Sari la conținut

Honda CBR 125R


CobraArt
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 203
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

wow!!!

nu vad ce e asha interesant in faptul ca tu faci stoppie shi wheelie incat trebuie sa aflam shi noi!!!!

Nu iti place ce vezi nu te uiti, nu te oblica nimeni sa te uiti, care e trb? :crack: :P

INVIDIA!!

Editat de cobraart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu iti place ce vezi nu te uiti, nu te oblica nimeni sa te uiti, care e trb? :crack: :P

INVIDIA!!

 

 

te-n pana mea cu invidia!!! alt argument mai serios pentru a justifica "tineretzea" ta mintala nu ai gasit!!!

 

daca aveai shi tu un chopper de la billy lane poate m-ar fi trecut o urma mare de invidie, dar ascutzitoarea ta de 125 ma lasa rece!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-n pana mea cu invidia!!! alt argument mai serios pentru a justifica "tineretzea" ta mintala nu ai gasit!!!

 

daca aveai shi tu un chopper de la billy lane poate m-ar fi trecut o urma mare de invidie, dar ascutzitoarea ta de 125 ma lasa rece!!!

 

Uite un quote care dedic special tie "Never argue with an idiot. They'll drag you down to their level then beat you with experience".

Scurt si la obiect nu iti mai raspund la nici un post ca nu are rost!

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca ai observat ca in orice discutzie tu tzii sa ai ultimul cuvant :baldy:

:crack: si se pare ca e si normal atata timp cat e topic facut de mine dar la dmw ma abtin ca ti am zis nu are rost :P

Editat de cobraart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy: in fata ta.

Your topic, your way.

 

Acum OffTopic:

 

Cei care ti-au zis ce au avut de zis, au facut-o parinteste. Nu gandii cu caii putere sau cmc, gandeste cu bila de pe umeri.

Aici pe forum nu suntem colegii tai de liceu. Deci putin respect nu strica fata de straini, orice ti-ar zice. Unii te iau peste picior, si eu te-am luat, din simplul motiv ca esti naiv, pueril, si foarte mandru de aceste calitati, dar nimeni, absolut nimeni nu are ceva cu tine.

Faptul ca la 16 ani ai carnet (A1), motor, nu iti da dreptul de a te adresa altcuiva ca de la cmc la cmc. Se discuta ca intre oameni. Daca ai mai multi sau mai putini cai intre picioare nu te face cu nimic mai special decat alta persoana.

Pentru dat pe o roata si alte chestii nu e nevoie decat de un motor, bicicleta, moped, scuter, etc. Pentru alte scamatorii de cum ar fi sa treci de la 14 cai in doi ani la un RR de 1 litru de peste 100 cai, iti trebuie ceva mai mult decat 'cicleta.

Daca m-ar fi finantat cineva sa stii ca de la varsta de 16 ani as fi avut si eu motor si A. Tot de la varsta asta mi-a intrat si mie microbul.

 

Sa te invidieze cineva? Nu cred. Poate doar colegii tai de liceu.

 

Incearca sa intelegi ca eu spre exemplu in iarna asta o sa trec pe o japoneza din banii mei, munciti. Ca multi altii ... Ce sa invidiez eu sau altii la tine? Persoana care te finanteaza sau faptul ca te dai pe o roata? Inconstienta juvenila cu mici accente de mitocanie nu este de invidiat.

La Arc odata mi-a zis cineva: Trebuie sa te simti foarte prost ca n-ai motor cand vii la Arc. I-am explicat ca nu. Am venit sa ma intalnesc cu niste oameni, nu cu cai putere si cilindree. Foarte curand o sa vin cu motorul meu si o sa fiu acelasi om. Nu o sa imi creasca inca un testicul :P :crack:

 

Hai bafta, afalt uscat, sa-ti traiasaca motorisca si sa te poarte sanatos.

Era sa uit : SA CRESTI MARE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wow!!!

nu vad ce e asha interesant in faptul ca tu faci stoppie shi wheelie incat trebuie sa aflam shi noi!!!!

 

Voi?! Care sint voi aia?

