Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu iti sugerez sa iti pui originale, sunt ieftine si in felul asta iti raman si bani de bagat la ciorapi.

tot ziceai ca ai preferat sa strangi niste bani si sa ii dai pe toti inainte..acum ce faci, incepi sa te contrazici singur? iei curea de rezerva, iei role de rezerva, toba de rezerva, ce mai ai de rezerva prin casa, cumva si un motor? am uitat ca ziceai ca mai ai si un moped..cea mai buna afacere

ia zii: 5700 euro si ia zii 1500 euro, vezi vreo diferenta? te ia cu calduri cand te gandesti cati bani ai dat? mie nu imi pasa, vezi, nu ma doare de grija ta.

 

parca inginerii de la suzuki erau cei mai priceputi, acum ce faci, le dai tu lectii de consum cu gpl?

daca era asa o afacere buna, nu faceau ei din fabrica si un model cu gpl, direct? sau esti mai destept deja decat ei? esti n+1 (adica number one)

Editat de tibosee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soimule ... javra ca tine o recunosc in 10 minute

 

eu iti sugerez sa iti pui originale, sunt ieftine si in felul asta iti raman si bani de bagat la ciorapi.

tot ziceai ca ai preferat sa strangi niste bani si sa ii dai pe toti inainte..acum ce faci, incepi sa te contrazici singur? iei curea de rezerva, iei role de rezerva, toba de rezerva, ce mai ai de rezerva prin casa, cumva si un motor?

ia zii: 5700 euro si ia zii 1500 euro, vezi vreo diferenta? te ia cu calduri cand te gandesti cati bani ai dat? mie nu imi pasa, vezi, nu ma doare de grija ta.

 

parca inginerii de la suzuki erau cei mai priceputi, acum ce faci, le dai tu lectii de consum cu gpl?

daca era asa o afacere buna, nu faceau ei din fabrica si un model cu gpl, direct? sau esti mai destept deja decat ei? esti n+1 (adica number one)

Bai, nu stresati curcanu :))))) Editat de balazsfi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

eu iti sugerez sa iti pui originale, sunt ieftine si in felul asta iti raman si bani de bagat la ciorapi.

tot ziceai ca ai preferat sa strangi niste bani si sa ii dai pe toti inainte..acum ce faci, incepi sa te contrazici singur? iei curea de rezerva, iei role de rezerva, toba de rezerva, ce mai ai de rezerva prin casa, cumva si un motor?

ia zii: 5700 euro si ia zii 1500 euro, vezi vreo diferenta? te ia cu calduri cand te gandesti cati bani ai dat?

:) Suparaciosule, cred ca te inseli ca rolele originale de la Suzuki sunt ieftine...dar o sa ma interesez, sa nu vorbesc aiurea!

-Si la Burg si la moped am curea de rezerva, ca nu se stie cand pica si decat sa stai o luna e bine sa fie.

-in rest nu cred ca mai este nevoie de nimic (in afara de cauciucuri) in urmatorii 50.000 km....:), ca nu am 187.000 km, nu?

-de unde ai scos pretul ala de 5700 euro?

-Ce calduri? Banii sunt facuti sa circule...chiar cu 4 zile inainte sa-mi iau burg, am castigat niste bani pe FOREX, daca stii ce e aia...

 

Zi mai bine ce mini-maxiscuter cauti, ca sa transformam discutia in una pozitiva.Eu ti-am facut mai sus cateva recomandari dupa ce am studiat bine problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

Soimule ... javra ca tine o recunosc in 10 minute

 

Bai, nu stresati curcanu :)))))

 

 

Cat de ......poti sa fii, ca sa-ti dai singur in petec cu asemenea postari?...superba educatie!:)...poate nu stii, ca pot citi toti nu numai eu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curcane, la varsta ta...te cobori la nivelul meu?

 

Adevarul este ca nici eu nu stau bine cu tigla pe casa, ma bag in seama cu toti martalogii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai castigat niste bani peste noapte si te-ai gandit sa ii investesti cu cap. i-ai dat pe toti pe un scuter. pe care il tii in curte acoperit cu prelata si mergi cu mopedul.

eu banii pentru al meu i-am castigat intr-o luna de lucru. nu la bursa, nu la loto, la nimic.vezi vreo diferenta?

am muncit pentru ei si nu mi-am permis sa ii arunc pe fereastra (sau sa ii fac sa circule, in exprimarea ta)..
stii ce usor e sa arunci cu banii nemunciti? esti cel mai bun exemplu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai castigat niste bani peste noapte si te-ai gandit sa ii investesti cu cap. i-ai dat pe toti pe un scuter. pe care il tii in curte acoperit cu prelata si mergi cu mopedul.

eu banii pentru al meu i-am castigat intr-o luna de lucru. nu la bursa, nu la loto, la nimic.vezi vreo diferenta?

am muncit pentru ei si nu mi-am permis sa ii arunc pe fereastra (sau sa ii fac sa circule, in exprimarea ta)..

stii ce usor e sa arunci cu banii nemunciti? esti cel mai bun exemplu.

