Sari la conținut

Trike-uri!


myagi
 Share

Postări Recomandate

Mai Mens Sana, asta incerc si eu sa-i explic mai domol dar ce sa-i faci, prinde greu si uita repede. Poate asa va intelege dar, don't count on this! De la atita viteza si cai putere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 185
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

la ce dracu or mai fi inginerii aia care tot calculeaza atitea mii de chestii pt motoare si sa faca tehnologie din ce in ce mai avansata cind putem, vorba lui baiazid, sa ne facem singuri motoretele (custom) luand piese din cimitrul de motorete....

Deh ma ninja, am inteles ca defilezi cu speederii, da lasa-ne-n kilu nostru cu inginerii tai pe post de calculatoare ... Cred ca pe tot forumul nu mai gasesti agitator asa ca tine, nu scapi nici o ocazie sa te iei de noi. Ce draq nu intelegi ? Exista si alte gusturi, vere, mai mult sau mai putin motivate logic.

Cred ca vorbesc in numele tuturor iubitorilor de motoare dar mai ales pentru cei care sunt luati peste picior, indiferent de amorul lor pentru un tip sau altu de motor. Da-ne, prietene, libertatea sa alegem noi ce ne place si nu mai comenta alegerile noastre, nu te mai minuna de ele, ca nu suntem de-un leat, nu avem aceleasi sentimente, trairi dar mai ales educatie ... open your mind & let us be !

you´re late... (cu vreo 3 sapt)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa intelegem ca intre timp ai inteles si tu esenta problemei? Ma bucur daca e asa.

 

Pentru Mihai-moderator - Spre desfatarea ta si lamurirea incidentului te sfatuiesc sa citesti topicurile legate de "De ce va plac chopperele" si "De ce nu va plac chopperele". Apoi sa ne spui si parerea ta despre choppere si ce motor ai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia ba mensSana ca ziceai ca nu vrei tehnologie :)

Poate iti mai da idei de bricolat :angry:

Revenind la mica mea adresa catre tine de acum cateva zile, nu speram, intr-adevar, sa-ti schimb eu ceva din fire. Nici nu intentionam nici sa-ti atrag atentia. N-am vrut decat sa fiu lasat in pace si nu agasat de dezaprobarile cuiva ... Destul incerc sa ma cenzurez singur sa nu-mi ies din pepeni zilnic prin viata asta de cacao. Tot ce am nevoie este unul care sa-mi contrazica gusturi, cerand explicatii logice si facand bancuri pe seama lor ... cu atat mai putin simt nevoia sa ma cert cu cineva, sau macar sa discut in contradictoriu despre divergentele noastre de opinii.

Nu te mai lua de mine si nici de altcineva, traieste si tu fara grija noastra si-o sa fi mai fericit, cu o piatra pe inima in minus ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mama dracu' sunt trike-urile? niste prostii care nu isi au locul nicaieri, nici la motoare, nici la masini! iar "feeling-ul" este de cacao!

Ai condus tu asa ceva? pai atunci impartaseste impresiile mai pe larg!

 

 

 

 

Cind am deschis acest subiect speram la o discutie mai serioasa, chiar din punct de vedere tehnic daca vreti, eram curios daca printre noi e cineva care a condus un trike, (am auzit ca ar fi si pe la noi ), DIN PURA CURIOZITATE as fi dorit sa ne povesteasca cum e.

Se pare insa ca e unii pe aici care abia asteapta motiv de harta!

CALMATI-VA BAIETI!

In ritmul asta, in loc sa devenim o comunitate de oameni care au aceeasi pasiune, vom ajunge la grupuri si grupulete care se f.. unii pe altii.

Parca zicea cineva de pe aici,( nu spui cine, persoana importanta) ca scopul e chiar sa fim uniti de aceeasi pasiune. Sau ma insel eu?

Hai sa nu mai accentuam ceea ce ne deosebeste si sa evidentiem ceea ce ne aduna in acest loc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma ca si eu cred la fel doar ca nu suport sa vina un fitecine sa-mi comenteze gusturile. Cred ca ai vazut discutiile de pe celelalte topicuri. Mi-a placut de mens sana dar se pare ca-n poponeata ii doare de ce ne place noua. Tot ce fac e sa ne intepe cu tembelisme. Ce sa-i faci? E cam greu sa inveti sa-i respecti pe cei de linga tine indiferent de credinta lor. Daca nu-s ca mine sunt defecti. Cam asa cred unii. Ma bucur totusi ca sunt extrem de putini. Vreo doi, trei. Cit despre trike-uri e unul, Dragos parca, si se intilneste cu gasca la OMV Baneasa din cite stiu. Cred ca vine la intilnire. Are un trike super, galben. Scula de scula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io mai astept sa mai creasca unii si atunci poate le mai trec teribilismele adolescentine. Cine stie, poate la virsta aia daca aveam un site ca asta unde sa ma "afirm" as fi dat si io cu bita in balta, mai stii?