Ai sa ai un shoc, dar nici eu si probabil nici altii nu vedem ce e interesant in pozele de la chefuri pe care le postezi tu, dar cind nu ne intereseaza subectu' avem bunu' simt sa nu comentam. Ai 'jdemii de postari de la inceputul anului, din care singurele care au legatura cu motociclismu' sint alea in care vorbesti/pui poze despre/cu choppere. Din ce am vazut pina acu' probabil cobraart poate linistit sa-ti dea lectii de mers cu motoru'.

 

ascutzitoarea ta de 125 ma lasa rece!!!

Nici n-as fi crezut altceva, scuteru' tau e mult mai tare :P . Acu' am observat, ai si Ij, am ramas mut de admiratie :crack: .

 

PS:

Nu judec si n-am judecat pe nimeni in functie de motocicleta pe care merge. Dar unu' ca tine nu e in masura sa comenteze cum merg altii. Lasa-i pe cei care stiu sa mearga cu motocicleta sa faca asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) in fata ta.

Your topic, your way.

 

Acum OffTopic:

 

Cei care ti-au zis ce au avut de zis, au facut-o parinteste. Nu gandii cu caii putere sau cmc, gandeste cu bila de pe umeri.

Aici pe forum nu suntem colegii tai de liceu. Deci putin respect nu strica fata de straini, orice ti-ar zice. Unii te iau peste picior, si eu te-am luat, din simplul motiv ca esti naiv, pueril, si foarte mandru de aceste calitati, dar nimeni, absolut nimeni nu are ceva cu tine.

Faptul ca la 16 ani ai carnet (A1), motor, nu iti da dreptul de a te adresa altcuiva ca de la cmc la cmc. Se discuta ca intre oameni. Daca ai mai multi sau mai putini cai intre picioare nu te face cu nimic mai special decat alta persoana.

Pentru dat pe o roata si alte chestii nu e nevoie decat de un motor, bicicleta, moped, scuter, etc. Pentru alte scamatorii de cum ar fi sa treci de la 14 cai in doi ani la un RR de 1 litru de peste 100 cai, iti trebuie ceva mai mult decat 'cicleta.

Daca m-ar fi finantat cineva sa stii ca de la varsta de 16 ani as fi avut si eu motor si A. Tot de la varsta asta mi-a intrat si mie microbul.

 

Sa te invidieze cineva? Nu cred. Poate doar colegii tai de liceu.

 

Incearca sa intelegi ca eu spre exemplu in iarna asta o sa trec pe o japoneza din banii mei, munciti. Ca multi altii ... Ce sa invidiez eu sau altii la tine? Persoana care te finanteaza sau faptul ca te dai pe o roata? Inconstienta juvenila cu mici accente de mitocanie nu este de invidiat.

La Arc odata mi-a zis cineva: Trebuie sa te simti foarte prost ca n-ai motor cand vii la Arc. I-am explicat ca nu. Am venit sa ma intalnesc cu niste oameni, nu cu cai putere si cilindree. Foarte curand o sa vin cu motorul meu si o sa fiu acelasi om. Nu o sa imi creasca inca un testicul :P :crack:

 

Hai bafta, afalt uscat, sa-ti traiasaca motorisca si sa te poarte sanatos.

Era sa uit : SA CRESTI MARE!

 

:haha: Ce a scris domnu DMW este exagerat si nu stiu dar mereu unde posteaza el in legatura cu mine zice ceva de ''rau'' si chestia asta ma seaca, eu nu il bag in seama el nu ma baga pe mine si asta-basta!!

Am pus poze cu sportiva mea ca na doar nu vroiai sa pun poze pe undeva prin noroaie sau prin muntii!! am pus cu ce stie sa faca ea mai bine :rose: Cum au pus unii ca s-au dus de la bucuresti la ploiesti pe off asa am pus si eu ce am facut eu in ultima sapt .......

Nu fac diferenta dintre cm3 sau motoare eu vb de la om la om si atata tot ca daca faceam dif pe care zici tu ca o fac eu trb sa nici nu vb cu tine sau sa ascult la sfatu tau, ca nu ai motor sau ce ???? :peace: :lol: :P :lol:

 

Nici n-as fi crezut altceva, scuteru' tau e mult mai tare :lol: . Acu' am observat, ai si Ij, am ramas mut de admiratie :D .

 

PS:

Nu judec si n-am judecat pe nimeni in functie de motocicleta pe care merge. Dar unu' ca tine nu e in masura sa comenteze cum merg altii. Lasa-i pe cei care stiu sa mearga cu motocicleta sa faca asta.

