Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

salutare

ce faceti ? mai traiti? maine ne intalnim? asa ..vreo juma de ora ca e frig.

mariusica, viitore,sebi?

daca va hotarati, dati-mi si mie un bip .numai bine fratilor si aveti grija de voi!

 

respect daniel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Salutare baieti,

 

Dupa ce am citit cele 21 de pagini ale voastre m-am decis sa scriu si eu aici pe langa voi. Cam de 2 ani de zile vreau un maxi-scuter dar nu am avut nici timpul si nici fondurile necesare pentru a achizitiona unul. Insa azi de dimineata chiar am vorbit la telefon cu un domn din Nadlac, care aduce maxi-scutere pe banda rulanta (numai la ora asta are cam 6-7 topicuri deschise pe diferite forumuri si magazine sh on-line). Omul a zis ca undeva in 3000 de euro pot lua un AN650 din 2002-2003 fara probleme si dupa o discutie amanuntita, am decis ca ne auzim prin martie cand vine vremea buna iar eu strang banii necesari.

 

O mare problema am si eu, vreau sa dau de permis pana atunci (deoarece momentan e LIPSA) si nu stiu cum sa fac sa il am pana in martie. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi cu privire la scooter (cum ar fi la ce sa ma uit cand il iau, unde apar cele mai frecvente probleme, etc) si cu ceva recomandari de scoli moto (pe unde ati facut voi, eventul o recomandare de un instructor brici)?

 

Va raman indatorat si cine stie, poate la primavara o sa vin si eu pe la plimbari. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti,

 

Dupa ce am citit cele 21 de pagini ale voastre m-am decis sa scriu si eu aici pe langa voi. Cam de 2 ani de zile vreau un maxi-scuter dar nu am avut nici timpul si nici fondurile necesare pentru a achizitiona unul. Insa azi de dimineata chiar am vorbit la telefon cu un domn din Nadlac, care aduce maxi-scutere pe banda rulanta (numai la ora asta are cam 6-7 topicuri deschise pe diferite forumuri si magazine sh on-line). Omul a zis ca undeva in 3000 de euro pot lua un AN650 din 2002-2003 fara probleme si dupa o discutie amanuntita, am decis ca ne auzim prin martie cand vine vremea buna iar eu strang banii necesari.

 

O mare problema am si eu, vreau sa dau de permis pana atunci (deoarece momentan e LIPSA) si nu stiu cum sa fac sa il am pana in martie. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi cu privire la scooter (cum ar fi la ce sa ma uit cand il iau, unde apar cele mai frecvente probleme, etc) si cu ceva recomandari de scoli moto (pe unde ati facut voi, eventul o recomandare de un instructor brici)?

 

Va raman indatorat si cine stie, poate la primavara o sa vin si eu pe la plimbari. ;)

salut.......ca vrei un maxi-scuter e ok....ca nu ai carnet se rezolva,nu tre sa ai relatii sau instructor minune ,atunci cand esti motivat al iei sigur si din prima eu iti urez succes...

si te sfatuiesc sa incepi cu unul de cilindree mai mica daca nu ai experienta pt ca asta pe care vrei sa-l iei tu e cam greu......pt incepatori....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti,

 

Dupa ce am citit cele 21 de pagini ale voastre m-am decis sa scriu si eu aici pe langa voi. Cam de 2 ani de zile vreau un maxi-scuter dar nu am avut nici timpul si nici fondurile necesare pentru a achizitiona unul. Insa azi de dimineata chiar am vorbit la telefon cu un domn din Nadlac, care aduce maxi-scutere pe banda rulanta (numai la ora asta are cam 6-7 topicuri deschise pe diferite forumuri si magazine sh on-line). Omul a zis ca undeva in 3000 de euro pot lua un AN650 din 2002-2003 fara probleme si dupa o discutie amanuntita, am decis ca ne auzim prin martie cand vine vremea buna iar eu strang banii necesari.

 

O mare problema am si eu, vreau sa dau de permis pana atunci (deoarece momentan e LIPSA) si nu stiu cum sa fac sa il am pana in martie. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi cu privire la scooter (cum ar fi la ce sa ma uit cand il iau, unde apar cele mai frecvente probleme, etc) si cu ceva recomandari de scoli moto (pe unde ati facut voi, eventul o recomandare de un instructor brici)?

 

Va raman indatorat si cine stie, poate la primavara o sa vin si eu pe la plimbari. ;)

Salut , subscriu la cele scrise de BurgMan , incearca la inceput cu una mai mica si automat si mai ieftina .

