Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

curcan maltez, esti doar un mos trist care sta singur in casa si scrie pe forum, noaptea.

citeste mult, ca citesti degeaba, tot agramat o sa ramai. dar e bine sa o faci, macar iti ocupi timpul cu altceva decat forumul.

mi-e mila de tine, asa cum le-a fost si altora cand te-au scos din casa, la plimbare, iar acum vorbesti urat de ei, ca de fapt vroiau sa le repari lor scuterul, tu marele mecanic.

 

singura femeie din viata ta a fost si este femeia de servici, asa cum am intuit. cine naiba sa stea cu tine?

trebuie sa fii tare plictisit de scrii romane pe forum in fiecare seara, mort de beat si in "curca" goala,

cand esti beat, fa un bine celor din jurul tau si stai in casa, inchide usile, incuie-te pe dinauntru, trage jaluzelele, obloanele, pune lacate la usi, poate in felul asta nu se mai vede cat esti de jalnic. si nici nu mai iesi din casa.

Editat de tibosee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am descoperit functia de ignore aici.

click pe userul tau, sus in dreapta si add to ignore preff. copiezi numele si bifezi toate casutele - done.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

curcan maltez, esti doar un mos trist care sta singur in casa si scrie pe forum, noaptea.

citeste mult, ca citesti degeaba, tot agramat o sa ramai. dar e bine sa o faci, macar iti ocupi timpul cu altceva decat forumul.

mi-e mila de tine, asa cum le-a fost si altora cand te-au scos din casa, la plimbare, iar acum vorbesti urat de ei, ca de fapt vroiau sa le repari lor scuterul, tu marele mecanic.

 

singura femeie din viata ta a fost si este femeia de servici, asa cum am intuit. cine naiba sa stea cu tine?

trebuie sa fii tare plictisit de scrii romane pe forum in fiecare seara, mort de beat si in "curca" goala,

cand esti beat, fa un bine celor din jurul tau si stai in casa, inchide usile, incuie-te pe dinauntru, trage jaluzelele, obloanele, pune lacate la usi, poate in felul asta nu se mai vede cat esti de jalnic. si nici nu mai iesi din casa.

100% ADEVARAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ESTE ULTIMA MEA POSTARE PE SITE-UL ACESTA! NU STIU DACA ESTE O MARE PIERDERE PTR. CINEVA DAR SINCER ,NU MAI POT CITI CUVINTELE DE OCARA PE CARE VI LE ADRESATI VOUA SI FAMILIILOR VOASTRE.

NU VREAU SA PARTICIP LA ASA CEVA NICI MACAR CITIND.LIMBILE VOASTRE SUNT DE SERPI VENINOSI.

IMI PERMIT TOTUSI SA DAU UN SFAT CELOR CE JUDECA PE AICI...VOI OARE SUNTETI FARA DE PACAT?

CEI CARE SCRIETI FAR DE GRESALA ORTOGRAFICA SA STITI CA FACETI MARI GRESELI IN SUFLETELE VOASTRE...GRESELI PE CARE CU SIGURANTA LE VETI REGRETA MAI DEVREME DECAT CREDETI.

TOATE CUVINTELE DE OCARA NU FAC DECAT SA VA IMPOVAREZE SUFLETELE SI SA VA INCETOSEZE VEDEREA...DEVENITI ORBI SI NU MAI VEDETI LUCRURILE FRUMOASE DE LANGA VOI.

IN INCHEIERE VREAU SA VA SPUN CEVA : NU CONTEAZA CATE PARALE FACE MOTORETA TA,DACA STII SA TE BUCURI DE EA ESTE CEA MAI FRUMOASA SI CEA MAI BUNA MOTORETA DIN LUME!

DACA CUVINTELE MELE VOR SCHIMBA MACAR ATITUDINEA UNUIA DINTRE VOI INSEAMNA CA SI-AU ATINS SCOPUL.

IERTATI-MI GRESELILE ORTOGRAFICE NU LE ZARESC PTR. CA INCERC SA MI LE CORECTEZ PE CELE DE COMPORTAMENT MAI INTAI. 7 ANI DE ACASA NU SE INVATA LA FACULTATE!

VA DORESC TUTUROR TOT BINELE DIN LUME!...ASFALT USCAT SA AVETI ORIUNDE ATI MERGE!