Corect :))

Tibosee, si eu il contram cu argumente acum doi ani pe soimul, dar acum am obosit, i'o dau direct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

 

ai castigat niste bani peste noapte si te-ai gandit sa ii investesti cu cap. i-ai dat pe toti pe un scuter. pe care il tii in curte acoperit cu prelata si mergi cu mopedul.

eu banii pentru al meu i-am castigat intr-o luna de lucru. nu la bursa, nu la loto, la nimic.vezi vreo diferenta?

am muncit pentru ei si nu mi-am permis sa ii arunc pe fereastra (sau sa ii fac sa circule, in exprimarea ta)..
stii ce usor e sa arunci cu banii nemunciti? esti cel mai bun exemplu.

Ia-o usor, nu te repezi...intai asculta:

Aveam o suma alocata pt.maxiscuter; si cum zici tu oarecum peste noapte am castigat alta suma total neplanificata; le-am pus la un loc si cu noua suma am cautat alt maxiscuter ceva mai bun.

Nu ai inteles bine: merg si cu mopedu in Bucuresti (vreo 3000 km/an ca am distante mici de facut) si la fel si cu burgul preponderent la drum lung(vreo 12.000 km/an). Mi se pare o solutie inteligenta sa mergi cu ceva potrivit in functie de trafic.

Daca tu crezi ca eu traiesc din bani nemunciti, te inseli; poate sunt munciti mult mai mult decat ai tai. Iar extraveniturile sunt si mai muncite; invata si tu, ani de zile, citeste biblioteci intregi, fa cursuri in nestire(platite), si apoi intra si tu pe Forex si mai castiga cate ceva; daca stii si poti; dar tu crezi ca e vorba de loto si nu de stiinta si munca la greu. De aia nici nu arunc cu banii, care vin greu si in cantitati mici.

Eu nu ma supar ca ma intrebi...orice...iti dau detalii, ca poate iti vor folosi cumva, candva....

 

Corect :))

Tibosee, si eu il contram cu argumente acum doi ani pe soimul, dar acum am obosit, i'o dau direct.

Facerea de bine, stii tu.....

Pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti....

Lingi, scuipi, lingi...scuipi....

Cum o fi sa musti mana care te-a hranit?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce sa castig bani dn forex, ti se pare ca este cel mai bun exemplu de facut bani? faci bani si acum?

sau crezi ca esti mai deosebit ca ai facut cursuri si ai citit carti? pe bani?

vrei sa stii si tu cat castig, ce lucrez si ce cursuri am? prefer sa ramai tu number one (n+1) si sa ne inveti si pe noi, astia mici si prosti, care este calea dreapta in viata.

poate ca nu muncesti mult mai mult decat mine, sau poate muncesti mult si prost. si poate ti se pare ca muncesti mult prea mult pentru ca nu faci ce iti place, eu lucrez de placere.

 

tie ti se pare o solutie inteligenta sa te plimbi cu mopedul in oras, mie mi se pare o dovada clara de zgarcenie, dar zgarcenie maxima. cand ai un burgman pe care ai dat enorm, tu te plimbi cu mopedul, ca ala consuma cu 5 lei mai putin pe zi. dar dai cu 10 lei mai mult, ca sa il cumperi si sa il intretii.

vai ce afacere buna am facut eu, ma duc sa ii mai invat pe astia de la suzuki cum sta treaba cu gpl-ul.

Editat de tibosee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

Tibosee, sa stii ca exista niste carti despre Managementul banilor....eu chiar daca am "defectul" ca scriu mult cum imi reproseaza unii, citesc si mai mult...totusi de zilele astea am facut cu burgul (fara prelata) peste 1.000 km (20+60+80+120-360+380=1020 km)....e mult?...e putin? tu cat ai facut?....deci eu cred ca merg destul.



Daca in oras mergi cu mopedul cu paraitoarea asta ce draq ai facut ? te-ai dus la mare sau pe transalpina ?