Voi cauta telefonul insructorului meu , e foarte iportant ca scoala sa detina motociclete bune , daca inveti decretul permisul e ca si luat , cand am dat eu proba poligon nu a fost nimeni respins, parcurgerea poligonului in 4 min fiind o banalitate .

La o motocicleta nu te-ai gandit pt inceput ? e mai ieftina ! pastram legatura .

Baieti , eu sambata 21 nov tradez cauza scuteristilor si plec cu inca 2 amici cu motoarele pe ruta : Buc - Targoviste - Campulung - Dragoslavele - Moeciu - Paraul rece - Predeal - Sinaia - Cota 1400 - Ploiesti - Buc , ce ziceti , bun traseu ? sambata trecuta am fost prin Comarnic spre Slanic Prahova , de vis !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru reply-uri baieti, intr-adevar ma gandisem la una de 400 (din tot ce am citit pe alte forumuri, am inteles ca 400 si 650 sunt cele mai fiabile, la 125.250 picand cam des cateceva). Am nevoie de ceva mai mare decat 125 oricum avand in vedere ca suntem doi la numar (eu si viitoare sotie) cu o greutate combinata in jur de 160 de kg; plus ca noi nu il luam ca pur si simplu mijloc de deplasare prin Bucuresti, ci mai mult, il luam pentru a avea un mijloc de deplasare in permanenta si sa putem pleaca oricand vrem prin tara, fiind iubitori de peisaje. Dupa toate cele enumerate mai sus, am ajuns la finala sa aleg intre AN400 si AN650. Dupa discutia pe care am avut-o azi la telefon cu domnul acela din Nadlac, am inteles ca nu e mare diferenta de pret la modelele vechi intre cele doua.....un AN 400 din 2002 ar fi cam 2000E, un AN650 din 2002 (varianta stoc) ar fi pe undeva pe la 2300E si cel la care am ramas a fost un AN650Executive din 2003 la pret maxim de 3000E...noi ne-am gandit ca daca tot facem un efort, macar sa merite si sa nu ne trezim pe candva (nu zic ca ar exista situatii) cand vom avea nevoie de mai mult decat monocilindrul de 400cmc.

 

Vittore, astept cu interes maxim numarul acela de telefon, daca il gasesti, pentru ca in functie de vreme, vreau sa ma apuc cat mai repede de scoala (banii sunt deja pusi deoparte).

 

 

Asfalt uscat baieti ;) Sa ne auzim cat mai curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..Asta cu incepator pe motor mare este relativa..eu mi-am luat direct un Vulcan de 1500 ca prima motocicleta, in anul in care mi-am luat carnet.nu este relevant, daca te gandesti ca o sa cazi poti cadea si cu un scuter de 49 cm..

Fiind insa scuter te vei obisnui cu el imediat, merge usor ca un fulg.

Ideea este ca avind unul mic te vei satura de el si un scuter sau un motor nu este ca o pereche de sosete, sa o schimbi usor.

Am doi amici cu AN 650 si merg in draci, nu au moarte..la fel si cele de 400, doar ca la astea trebuie schimbata cureaua+role, cel de 650 este pe pinioane, fara intretinere, in schimb este mai greoi in oras si o sa te impiedici in oglinzile masinilor cu ale lui.Astia merg in oras cu oglinzile pliate, dar arata ca dracu asa..

In cazul tau eu spun sa alegi 650

Sanatate.

Editat de maicarossia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti,

 

Dupa ce am citit cele 21 de pagini ale voastre m-am decis sa scriu si eu aici pe langa voi. Cam de 2 ani de zile vreau un maxi-scuter dar nu am avut nici timpul si nici fondurile necesare pentru a achizitiona unul. Insa azi de dimineata chiar am vorbit la telefon cu un domn din Nadlac, care aduce maxi-scutere pe banda rulanta (numai la ora asta are cam 6-7 topicuri deschise pe diferite forumuri si magazine sh on-line). Omul a zis ca undeva in 3000 de euro pot lua un AN650 din 2002-2003 fara probleme si dupa o discutie amanuntita, am decis ca ne auzim prin martie cand vine vremea buna iar eu strang banii necesari.

 

O mare problema am si eu, vreau sa dau de permis pana atunci (deoarece momentan e LIPSA) si nu stiu cum sa fac sa il am pana in martie. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi cu privire la scooter (cum ar fi la ce sa ma uit cand il iau, unde apar cele mai frecvente probleme, etc) si cu ceva recomandari de scoli moto (pe unde ati facut voi, eventul o recomandare de un instructor brici)?