Editat de tridentbg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand v-am spus eu ca"lupul isi schimba blana dar naravul ba"...ati spus ca exagerez. Cine nu are ochi sa vada, de cand si de ce a devenit topicul acesta o mizerie sa dea pagini inapoi sau ii pot aminti eu. Acest curcan reesapat / soimul, este un personaj veninos cu o calitate deosebita in a instiga si a "polua" toate topicurile si forumurile pe unde a scris si scrie, este un "nimemi" in ochii mei si a multora. Asa cum au spus multi useri este o "scursura" un om retras cu gandiri bolnave, pentru asta este marginalizat, se plimba singur, de nebun, iese in bucuresti cu mopedul "de frica" sa nu fie recunoscut (pe moped e greu sa-l identifici), de asta nu vine nici la intrunir, o are promisa de la multa lume (motociclisti). Deci fiti realisti si incercati sa eliminati "cauza" care procuce "poluare" ...apoi "poluarea".

 

Cine vrea liniste il invit pe burgman.ro, acolo nu avem "poluare" ... am eliminat-o definitiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e usor sa vezi lucrurile din exterior, fara sa fii implicat.

eu de cand am postat prima oara pe acest forum am primit numai "sfaturi" de la soimul maltez cunoscut acum sub numele de sir. la orice postare a lui nu facea decat sa ma atace cu burgmanul meu de sute de mii de km, cu teapa pe care am luat-o, cu toate greselile pe care le-am facut de cand am inceput sa postez ce lucrez pe la el..daca scriam ca am facut aia, sarea repede: vai!! dar scuterul tau e asa de praf? vai, dar chiar asa de mare teapa ti-ai luat?

 

nu facea decat sa vorbeasca mult si prost, crezandu-se "destept", iar pe ceilalti ii facea varza.. "lasa, ca ai luat si tu o teapa dar noi sa fim sanatosi, restul se repara".

chiar a simtit nevoia sa faca altora recomandari de mai multe ori, sa nu cumva sa faca greseala mea, sa pateasca ca mine, ca vedeti eu ce rau am ajuns. adica de unde pana unde imi tine mie socoteala, sunt chiar asa un model de evitat? eu m-am legat vreodata de el? te-ai uitat cumva la toate postarile lui sa vezi cum ii face de (cuvant urat) pe toti care vand ceva, sau care cumpara ceva mai ieftin decat ce are el? asta e om normal la cap?

 

tu nu ti-ai luat-o de la el pentru ca nu ai postat nimic cu care sa te contrazica, dar oricum, mai bine ca nu ai facut-o pentru ca ai fi ajuns in acelasi loc in care ne aflam si noi acum, adica tu ai o rabla de la fiare vechi, te roade invidia, iar el este un om cu carte si restul sunt niste prosti. de-aia i-am si demonstrat ca nu e "destept cu carte", nu ca ma intereseaza pe mine cum scriu altii, ci ca el se crede un zeu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarul este ca soimul sare calul,rau de tot cu comentariile lui,pe mine unul m-a facut praf in necunstinta totala de cauza,in momentele alea i-mi ziceam ca o sa pun mana pe el ,ii rup o mana si il bat cu ea peste fatza,dupa aia m-a contactat pe privat,bla bla bla,cum ca el nu este syr si este soimul :crack: ,ma rog, intr-un final am reusit sa il aduc la mine sa vada scuterul care il blamase el si cu super membru MOTORETA.cand l-am vazut...mi-am dat seama ca ma enervasem degeaba,omul e destul de in varsta,si-a cerut scuze pentru ce mi-a facut.acum,noi astia mai tineri cred ca nu trebuie sa dam apa la moara unei persoane ca soimul(cu defectele si calitatile lui),sa fim umpic mai cumpatati,defapt nu este vina lui ca este lasat sa posteze de cele mai multe ori ,rautati.SOIMULE,hai sa ne traim viata,este destul de scurta,sa nu mai fim asa rai,ca nu realizam nimic :alcy:

Editat de majesty 41
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tridentbg... si acuma ma dor inca ochii incercand sa citesc ceea ce ai scris acolo cu caps si cu litere rosii. sa stii ca majoritatea celor care citim aicea reusim performanta sa intelegem mesajul transmis de catre cineva chiar daca scrie cu litere mici si negre.asa cum e civilizat.

