUPAPELE TOT AUD MEREU SI NU GASESC EXPLICATII . SI EU AM REPARAT COTA 1, PANA ACUM NU AM PATIT NIMIK DE GENU SPER SA NU IN CONTINUARE DAR NU STIU CUM SA EVIT PROBLEMA ASTA CU RUPTU SUPAPELOR.CHESTIA CU CONSUMU ULEIULUI AM AFLAT M-AM DOCUMENTAT SI AL INFORMAT CATIVA POSESORI E STIUTA. DESPRE PROBLEMELE CARE LE AM NUMAI PRIETENII MEI POT SA VA SPUNA CARE FARA SPRIJINUL LOR NU REUSEAM SA MAI REPAR PE CRIZA ASTA UN BURGMAN NEVINOVAT PE MANA UNUI TAMPIT. (ASA ARATA ACUM)

CU STIMA MARIUS!

poti sa ne traduci si noua ce ai postat? ca eu unul nu inteleg nimic....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum se anunta 4 maxiscootere ce merg Sambata 24-04 la Bucuresti.eu zic sa ne strangem mai multi si sa stabilim un loc ( in apropierea intrarii)unde sa ne parcam scooterele ca eventual sa facem o poza de grup.

Pana acum se anunta asa:

1. Eu (bassu86) + pasager

2. Bogdan (Brasov)

3. John (Brasov)

4. Robert (Giurgiu)

5. Vivi + pasager (Buzau)

6.Marius (david_secret)(Bucuresti)

 

Va rog sa completati voi lista.

Mai multe detalii aici: http://maxiscooters.in-goo.com/smaeb-2010-...010-t96.htm#273

Editat de bassu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti

Mesaj completat

salut baieti

caut si eu un top case si cu suportul aferent pt k2

Mesaj completat

salut baieti

Mesaj completat

 

caut si eu un top case si cu suportul aferent pt k2

scrietim pe mail caci nu intru mereu pe forum(asta daca aflati de un top case +suporta) gerutiberiu@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...