 

Va raman indatorat si cine stie, poate la primavara o sa vin si eu pe la plimbari. ;)

 

visez si eu de v-un an la un burgman de 650, insa mai e mult pana o sa-mi permit unu'.

ai grija la ce cumperi. cand ai oferta de pret intra pe http://www.moto.it/usato/usato01.asp si http://cautare.mobile.ro/vehicule/motocicleta/ ca sa vezi pretul pietei. daca e vreo super-oferta eu zic sa te abtii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vittore, astept cu interes maxim numarul acela de telefon, daca il gasesti, pentru ca in functie de vreme, vreau sa ma apuc cat mai repede de scoala (banii sunt deja pusi deoparte).

 

 

Asfalt uscat baieti ;) Sa ne auzim cat mai curand.

 

 

http://www.scoalasoferi.ro/despre.html

 

Telefoane:

 

(4021) 725 79 53 ; (4021) 726 48 55 ; Romtelecom

 

0722 419 199 ; Vodafone

 

0747 546 075; Orange

 

0788 144 077; Zapp

 

0769 242 501; Cosmote

 

E-mail: contact (@) scoalasoferi.ro

 

S.C. PERFECT AUTO VYO S.R.L. , intrebi de instructor Traian Mot , daca inveti , in 30 zile ai permisul cat A , bafta !

 

AM UN ANUNT IMPORTANT PT. TARA : SITE-ul www.burgmanusa.com A PRIMIT TRADUCERE IN LIMBA ROMANA ! UN CLIC PE STEAGUL ROMANIEI DE PE SITE SI ENJOY YOURSELF !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baeti.Azi am facut o plimbare cu Dl David Secret,am iesit putin cu maxi Burgmanele.Da ff. marfa.In schimb il "Invidiez" pe Dl Viitore ca are un motor cu care face trasee de vis.Iti promit Dl.Viitore ca o sa-mi iau si eu un motor cred ca Honda Varadero 1000cc si atunci cred ca o sa ma inviti sa facem o tura, ca tare imi place pe la munte si pe trasee montane.Cat despre Burgman nu o sa-l vand niciodata este cred cel mai valabil mijloc de transport pt Bucuresti si un mijloc de recreere pe timpul verii.Te simti minunat pe el.Cam atat pentru azi va salut cu respect si tineti aproape.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult Vittore, voi suna lunea viitoare cum scap si eu de proiectul pe care il am acum la munca ;) Si voi invata, pt ca m-am saturat eu de cat timp vreau sa dau de A. Asadar, cred ca ne vedem cel tarziu prin februarie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea.

da, ne-am plimbat, eu si Circaru ...a fost ...super.Am tot sunat si la Viitore si la Mariusica ..nici unul nu m-au bagat in seama.Oricum dupa ce m-am plimbat cu Circarul, am plecat de nebun pana la ......Ruse.

A fost bine la dus , dar la intors am venit cu oki in farurile de la tiruri . cam naspa. oricum, m-am plkimbat de mi-a amortit poponeata . ;) am profitat de vremea superba .

Numai bine baieti si mergeti cu grija.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cumparat acum o luna un Burgman de 200, nou, pt Bucuresti.

Merge 120 usor. Are 18 CP. Seamana cu cele de 50ccm astfel ca poti merge pe trotuar,etc, strecurat, etc. Am si un motor,Yamaha FJR 1300 ABS cu manere incalzite si windscreen electric, dar in Buc scuterul este superior.

Joia trecuta am facut Buc - Vama - Tulcea - Buc, cu motorul.

Ieri, Buc - Cheia - Bv - buc cu scuterul. Unde nu este autostrada scuterul este superior. Am pus si top case pt doua casti. Si sub scaun incap tot 2 casti.

Consumul insa este cam mare, 3 -4 l/100 daca treci de suta.

La o iesire cu mers pana in 120 , marsez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baeti.Azi am facut o plimbare cu Dl David Secret,am iesit putin cu maxi Burgmanele.Da ff. marfa.In schimb il "Invidiez" pe Dl Viitore ca are un motor cu care face trasee de vis.Iti promit Dl.Viitore ca o sa-mi iau si eu un motor cred ca Honda Varadero 1000cc si atunci cred ca o sa ma inviti sa facem o tura, ca tare imi place pe la munte si pe trasee montane.Cat despre Burgman nu o sa-l vand niciodata este cred cel mai valabil mijloc de transport pt Bucuresti si un mijloc de recreere pe timpul verii.Te simti minunat pe el.Cam atat pentru azi va salut cu respect si tineti aproape.