eu deschid calculatorul , pun o punga de popcorn la microunde , desfac o bere ..., deschid forumul , scot popcornu din microunde ... si citesc .

de aceea te rog foarte frumos nu mai folosii caps si litere rosii ca-mi fug ochii incercand sa citesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tridentbg... si acuma ma dor inca ochii incercand sa citesc ceea ce ai scris acolo cu caps si cu litere rosii. sa stii ca majoritatea celor care citim aicea reusim performanta sa intelegem mesajul transmis de catre cineva chiar daca scrie cu litere mici si negre.asa cum e civilizat.

eu deschid calculatorul , pun o punga de popcorn la microunde , desfac o bere ..., deschid forumul , scot popcornu din microunde ... si citesc .

de aceea te rog foarte frumos nu mai folosii caps si litere rosii ca-mi fug ochii incercand sa citesc.

Iarta -ma!...e atat de simplu.

 

Nu sunt pocait si nici nebun!...va aduc doar la cunostiinta doar ce v-au invatat bunicii vostrii si voi ati uitat.Sunt ortodox ca si voi si am pacate poate mai mari ca voi.

 

Asta v-am spus ptr. ca cineva mi-a pus intrebarea pe privat din ce cult fac parte.FAC PARTE DIN CULTUL OAMENILOR CU BUN SIMT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

Dupa un week-end cu o vreme superba, urez tuturor o noua saptamana execelenta!

Inca odata "La multi ani" pt. Majestatea Sa Regele Mihai si cei nascuti in 10 mai.

 

Vad ca am de dat cateva raspunsuri la postarile lasate aici; unora le multumesc pt. informatiile si postarile utile, in spiritul acestui topic (ma refer la anvelope), iar pe cei cativa cu postari deplasate, desi m-am lamurit in privinta lor, si nu mai merita nici un raspuns sau pic de atentie, am sa le dau totusi cateva raspunsuri clarificatoare, ca sa nu ramana cu o impresie gresita ca procedeaza corect; ma gandesc ca poate in timp, or sa se "trezeasca", cum s-au trezit si altii; de exemplu:

-in 1990 cand au fost "primele alegeri libere" si 87% au votat cu Iliescu, tin minte ca era ora 19:30 eram la sectia de votare si era mare coada; tot stand acolo in picioare si asteptand sa intram, m-am intrebat unul "dumneata cu cine votezi?". Desi puteam sa-i zic "Ce te priveste?", i-am raspuns sincer "Cu Ion Ratiu"...va spun ca era sa fiu linsat de prostime, care ulterior a distrus tara, prin aducerea la putere a "comunismului cu fata umana", si au perpetuat acest regim ani in sir prin chestiuni gen, "Noi muncim, nu gandim", "IMGB face ordine", "Moarte intelectualilor", "Coposu-mosii fara dinti, vor sa fie presedinti", venirea minerilor si distrugerea imaginii Romaniei in lume, si crearea imaginii de popor barbar, refuzul vizitelor Regelui in tara, etc-etc....cam in 10 ani, s-au mai trezit, si din 87% au cazut sub 50%...

-Cand vad cate un cocalar la supermarket ca-si parcheaza masina in fata pe locurile rezervate handicapatilor, nu ma duc la el sa-l fac handicapat "mintal"; ca nu va percepe decat ca este un atac personal; dar ii explic ca pe viitor ar fi rezonabil sa inteleaga, ca spre deosebire de el care se bucura de mersul pe 2 picioare, sunt alte persoane care merg in carje sau carucior, si nu le este deloc usor sa parcurga distante mari de la masina la intrare si ca in viata, oricand, oricui i se poate intampla sa devina handicapat. Astfel omul nu se supara, mediteaza si de cele mai multe ori, cat este el de cocalar exista sansa sa-si schimbe atitudinea si data viitore sa procedeze corect; este un castig.

-Sau cand un taximetrist imi taie fata fara nicio semnalizare, nu ma duc la primul semafor sa-i zic "(cuvant jignitor), era sa ma omori si sa-i sparg oglinda ca taranu ghiogar!". Opresc langa el si-i zic "Vedeti ca e ceva defect, nu va merge semnalizarea si m-am simtit pus in pericol"...de multe ori, omul isi cere scuze, si cred ca a invatat ceva mai mult decat daca l-as fi injurat.