 

Cit despre trike-uri nefiind din Bucuresti nu pot sa vin pe la intilnirile de acolo, de asta doream impresii ale posesorilor/cunoscatorilor. Ala galben a fost cumva la TV acu ceva vreme?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Fratzilor, eu cred ca de fapt voi sunteti pusi pe harta! noi nu facem decat sa ne expunem parerile aducand argumente mai bune sau nu... Nu obliga nimeni pe nimeni sa-si schimbe gusturile... :angry:

 

Pro-Chopper! :lol: :angry: :angry: :angry: :angry: :) :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai imi cer scuze... nu stiam ca v-am lovit la sentiment, dar daca tot era vorba de tricicluri am pus si eu o poza cu unu si am crezut ca va place...

oricum bafta

Lasati bai, sanatosi sa fim, sa ajungem sa ne luam fiecare ce viseaza, cind o fi mi-oi lua si un enduro si un sport :) , poate-l vad pe ninja calare pe un chopper, numa asa sa ne faca noua pe plac si sa ne plimbam alene! :angry:

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea: trike-urile sunt niste hibrizi, care ma cam lasa rece. Nu sunt nici cal, nici magar. Daca vrei sa simti vantul si totusi sa ai stabilitate mai mare decat pe masina, ia-ti o decapotabila. Acum, lasand glumele la o parte, dupa cum am mai spus, nu sunt impresionat in mod deosebit de aceste vehicule. Cu una ca aia, s-a dus dracu conceptul de strecurat, de libertate pe care cred ca toti din noi il simtim mai mult sau mai putin cand iesim cu motorul. Cu ala, esti la fel de mare ca o masina. Atat am avut de zis. Zbye

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai imi cer scuze... nu stiam ca v-am lovit la sentiment, dar daca tot era vorba de tricicluri am pus si eu o poza cu unu si am crezut ca va place...

oricum bafta

Lasati bai, sanatosi sa fim, sa ajungem sa ne luam fiecare ce viseaza, cind o fi mi-oi lua si un enduro si un sport :) , poate-l vad pe ninja calare pe un chopper, numa asa sa ne faca noua pe plac si sa ne plimbam alene! :angry:

Bafta!

pai sa sti ca ar fi posibil sa iau un chopper sa vin numai asa la o plimbare numai cu choppere. (NU FAC MISTO ca sa nu se intzeleaga iarasi gresit).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut!

Se pare ca am vazut cam tarziu aceasta tema. As fi vrut sa particip si eu de la inceput, ca vad ca mai sunt doritori care vor sa stie date tehnice despre trike-uri si cred ca sunt in masura sa va spun cate ceva.

Am fost in Germania la REWACO "acasa" si am avut ocazia sa asamblez 2 trike-uri, pe care cred ca le-ati vazut prin Bucuresti, TV, reviste. Sunt cele doua albastru si galben cu numere de BC.

Daca va intereseaza ceva despre ele intrebati!

post-24-1062743227.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal!

Nu am facut doar o tura cu trike-ul ci mai multe ture si cu modele diferite HS4, HS5(motor VW 1.6, 1,8)si HS6(motor 1,4 V-Twin RewTech), asta in Germania.

Aici la noi daca ai fost la intilnirea de anu trecut si de anu asta de la Snagov au fost decit 2 modele.

Stabilitatea este f buna(cauciuc de 295 sau 305), nici nu ma asteptam sa se comporte asa frumos, cind le-am vazut prima data.

ca viteza ajung lejer la 140km/h, iar in curbe ai senzatia ca se ridica de roata din lateral dar defapt se ridica din amortizor putin (suspensie independenta)

La plecarea daca incerci sa pleci cu viteza I ai toate sansele sa pleci pe "o roata"-doua roti

Motoarele de VW sunt noi venite din Mexic (acolo se mai fabrica inca Broscuta ca de 2 luni nu se mai fabrica)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde esti ?

Cutie de viteze VW 4+1 pozitionat in fata "intre picioare" pe rezervorul fals.

O sa iti trimit si poze dar luni ca nu cd-ul cu poze.

Daca vrei ma gasesti si pe msn pe adresa mihai_mz@hotmail.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) si eu am mers, cu un rewaco cu motor vw de 2000, merge bestial, 160-170 vit maxima, o senzatie extraordinara din toate pdv - super relaxant, lumea care se uita la tine, fetele, etc.

am avut si am numai supersport, dar asta chiar mi-a placut.

la un drum de weekend, ai multa satisfactie , daca nu te grabesti - of course. :angry:

daca nu ai ce face cu banii, merita sa achizitionezi asa ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...