Daca iti iei motor de 1000 nu mergi cu noi , noi suntem la categoria 600cmc ! :D

 

traseul a fost foarte misto , merge si cu Burgman pe acolo , poate la primavara . buc - targoviste, campulung(holcim), dragoslavele, rucar, moeciu, parau rece, predeal , sinaia, cota1400, buc.

 

 

Mesaj completat

Multumesc pentru reply-uri baieti, intr-adevar ma gandisem la una de 400 (din tot ce am citit pe alte forumuri, am inteles ca 400 si 650 sunt cele mai fiabile, la 125.250 picand cam des cateceva). Am nevoie de ceva mai mare decat 125 oricum avand in vedere ca suntem doi la numar (eu si viitoare sotie) cu o greutate combinata in jur de 160 de kg; plus ca noi nu il luam ca pur si simplu mijloc de deplasare prin Bucuresti, ci mai mult, il luam pentru a avea un mijloc de deplasare in permanenta si sa putem pleaca oricand vrem prin tara, fiind iubitori de peisaje. Dupa toate cele enumerate mai sus, am ajuns la finala sa aleg intre AN400 si AN650. Dupa discutia pe care am avut-o azi la telefon cu domnul acela din Nadlac, am inteles ca nu e mare diferenta de pret la modelele vechi intre cele doua.....un AN 400 din 2002 ar fi cam 2000E, un AN650 din 2002 (varianta stoc) ar fi pe undeva pe la 2300E si cel la care am ramas a fost un AN650Executive din 2003 la pret maxim de 3000E...noi ne-am gandit ca daca tot facem un efort, macar sa merite si sa nu ne trezim pe candva (nu zic ca ar exista situatii) cand vom avea nevoie de mai mult decat monocilindrul de 400cmc.

 

Vittore, astept cu interes maxim numarul acela de telefon, daca il gasesti, pentru ca in functie de vreme, vreau sa ma apuc cat mai repede de scoala (banii sunt deja pusi deoparte).

 

 

Asfalt uscat baieti :D Sa ne auzim cat mai curand.

lasa-mi te rog nr telefon al d-lui din Nadlac , cel ce vinde scutere , merci

post-45527-1259076152_thumb.jpg

post-45527-1259076172_thumb.jpg

post-45527-1259076184_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VICTORE : EU CU ALA DE LA NADLAC AM MARI DUBII.

eu zic sa nu te bagi. inainte sa-mi iau burgman-ul am cautat veo 6 luni si l-am urmarit pe tipul ala de la nadlac. ala are toate scuterele la acelasi kilometraj.....:D)))

e foarte dubios. am vb cu el si la telefon .... o sa-ti povestesc mai multe cand ne intalnim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..Despre omul de la Nadlac..omul le revinde, nu le face la el in curte!

Daca era vreun escroc fii sigur ca apareau pareri despre el pe forum, caci omul chiar a vandut destule.Nu mai lansati pareri aiurea.Important este ca nu sunt smenuite la serii, furate, etc.

Cam de oriunde le iei, le iei manarite la kilometraj, mai putin Germania, dar si acolo s-au tiganit.

Daca va uitati pe moto.it 80% dintre moto au kilometrii incredibil de putini, indiferent de zona(nord/sud).

Asta inseamna ca sunt manarite.

Dar, dupa parerea mea, asta conteaza mai putin, atata timp cit arata bine si merg bine.

Daca vreti lucru curat, cumparati-va de noi si stati linistiti!

Editat de maicarossia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..Despre omul de la Nadlac..omul le revinde, nu le face la el in curte!

Daca era vreun escroc fii sigur ca apareau pareri despre el pe forum, caci omul chiar a vandut destule.Nu mai lansati pareri aiurea.Important este ca nu sunt smenuite la serii, furate, etc.

Cam de oriunde le iei, le iei manarite la kilometraj, mai putin Germania, dar si acolo s-au tiganit.

Daca va uitati pe moto.it 80% dintre moto au kilometrii incredibil de putini, indiferent de zona(nord/sud).

Asta inseamna ca sunt manarite.

Dar, dupa parerea mea, asta conteaza mai putin, atata timp cit arata bine si merg bine.