 

De asta consider ca e bine de dat replica chiar si celor mai "rai" oameni...ca in final ceva-ceva, cat de putin, se poate prinde de ei; acum, peste un an, peste 10, etc...omenirea evolueaza, dar oamenii o fac cu viteze diferite.

 

 

curcan maltez, esti doar un mos trist care sta singur in casa si scrie pe forum, noaptea.

citeste mult, ca citesti degeaba, tot agramat o sa ramai. dar e bine sa o faci, macar iti ocupi timpul cu altceva decat forumul.

mi-e mila de tine, asa cum le-a fost si altora cand te-au scos din casa, la plimbare, iar acum vorbesti urat de ei, ca de fapt vroiau sa le repari lor scuterul, tu marele mecanic.

 

singura femeie din viata ta a fost si este femeia de servici, asa cum am intuit. cine naiba sa stea cu tine?

trebuie sa fii tare plictisit de scrii romane pe forum in fiecare seara, mort de beat si in "curca" goala,

cand esti beat, fa un bine celor din jurul tau si stai in casa, inchide usile, incuie-te pe dinauntru, trage jaluzelele, obloanele, pune lacate la usi, poate in felul asta nu se mai vede cat esti de jalnic. si nici nu mai iesi din casa.

 

La asa "chestii dragute" desi e bine de lasat cititorii sa-si dea seama de nivelul celui care le-a scris, sa judece singuri nivelul de "otrava" existent intr-un singur om impotriva unui alt om pe care nu l-a vazut si nu l-a cunoscut in viata lui, o sa fac totusi cateva consideratii politicoase, drept raspuns:

-"curcan maltez" are aceiasi relevanta, ca si cum ti-as spun eu tie "oaie merinos de Palas" sau "fatza de berbec"; care este relevanta in afara ca-l copiezi pe Piticu?

-"mos" ajung toti, tatal tau, bunicul tau, etc...daca nu se duc mai tineri. Chiar si tu! Care este "inteligenta pe cere vrei sa o exprimi?

-sa stii ca nu sunt trist deloc, dimpotriva; ca am invatat "sa accept ce nu pot schimba, si sa schimb ce nu pot accepta". Sunt un optimist vesel!

-sa stii ca nu-mi place sa stau la PC; dar trebuie cand muncesc; in pauze scriu pe forum;sau cand ma uit la TV si sunt reclame.Am si alte activitati.

-Nu-mi amintesc sa ma fi scos cineva pe mine din casa cum spui, ca am destule roti sa plec si singur. Orice chestie se face de comun acord, si nu sunt fata sa ma invite cineva pe undeva. Dar sunt curios de cine zici tu ca vorbesc urat...mai exact ce am spus eu urat si de cine?Dovezi! Iar chestia cu reparatul scuterului si marele mecanic, este o porcarie de a ta; niciodata nu m-am oferit eu sa repar ceva cuiva si nici nu o voi face, ca eu nu sunt mecanic sa pun mana; ca am ajutat cu o documentare sau vreo scula pe cineva sau i-am tinut lanterna la vreo operatiune asta este altceva. Iar ca mie mi-am facut la obiecte mele diverse operatiuni pe riscul meu si pe priceperea mea este altceva; (da, mi-am reparat capital motorul la Skoda 1000MB, intretinere si mici reparatii la Dacie, intretinerea la altele moderne si la "cai", este ok; dar nu ma bag la altii; exista mecanici; pot sa spun ca ma pricep cat de cat sa-i evaluez dupa lucrarile facute.

-Iar despre "femeia mea de serviciu", singura concluzie pe care o pot trage, este ca ai un caracter de cea mai "mare calitate"!!!...cred ca tu de fapt te uiti in oglinda la tine, si cum te vezi pe tine iti inchipui ca asa sunt si ceilalti; cred ca de fapt TU esti cel care iti privesti femeia, ca pe o femeie de serviciu; tu crezi de fapt ca o femeie de serviciu e cel mai cumplit lucru care ti se poate intampla. Si atunci incerci sa aplici acest lucru si altora. Ai o gandire primitiva si plina de frustrari, asa cum se poate vedea din toate postarile tale de mai sus, plina de rautati si invidii, cum ti-a spus si Motoreta. Pai cine citeste postarile tale si apoi pe ale mele isi poate da seama singur ce si cum.