Piticule, paraitoarea aia (ca era in 2T, si tare paraia, am vanddut-o), am folosit-o numai in plimbari pe litoral; avea 47cmc, lua vreo 40km/h si marele ei avantaj era ca se plia si intra execelent in portbagaj. Odata am mers cu ea prin trafic pana in Parcul Tineretului, pe bulevardul central si a fost show pt soferi(claxoane, fluturari de maini). Am dat-o ca facusem pana pe spate si nu gaseam cauciouc; a stat vreo 2 ani pe dulap; pan am comandat in UK cauciucul si am dat-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai iesit cu el la plimbare in mai, parca. eu merg cu el de cand s-a topit zapada. am facut 1000 km cam la doua saptamani.

tu in octombrie la sfarsit parca il bagi la nani, ca e scumpa asigurarea. eu merg pana incepe sa ninga.

si cand il scoti din hibernare, in mai 2014, iti dai seama ca a mai scazut cu 1000 euro valoarea lui. (daca o sa vrei sa il vinzi vreodata iti ofer 2500 pe el, anul asta. la anul discutam deja de alta suma)

 

u te-as sfatui asa, daca imi dai voie, sa schimbi cartile alea cu managementul banilor, pana acum am vazut ca i-ai manager-uit de i-a luat dracu.

sa stii ca daca esti zgarcit nu inseamna ca faci management.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este nici un moderator pe aici sa calmeze spiritele? ori discutam despre Burgman pe gaz ori stam sa ne scalambam.

Ti s-au terminat floricelele ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

de ce sa castig bani dn forex, ti se pare ca este cel mai bun exemplu de facut bani? faci bani si acum?

sau crezi ca esti mai deosebit ca ai facut cursuri si ai citit carti? pe bani?

vrei sa stii si tu cat castig, ce lucrez si ce cursuri am? prefer sa ramai tu number one (n+1) si sa ne inveti si pe noi, astia mici si prosti, care este calea dreapta in viata.

poate ca nu muncesti mult mai mult decat mine, sau poate muncesti mult si prost. si poate ti se pare ca muncesti mult prea mult pentru ca nu faci ce iti place, eu lucrez de placere.

 

tie ti se pare o solutie inteligenta sa te plimbi cu mopedul in oras, mie mi se pare o dovada clara de zgarcenie, dar zgarcenie maxima. cand ai un burgman pe care ai dat enorm, tu te plimbi cu mopedul, ca ala consuma cu 5 lei mai putin pe zi. dar dai cu 10 lei mai mult, ca sa il cumperi si sa il intretii.

vai ce afacere buna am facut eu, ma duc sa ii mai invat pe astia de la suzuki cum sta treaba cu gpl-ul.

Tibosee,

Incearca sa nu mai iei nimic din ce scriu eu aici in nume personal; si nici sa nu mai emiti idei preconcepute, ca apoi sa afli ca nu corespund realitatii....eu nu te cunosc personal, nu am ce sa am cu tine...deci daca iti scriu ceva, o fac ca sa-ti foloseasca, tie, sau altcuiva. Nu vreau sa te invat nimic, daca tu singur prinzi ceva e ok.

Despre cat munceste fiecare, sau cat de bine, este o discutie care este off-topic.

Ca sa intelegi cum e treba cu mopedu, pot sa-ti zic ca mie pesonal (spre deosebire de tine) nu-mi place sa ma plimb in oras in trafic (nici cu mopedu, nici cu burgul , nici cu masina)....deci eu nu ma plimb in oras, ci ma deplasez cand am nevoie doar! Si nu gasesc nicio placere sa merg in oras cu burgul lat si lung, sa stau dupa masini si sa transpir de caldura; cu mopedul ma strecor si merg continuu. Deci pt mine spre deosebire de tine care iti place sa te plimbi prin oras cu Burgul, este un chin. Imi place sa ma plimb cu burgul in zone de munte si cu peisaj 9nici pe autostrazi nu-mi place, ca nu prea are ochiul ce vedea. Fiecare cu placerile lui. Dar daca tu apreciezi ce e vorba de zgarcenie, te las sa crezi ce vrei. Ca exista o diferenta economica de bani care imi ramane, e bine primita.

Si da, nu merg cu burgul tot anul, pt ca folosesc mopedul si masina, iar pe burg iarna e destul de frig si nu mai ma dau asa sportiv ca altadata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

tu ai iesit cu el la plimbare in mai, parca. eu merg cu el de cand s-a topit zapada. am facut 1000 km cam la doua saptamani.

tu in octombrie la sfarsit parca il bagi la nani, ca e scumpa asigurarea. eu merg pana incepe sa ninga.

si cand il scoti din hibernare, in mai 2014, iti dai seama ca a mai scazut cu 1000 euro valoarea lui. (daca o sa vrei sa il vinzi vreodata iti ofer 2500 pe el, anul asta. la anul discutam deja de alta suma)

 

u te-as sfatui asa, daca imi dai voie, sa schimbi cartile alea cu managementul banilor, pana acum am vazut ca i-ai manager-uit de i-a luat dracu.

sa stii ca daca esti zgarcit nu inseamna ca faci management.