 

;) :10: :baldy: :lol: :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa precizez ca azi am luat o tranta le primul stoppie si vreu sa zic ca tranta luata m-a facut mai "al draq"!

Ce am facut dupa cazatura:

1.Am inceput sa rad :lol: ;)

2.Am ridicat motoru de jos

3.M-am uitat la el sa vad daca avea ceva, si nu avea absolut nimik

4.Am continuat cu pozele mai departe de parca nimik nu s-ar intamplat

De ce am cazut?:poi eu nu mai am scarita din dreapta si eu momentan pana fac scarita mea tin piciorul pe scara pasagerului.Cand am facut stoppie l-am facut cam sus si l-am tinut cam mult si mi-a alunecat piciorul de pe scarita pasagerului si in momentul in care mie mi a alunecat piciorul motoru a inceput sa o ia usor, usor spre dreapta.Am avut noroc ca am pus piciorul drept jos ca a mai luat din forta caderii, ca daca nu il puneam imi spargea ambele semnale de pe partea dreapta.....

Just for the record cazatura asta nu ma potolit :crack: :P

 

Risul "meseriei" se mai intampla :baldy:

post-5265-1132328770_thumb.jpg

post-5265-1132328795_thumb.jpg

post-5265-1132328822_thumb.jpg

post-5265-1132328846_thumb.jpg

post-5265-1132328912_thumb.jpg

post-5265-1132328955_thumb.jpg

post-5265-1132329004_thumb.jpg

post-5265-1132329058_thumb.jpg

post-5265-1132329116_thumb.jpg

post-5265-1132329183_thumb.jpg

post-5265-1132329211_thumb.jpg

post-5265-1132329275_thumb.jpg

post-5265-1132329332_thumb.jpg

Editat de cobraart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de motocicleta... Altii ar aprecia enorm o astfel de motocicleta...

Pacat...

???????????? cine a zis ca nu o apreciez plus de alta vreu sa ma mai "distrez" si eu cu ea pe langa faptu ca ma plimb

Acu ca ma ridic pe o roata sau ca faci stoppie asta inseamna ca nu apreciez motoru :P

Editat de cobraart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

???????????? cine a zis ca nu o apreciez plus de alta vreu sa ma mai "distrez" si eu cu ea pe langa faptu ca ma plimb

Acu ca ma ridic pe o roata sau ca faci stoppie asta inseamna ca nu apreciez motoru :P

 

cred ca s-a referit la cazaturile din timpul "cascadoriilor" si la suprasolicitarile care apar in timpul realizarii lor: telescoapele furcii fatza la stoppie sau lantzul, ambreiajul si partzi ale motorului la wheelie. gandeshte-te ca motorul nu a fost proiectat pt cascadorii ci pt o utilizare normala stradala. take care! :crack:

 

citat de pe http://www.dirtrodders.com/stoppie.html

 

But before you try anything mentioned below, be informed that motorcycle stunts are very dangerous and illegal on public roads and car parks. If you really have to, then try it only if your home has a driveway as long as that of the Istana!

 

And of course, be prepared to pay for the repairs and injuries that will surely follow... The owners of this website will not be responsible for any property damages, injuries or loss of life due to actions taken by readers after reading this page.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca s-ar fi indoit toba, sau s-ar fi spart un far, daca s-ar fi zgariat casca sau etc, chestia asta te-ar mai fi potolit. Cum am mai zis, nu o sa te lasi decat cand o sa o patesti. Mai sus nu ai patit-o, dar esti pe drumul cel bun :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo ma, eu sincer ma bucur pentru tine si pt. ca ai reusit sa faci ceea ce ti-ai propus. cu grija , echipat si in conditii de siguranta.

ai cazut, e okay. te-ai ridicat si ai continuat. aleluia...

Macar cineva "apreciaza" si nu zice ceva de rau cu toate ca nu esti singurul care nu are ceva de rau de zis si apreciez lucrul asta pt asta mie imi suna a respect fata de omul din cealalta parte a monitorului :P

 

cred ca s-a referit la cazaturile din timpul "cascadoriilor" si la suprasolicitarile care apar in timpul realizarii lor: telescoapele furcii fatza la stoppie sau lantzul, ambreiajul si partzi ale motorului la wheelie. gandeshte-te ca motorul nu a fost proiectat pt cascadorii ci pt o utilizare normala stradala. take care! :baldy:

 

citat de pe http://www.dirtrodders.com/stoppie.html

 

But before you try anything mentioned below, be informed that motorcycle stunts are very dangerous and illegal on public roads and car parks. If you really have to, then try it only if your home has a driveway as long as that of the Istana!