-Ca sa fac o gluma, pot sa-ti spun, ca nu-ti doresc sa ai vreun accident si sa ajungi sa te coasa "femeia mea de servici"; o sa-i spun sa-ti coasa urechea la nas si invers; sau mai bine "trompa" in loc de nas, poate nu o sa mai iesi din casa cum imi recomanzi tu mie...nu!...nu te speria, nu e "femeie de servici" la Morga.... :)....

-Vad ca tu si cu Balzasfi va potriviti f.bine; pe mine nu ma intereseaza astfel de oameni; imi pareti "intunecosi" la suflet, invidiosi, frustrati, si incapabili sa vedeti si lucrurile bune din viata si din oameni; asa ca degeaba imi reprosa Piticu mai sus ca nu vin la intruniri cu el; am fost in cateva si mi-a ajuns; prefer sa evit cativa oameni care nu-mi fac placere si catre sunt invidiosi ca folosesc un moped, sau ca reusesc sa-mi ingrijesc burgul sa nu consume ulei, sau ca nu merg "blana" si la risc...

-Ma bucur mult de toate postarile pe care le cauti prin arhiva si le pui; asa au cititorii termen de comparatie cu postarile tale si ale Piticului (jalnice si care sunt exclusiv pline de rautate si fara de folos cuiva!) Sa ataci pe cei care au folosit, folosesc si gandesc la noi aplicatii ale GPL-ului, cu tot felul de jigniri si mistouri mi se pare, o mare dovada de..........intelege tu ce te duce mintea! Cred ca esti genul care atunci cand cineva apropiat ajunge la Urgenta, si intra in procedurile de terapie intensiva, intra peste doctori si-i ia la bataie "ca de ce nu-l opereaza imediat, ca de ce nu-l salveaza, etc", desi nu poate intelege ca intai se fac investigatii, apoi se stabilizeaza si apoi se opereaza, etc"...asa cum am vazut la TV, cum intra aia cu cutitele peste prostii de doctori...

-Gandeste-te ca poate si eu am despre tine pareri la fel de proaste, dar nu ma grabesc sa le exprim considerand ca tu singur iti dai in petec, astfel ca nu mai este nevoie sa scriu si eu ceva. Eu, zgarcitul cum spui tu (care nu merg iarna cu burgul, dar ii pun uleiul, filtrele si consumabilele cele mai bune, benzina 98, il uzez 12.000 km/an, il pun sa ma duca sute de km in orice conditii, nu vreau sa platesc amenzi la Politie, cand plec undeva la drum cu colegi, iau "pachetel" pt. toti colegii, nu mananc singur cu capu-n punga, imi platesc consumatia si mai las si bacsis) nu ma pot ridica la nivelul tau de pomanagiu "generos" care stai cu mana intinsa la o curea second-hand; daca stau sa ma gandesc bine, acum imi dau seama de unde provin resentimentele tale: ca nu mi-a convenit sa-ti vand cu 50 euro toba mea originala de burgman 400 cu 0 km si 0 ore functionare; ti-am propus 130 euro, ea fiind noua, peste 400 euro, cred ca mult mai mult chiar. O reducere la numai 30% (deci de 70%) la ceva nou nu ti s-a parut buna. Mie da!

-Si daca te intrebi daca esti un model de evitat, te asigur ca DA, acum esti!...eu sper ca disputa cu mine sa te invete ceva, sa evoluezi in bine! Nu ura si dispretul si rautatea reprezinta calitati umane, ci toleranta, respectul si intelegerea, cum au postat si altii mai sus. Asa cum au invatat si o parte din aia care l-au votat in 1990 pe Iliescu si l-au respins atunci pe Rege si democratia.(ca tot a fost 10 mai!).

Daca vrei sa-mi mai transmiti jigniri si alte lucruri "dragute" care te caracterizeaza, iti propun sa o faci pe topicul deschis de tine "Cati km are burgul meu", ca sa nu mai aglomeram acest topic, care contine si ceva util, pentru ceilalti.Iti raspund acolo, daca e nevoie desi m-am saturat de tine si de Pitic!

 

Astept corecturile de gramatica!...Cred ca nu am mai mult de 10 greseli! Te rog sa mi le arati sa le corectez!Sau poate am numai una?



.



Iarta -ma!...e atat de simplu.

Nu sunt pocait si nici nebun!...va aduc doar la cunostiinta doar ce v-au invatat bunicii vostrii si voi ati uitat.Sunt ortodox ca si voi si am pacate poate mai mari ca voi.

