Sari la conținut

Mi-a Placut Si Numarul 11 Dar...


RENEGADE
 Share

Postări Recomandate

Am luat si eu numarul 11 si mi-a placut. Multe infomatii si sperante ca industria moto nu doarme, nici macar nu se odihneste. Ceea ce e de bine. In schimb la pagina 80 in partea de jos la rubrica "Te vad" am vazut o erata si am vrut sa o citesc crezind ca face referire la numere anterioare ale MU. Dar nu . Erata era pentru Moto Life. Ori cele doua reviste au fuzionat ori mai nou se practica publicarea eratelor in alte reviste, eventual concurente . Asa sa fie?

Daca e corecta aceasta practice, e ok. Dar daca nu? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar daca UM nu ar fi plina de greseli. Dar asa, e doar "paiul din ochiul altuia".

 

Am apucat doar sa rasfoiesc numarul 11, dar pentru informarea celor de la UM: Aprilia Pegaso Trail nu are motor Rotax si Casey Stoner nu este la echipa KTM. Astea au sarit in ochi doar la prima rasfoire.

 

Dragos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rubrica "Te vad" este compusa din doua parti: asa da, asa nu !

Ea a debutat in nr. 10 cu exemple pozitive si negative din "curtea redactiei noastre".

Va continua sa semnalizeze cele bune (sa se adune) si cele rele (sa se spele) spre lauda, indemn, incurajare si indreptarea greselilor din tot ceea ce inseamna lumea moto romaneasca.

 

Despre "cele bune" nici un comentariu ?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, Trail are la baza motorul de Pegaso Strada, care la randul sau provine cu modificari de la XT.

In ceea ce priveste Casey Stoner in primele doua GP-uri comentate apare corect, ultimul fiind o gresala de tipar.

E bine ca ne vedeti :banana: Asa putem sa recunoastem unde o zbarcim si sa tintim mai sus :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vrem explicatii ci doar daca este sau nu etic/corect.

 

E clar ca ii filati pe cei de la ML de parca ati fi CNA-ul. Care-i problema? Va deranjeaza? Pe noi nu! Parerea mea e ca este bine ca vedeti greselile dar sa pastram si putina decenta si sa-si vada fiecare paiul din ochiul sau intii. Va rog sa nu facem din existenta celor doua reviste, si asa in stadiul de bebe, un razboi. Noua ne trebuie ambele. Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O publicatie indiferent de specificul ei se adreseaza publicului.

Consecinta: mass-media poate lua atitudine prin rubrici gen "trandafirul si cactusul" (TV mania), "rusinica" (Carcotasii), "te vad" (Univers Moto) etc.

Asta nu inseamna ca "cineva" vrea sa desfiinteze pe altcineva, ci doar sa indrepte greselile. De aceea, in nr. 10 am inceput chiar cu noi.

Sa auzim numai de bine !

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu va place, am inteles.

Pentru o evaluare corecta as dori sa stiu si ce va place in revista "Univers Moto".

Ne puteti raspunde si pe adresa de e-mail a redactiei.

:P

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat si eu numarul 11 si mi-a placut. Multe infomatii si sperante ca industria moto nu doarme, nici macar nu se odihneste. Ceea ce e de bine. In schimb la pagina 80 in partea de jos la rubrica "Te vad" am vazut o erata si am vrut sa o citesc crezind ca face referire la numere anterioare ale MU. Dar nu . Erata era pentru Moto Life. Ori cele doua reviste au fuzionat ori mai nou se practica publicarea eratelor in alte reviste, eventual concurente . Asa sa fie?

Daca e corecta aceasta practice, e ok. Dar daca nu? :P

 

 

Dupa cum am scris in primul mesaj de la acest topic se poate vedea cu ochiul liber ca mie, cel putin, imi place revista. Ce am mentionat ca nefiind "ortodox", sa zicem, (fara legatura cu religia) era acea carco-balbo-erata. Atit.

 

Sa stiti ca nu am nimic personal cu dvs. sau cu revista. Va respect si o respect. Sesizez putina tensiune in mesaj. Nu e cazul. Doar critica si intrebari.

 

Iar daca cumva ne vom intersecta pe drum va voi saluta cu farul si cu mina stinga la nivelul ghidonului.

Eu asa arat:

 

 

22.jpg

 

 

Sunt cel din stinga, jos cu VS-ul 1400. Ca nu pot sa arat ca domnisoara. Ar fi si pacat, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respect !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...