 

And of course, be prepared to pay for the repairs and injuries that will surely follow... The owners of this website will not be responsible for any property damages, injuries or loss of life due to actions taken by readers after reading this page.

 

Ms de site! La vara o sa pun in practica ce am citit sa iasa si mai bine :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din mesajele astea sincer sa fiu n-am invatat nimic. Era clar dinainte pentru toata lumea ca se poate merge pe o roata cu orice mijloc de transport cu doua roti... Probabil si unei drujbe daca ii pui niste roti vei reusi sa mergi pe una din ele. Cu toate predicile astea, unii dintre noi nu au facut decat sa-i intareasca imaginea de "showman" autorulu acestui topic. Mie nu mi se pare nimic spectaculos in pozele alea, dar apreciez ca ni le-a impartasit. Daca vreau spectacol ma duc in parc si vad acolo o gasca de ciutani de 13-14 ani care merg cu bicicletele pedaland cate 30-40 de metri pe o roata.

Ceea ce a deranjat cel mai mult a fost subiectul topicului... cu alte cuvinte ar fi sunat "eu sunt un guru, am reusit sa merg p-o roata cu o cbr125, motocicleta despre care toata lumea a spus ca nu se poate face asa ceva".

 

 

pentru cobraart: Ai multe de invatat desi experienta ta e superioara fata de a altora. Ceea ce ai facut tu nu te face cu nimic special fata de cei care nu reusesc sa-si ridice motocicletele pe o roata. Fii sigur ca au si ei plusuri fata de tine in maiestria de a conduce, numai ca nu incearca din rasputeri sa si le arate... Ideal ar fi sa citesc mai putine mesaje de lauda din partea ta, asta nu inseamna neaparat sa fii mai cuminte. Hai noroc! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca sunt destui pe forum care fac "cascadorii" de genul asta sau si mai si plus participanti la campionatu de viteza sau alte campionate, dar inca nu am vazut pe nici unul facand caz de asta (poate nu trebuie sa demonstreze nimanui nimica).

Oricum e bine ca poti si e foarte normal sa impartasesti cu cei pasionati de acelasi lucru trairile si experientele tale.

Dar cateodata e bine sa-i lasam si pe altii sa ne laude.

Eu de abia astept sa vad ce ai mai exersat.

Bafta si asfalt uscat intr-o roata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cobraart: Ai multe de invatat desi experienta ta e superioara fata de a altora. Ceea ce ai facut tu nu te face cu nimic special fata de cei care nu reusesc sa-si ridice motocicletele pe o roata. Fii sigur ca au si ei plusuri fata de tine in maiestria de a conduce, numai ca nu incearca din rasputeri sa si le arate... Ideal ar fi sa citesc mai putine mesaje de lauda din partea ta, asta nu inseamna neaparat sa fii mai cuminte. Hai noroc!

 

Sa stii tu ca nici nu vreu sa fiu mai special decat nimeni poate peste cativa ani poate da!! dar acu nu inca sunt un propsper.Am pus niste poze pur si simplu.Nu sa ma dau mare, nu sa fac zarva.... acu daca eu ma uit la niste poze de enduristi trb sa scriu ce ai scris si tu ca "voi va dati mari ca puteti sa ajungeti prin noroaie,apei adanci si chestii" nu noi am vrut doar sa impartaseasim experienta pe care em au trait-o alaturi de intreaga tara si asta vad ca pe aici se intelege ca daca pui niste poze te dai si mare si este total gresit .. Te rog sa te uiti la toate paginile de pe acest topic si vezi daca ma laud eu si zic ceva de genu:

sx: Ba ce te bagi tu ma ca tu habar nu ai sa te dai pe 2 roti

Am facut niste poze doar sa ofticati voi ....

 

daca scuterul nu era cumparat din banii lu' tati nu-ti mai ardea de ras :P

 

/mi se pare oarecum penibil sa faci pe circarul ca sa-ti faci poze

 

Penibil explica-mi si mie de ce se pare tie penibil??

Editat de cobraart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...