Da, eu nu merg tot timpul cu burgul; merg doar de placere in afara; si pe vreme buna; nu plec pe ploiae, dar daca ma prinde ploaia pe undeva ma intorc fara problema.Asigurarea nu e scumpa, ca am maxim Bonus Malus :)

Iti doresc sa faci cat mai multi km, ca de aia e maxiscuter.

Referitor la vanzare, nu am nimic impotriva la pretul propus de tine; pretul il face piata nu eu sau tu. Dar este o problema: userul Vittore are drept de preemptiune la el, ca asa i-am promis acum vreo 4 ani si eu mereu ma tin de cuvant; zice el ca e culoarea Rapidului, dar mie nu mi se pare; daca el renunta la el, o sa-l vand oricui.

 

Daca tot zici ca sunt zgarcit, si ca sa arunc toate cartile alea :), ia zi tu dupa ce ai citit tu, cum pot sa rezolv urmatorea problema:

-vreu sa schimb mopedu' ca nu mai ma satisface la demaraj; daca-l dau iau pe el cam 1000 euro; cum sa fac sa iau o Honda PCX?...am testat-o si e satisfactie pura....

 

http://www.scootersales.com.au/News-4739-honda-pcx-150-review.aspx numai 2500 euro...zi tu de unde scot 1500?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua,ma bag si eu putin in discutie,va urmaresc postarile,vreau sa ma adresez soimului,si sa il rog sa-i povesteasca si amicului d-lui motoreta ca dupa ce m-au dezmembrat de tot pe aici pe forum,cum ca as fii un samsar ,ca scuterul meu avea vreo 30-40 mii km,a avut ocazia sa vina la mine acasa,sa se uite la el cum ii place dumnealui,sa se plimbe,etc.syre macar atata lucru merit si eu ,dupa cata balacareala mi-ai tras.frumos ar fii ,nu pe privat ,ci public,exact asa cum am primito si eu :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

Tibosee,

Te provoc la un test: hai sa ne luptam amandoi sa facem in asa fel ca pana la toamna, sa ne luam PCX nou(tu pt. prietena ta; du-o la drive test, fa-l si tu, te asigur ca o sa va placa)...si asa vedem cine a citit carti mai bune...ce zici? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat!

Ce fel de carti ar trebui sa citesaca un burgmanist,si de la ce editura?

E plictiseala mare de sarbatorile astea.

Apropos...vreti Honda PCX fiindca opreste motorul la semafor?...face o economie substantiala la carburant de aproape 9 lei pe an.:)

.

Editat de tridentbg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

buna ziua,ma bag si eu putin in discutie,va urmaresc postarile,vreau sa ma adresez soimului,si sa il rog sa-i povesteasca si amicului d-lui motoreta ca dupa ce m-au dezmembrat de tot pe aici pe forum,cum ca as fii un samsar ,ca scuterul meu avea vreo 30-40 mii km,a avut ocazia sa vina la mine acasa,sa se uite la el cum ii place dumnealui,sa se plimbe,etc.syre macar atata lucru merit si eu ,dupa cata balacareala mi-ai tras.frumos ar fii ,nu pe privat ,ci public,exact asa cum am primito si eu :peace:

Vezi te rog ultimul raspuns la topicul respectiv:

/index.php?/topic/692070-honda-ps150identic-honda-shdifera-doar-dimensiunea-rotilor/&do=findComment&comment=3415216

Motoreta nu are nicio vina! Imi asum eu totul, si retrag toate aprecierile nepotrivite impreuna cu scuzele de rigoare. Te rog sa le primesti! :)

 

Hristos a inviat!

Ce fel de carti ar trebui sa citesaca un burgmanist,si de la ce editura?

E plictiseala mare de sarbatorile astea.

Adevarat a inviat! :)

Eeeeee...s-a cam dus vremea de citit, acum e cea de plimbat...am mereu rezervorul full.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

Wawww..ce pacatos sunt!!!...am inceput sa zic tocmai eu de Honda pe siteul Burgmanului!!!



Ei Tibosee, ce faci?
Te bagi la provocarea de mai sus?..e o chestie pozitiva si constructiva si te asigur ca nu o sa-ti para rau. Nimeni din cei care au mers pe mana mea nu au regretat!
Primul pas este sa mergi la acel testdrive gratuit de la dealer. Asta inseamna cunoasterea obiectivului.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...