Asta v-am spus ptr. ca cineva mi-a pus intrebarea pe privat din ce cult fac parte.FAC PARTE DIN CULTUL OAMENILOR CU BUN SIMT!

Nu am iesit impreuna, nu te cunosc, nu vreau nimic de la domnia ta! dar trebuie sa iti dau dreptate, sa recunosc ca este o postare care imi place si pe care o apreciez! Traiasca Regele!

Editat de Sir George Mihail Burghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vine, ca e peste 2, e mai multi.

in weekend m-am intalnit in padure la Baneasa cu baiatul cu Burgmanul nou de 650, zicea ca ii terminase rodajul, a facut aia 1000km.

i-a placut si prietenei, dar nu si pretul.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

chiar mi-a zis azi baiatul de la elf ca nu se aude nimic la supape si ca le fac degeaba, merge bine motorul si se aude normal. i-am aratat cum scartaie, radea si el ca face urat rau, ca nu poti sa mergi asa..mi-a demontat furca,i-am spus ca eu cred ca a bagat 150ml si nu 300, el s-a mirat, s-a gandit, a zis ca nu are cum, ca isi aduce aminte ca a pus 300 sigur, dar le demontam si verificam..

 

a avut dreptate, a fost atata ulei cat trebuie, adica 300, in fiecare amortizor, dar si el a zis ca e cam subtire si ca nu e ok sa scartaie asa nasol si mi-a pus 10W, race..alta culoare, mai vascos..

acum se simte altfel, furca este mai rigida, mai inchegata, nu mai scartaie deloc si cand franez nu mai ajung in capat de cursa, daca dau de o groapa, cumva, mai are loc sa culiseze, deci nu ma arunca in copac. sunt foarte multumit.

iar la final cand ma asteptam la nota de plata, pentru ca totusi lucrarea a fost facuta cum trebuie,nu asa cum am visat eu, mi-a spus ca nu trebuie sa platesc nimic..nu a vrut nici bacsisul sa il ia..a zis ca l-am cinstit destul pana acum..

mai rar asa oameni..asa ca elf ramane in continuare service-ul meu preferat.

Daca baiatul de la ELF este un om extrem de rar, si ELF e servicele tau preferat si mai este si in Bucuresti, cum scrii mai sus, ce mai cauti la 30 km de Bucuresti la TNG la Ciolpani?...Ai ajuns sa umbli din service in service, din mecanic in mecanic si toti iti put, toti ti-au stricat ceva la scuter; ala cu roata(Victor de la peneurimoto.eu) zici ca ti-a fisurat galeria si ca ti-a bagat rateuri in motor( nu cumva era galeria ta coapta ca de altfel tot motorul si tot scuterul?)...si ca ti-a luat tie ca mare pomanagiu 93 lei dupa ca ti-a lucrat 3,5 ore la "coptura" ta de 187.000 km...e mult?...Sper ca TNG, om cu experienta sa se prinda ce si cum este cu tine si sa nu ajungi sa-i strici imaginea si prestigiul...ma gandesc ca daca iti face ceva la motor, vreun reglaj la supape si dupa aceea la burgul tau ultrabatran aruncat de italian la motomus, i se rupe vreo supapa, o sa zici ca uite ce a facut TNG, a lucrat acolo si s-a stricat motorul!!!...eu m-as feri de tine, ca in afara ca esti carcotas, mai esti si zgarca, si fiind un asa suflet "intunecos" si ghinionist, atragi si necazuri pt. cei din jur; as putea sa-i dau un MP sau un SMS, sau un telefon lui Geo sa-l previn, dar ai putea zice ca te persecut, ca intervin impotriva ta; asa ca o sa-l las pe TNG, sa te miroase singur cu experienta lui; macar nu fi meschin ca omul e de bunsimt si cand intrebi cat te costa o sa-ti zica "cat consideri tu"; macar sa nu consider(sau descosideri) prost si cu zgarcenie munca lui; mai avea Balzasfi un stapan care voia sa-i dea lui TNG 50 lei pt un schimb de curea si ambreiaj, pe motiv ca "asta dureaza o jumate de ora"...multa munca de lamurire a trebuit sa duc cu zgarciobul ca sa mai puna ceva...macar tu considera acum ca o manopera la un mecanic BUN e pe la 150lei/ora...daca vrei la 100 lei/ora mergi unde ai mai fost, cu rezultatele dezastruase povestite de tine...faptul ca omul este amabil si se poarta civilizat nu inseamna ca sunteti prieteni de o viata, ca va frecati boticurile cu frenezie, ca familia lui nu are nevoie de bani in schimbul timpului risipit cu tine...achita-te onorabil si nu arunca cu noroi cum ai facut cu toti la care te-ai dus pana acum!...sau fa ca mine!..fa tu singur ceea ce nu -ti place cum ti-au facut altii; si cand gresesti fa conform educatiei tale, scuipa oglinda si ia-ti la omor "femeia ta de servici"...apropo!.."femeia mea de servici" transmite salutari "femeii tale de servici" si intreaga compasiune pt. ghinionul de a fi nimerit peste o persoana ca tine!