Daca vreti lucru curat, cumparati-va de noi si stati linistiti!

 

 

 

nu stiu de ce ii iei apararea dar sa stii urmaresti kilometrajele scuterelor pe care le vinde ( eu am urmarit la burgman si toate aveau 21.0000 max 22.0000 )

tie cum ti se pare lucrul asta? chiar toate ? ma lesi...........

nu am zis ca sunt furate sau ca umbla la serii . am zis ca-i dubios ca toate aveau acelasi nr. de km.

tu nu ti-ai ridica un semn de intrebare daca ai urmari anunturile unei persoane timp de 6 luni care vinde indiferent de an , capacitate cilindrica etc ...cu acelasi nr de kilometrii ?

Editat de david_secret
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu de ce ii iei apararea dar sa stii urmaresti kilometrajele scuterelor pe care le vinde ( eu am urmarit la burgman si toate aveau 21.0000 max 22.0000 )

tie cum ti se pare lucrul asta? chiar toate ? ma lesi...........

nu am zis ca sunt furate sau ca umbla la serii . am zis ca-i dubios ca toate aveau acelasi nr. de km.

tu nu ti-ai ridica un semn de intrebare daca ai urmari anunturile unei persoane timp de 6 luni care vinde indiferent de an , capacitate cilindrica etc ...cu acelasi nr de kilometrii ?

ce spuneam eu......manarie curata.

...acu nu mai conteaza chiar asa de mult de cine sant umblate de cel care le vinde sau de alcineva......problema e ca daca tot dai o poala de bani....macar sa te bucuri de el ca doar pt asta al iei nu ?.......uuuffff si suna ademenitor....burgman 650cc 3000€.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah oameni buni, manarite, nemanarite, ce ma intereseaza kilometrajul, daca ma duc cu el la Suzuki si ii fac diagnosticare completa si iese OK? Nu am gasit absolut pe nici un forum vre-o parere negativa (ma rog, nici pozitive) despre el.....dar daca ar fi fost, mai ales la cat de uniti sunt oamenii pe aici, cineva ar fi postat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal baeti.Vad ca aveti contradictii in cea cel priveste pe omul de la Nadlag (Victor) asa se numeste.Eu chiar am fost acolo acum vreo 2 ani.Am trecut de mai multe ori pt ca mergeam in Germania.M-am oprit o data si am vorbit cu el,este un om mai instarit are o spalatorie chiar inainte de a trece granita la vreo 2-3 km inainte chiar pe stanga cum te duci spre granita asa dar se aduc mai multe motoare din Italia si aici la noi sunt putin "cosmetizate"dar in ce priveste acte serii etc din cate am vazut sunt Ok.Deci unele motoare vin deja "ajustate" la km chiar din Italia pt ca v-am spus omul lucreaza in stil mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah oameni buni, manarite, nemanarite, ce ma intereseaza kilometrajul, daca ma duc cu el la Suzuki si ii fac diagnosticare completa si iese OK? Nu am gasit absolut pe nici un forum vre-o parere negativa (ma rog, nici pozitive) despre el.....dar daca ar fi fost, mai ales la cat de uniti sunt oamenii pe aici, cineva ar fi postat..

salut...ar trebui sa te intereseze kilometrajul pt ca spune ceva si el la randul lui...nu? nu e pus pe motorete doar asa sa ai la ce sa te uiti....de ex poti gasi la un scuter setul la ultima cota si ala pe duca la care km iti arata doar 15000 km facuti....si te asigur eu ca iti trece cheful sa nu te intereseze kilometrajul cand o sa incepi sa cauti piese de schimb dupa doar cativa km parcursi cu el si piesele stim cu totii la ce preturi sant ,sau omul asigura si piese de schimb la preturi modeste?,,,,ca daca e asa as lua si eu unul de 650 :(

hai sa ne auzim cu bine....si aveti grija pe ce fiare dati banii..... :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Ma numesc Marius e ceva timp de cand ma chinui s ama logez pe acest forum .Salut toti maxi scooterstii in mod special pe cei din familia Burgman .

Mesaj completat

Salutare ! Daca are cineva un cadru fara acte de burgman de 250 din 98- 2000 sa imi spuna si mie sunt interesat al meu este cam stramb si as vrea sa il schimb.Am gasit complet pt dezmembare dar nu imi convine sa il cumpar pe tot daca vrea careva sa ne unim si sa cumparam unu impreuna si sa il impartim ar fi ceva.

Cu stima Marius!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...