Cum spuneam , sper ca Geo-TNG, sa nu cada in vreo capcana de a ta, cu scuterul tau copt de vreme si suprautilizare; sper sa nu aiba ghinion!

 

ce viata de caca..trist

Ce postare inteligenta!...da, viata de 2 lei sa te tot plimbi din mecanic in mecanic si toti sa-ti strice cate ceva la "bijuteria" de 18.000km din 2004.

 

Vin mineriiiiiii :)))

Asta e si mai fada!..dar macar e cat de cat "inspirata".(Piticu=fire speculativa!)

 

vine, ca e peste 2, e mai multi.

in weekend m-am intalnit in padure la Baneasa cu baiatul cu Burgmanul nou de 650, zicea ca ii terminase rodajul, a facut aia 1000km.

i-a placut si prietenei, dar nu si pretul.. :)

Cred ca tie nu ti-a placut pretul, ca nici pretul burgului meu de 2600 nu ti-a placut!..dar la 11.000!!!?...Sa stii ca atata face!....o sa ti-l vanda in 2023 cu 2000 euro.....adunaaaaaaaa! :)

 

Si eu l-am vazut sambata pe la 12:30 - 13:00 pe DN / Snagov, era cu pasagera. El venea spre buc. eu ma duceam spre busteni ... eram cu conserva.

Extraordinar ce postare interesanta si inteligenta, buna pt. www.burgman.ro....!!!

Si eu am mers la Metro Baneasa si am vazut un WV galben superb....eram cu conserva...SI?

 

maine seara la 7 am programare la TNG. Abia astept sa ajung la el.

Sper sa nu faci de ocara pe burgmanisti...sa nu ne fie la toti rusine de TNG ca avem burgmane! Cred ca omul te-a acceptat ca nu stie despre cine-i vorba...sper sa nu ne scrii ca nu stiu ce ti-a stricat pe la burgman!...nu uita ca este o vechitura ultraobosita care va ceda de tot in urmatorul an...fara sa fie vina cuiva! Nu blama pe nimeni, decat pe cel care l-a cumparat!...Orice atingi la el crapa sau se rupe; sa vedem ce mai urmeaza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

Lasa-l mai pe soimu, xca nu ai fata pt.el; uite ceva mai interesant decat o "persoana" pt. care ai facut o obsesie:

 

http://www.totalmotorcycle.com/motorcycles/2013models/2013-Suzuki-Burgman650-Executive-ABS.htm

 

-daca ne poti descrie constructia si functionarea ambreiajului si noutatile din CVT, de la cel de 650, daca tot l-ai vazut la acel baiat...ar fi mult mai interesant; soimu isi face 1000 de clone dar burgul asta nou nu....sa auzim Mr. Inteligent!

 

Tibosee, cred ca nu mai este nevoie de nimic ca te-ai expus singur ca paracios si turnator; daca nu faci fata unei conversatii civilizate care iti arata adevarul si modul tau de comportament fata de o discutie logica si argumentata.

Crezi ca nu mai pot eu fara tine sau Balzasfi!...Lumea este infinita, tara e frumoasa, si rotile rotunde ne poarta unde vrem.

Sunt de preferat ceva postari utile si interesante decat tot felul de aprecieri asupra persoanelor! Mai ales despre Burgmane!

 

Tibosee, ce nu inteleg eu este de ce nu-ti mai place sa fi cu Piticu pe saitul ala de vanzari www.burgman.ro si te tot zbati pe aici. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...