Sari la conținut

Grupul posesorilor de Kawasaki ZZR


ray
 Share

Postări Recomandate

Ba baieti..unde gasesc si eu un cablu de kilometraj? M-ar coafa si unu second...nu neaparat nou!

 

incearca la tomina.ro .... doru0745.062.324

 

apropo mai ai semnalele alea?

 

Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu incarca bateria....releul stiu ca este bun...si am intrebat mai multi daca este normal ca bobinele din stator dau la masa...unii au zis ca e normal, altii au zis ca nu e bine, ca e in scurt! Acum nu stiu...daca sa cumpar stator nou sau...Stie careva ceva sigur?

 

Eu am avut problema asta,era statorul ars la un capat de-ala.....am cautat sa cumpar,nu am gasit pe nicaieri de zzr400.Pana la urma mi l-am reparat singur.Am masurat curentul frumos cu un multimetru,am gasit o lita cam la fel de groasa,si am schimbat infasurarea de pe piciorul respectiv.Am masurat iar,incarca chiar 15V si nu am mai avut probleme.Cost total:0.A,si am uitat sa spun ca am lacuit apoi infasurarea pentru o izolare mai buna,pt ca ala sta in ulei.Ai grija daca desfaci capacul moto sa stea in deal,sau intr-o pozitie care sa coboare nivelul uleiului,daca nu vrei sa te chinui sa il scoti,apoi sa il pui iar la loc.

 

Daca ai nevoie de ajutor,poti sa vii la mine,stau in Titan.Mai am si lita de-aia:D.Asta daca iti plac compromisurile,pt ca daca se gasesc greu piesele pt modelul asta.....ce sa faci? improvizezi

 

Asfalt uscat..

 

Poate stiti pe cineva cu un zzr 400 95 care vinde motorul de pe ea(functional).A mea sta de 10 luni fara motor,si astept sa imi aduca Doru....poate am noroc sa scap mai repede

post-9356-1238849558_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce dracu se intampla frate...???

au dat dracii in incarcarea lor?

si a mea a inceput sa faca fitze, dar nu stiu inca daca e din regulator sau din alternator...

posibil sa fie bateria praf, si atunci scap ieftin, daca nu......

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut problema asta,era statorul ars la un capat de-ala.....am cautat sa cumpar,nu am gasit pe nicaieri de zzr400.Pana la urma mi

 

 

Inca nu ai reusit sa il pui la loc? :| A mea am reusit sa o pun la punct cu piesele de la tine...apropo multam muuult de tot ca daca nu si eu stateam acum dupa piese...si merge brici..mai trebuie cauciucuri schimbate si cam atat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta daca iti plac compromisurile,pt ca daca se gasesc greu piesele pt modelul asta.....ce sa faci? improvizezi

 

Asfalt uscat..

 

Poate stiti pe cineva cu un zzr 400 95 care vinde motorul de pe ea(functional).A mea sta de 10 luni fara motor,si astept sa imi aduca Doru....poate am noroc sa scap mai repede

Se potriveste fara nici un fel de problema statorul de ZZR600 din acelasi an.

De asemenea se potriveste motorul de 600 pe cadru de 400. Totul in afara de pistoane, segmenti, cilindrii (posibil si vibrochen) se potriveste de pe 400 pe 600. Chiar si lantul de distributie este acelasi.

 

ce dracu se intampla frate...???

au dat dracii in incarcarea lor?

si a mea a inceput sa faca fitze, dar nu stiu inca daca e din regulator sau din alternator...

posibil sa fie bateria praf, si atunci scap ieftin, daca nu......

numai bine

 

Verifica si curata mufa regulatorului de tensiune inainte de toate.

Editat de Bulinu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate e cineva interesat..

 

"Diverse pentru Kawasaki zzr 600 sau zx6 ani 1990 - 2000 (scarite stanga/dreapta cu pedala schimbator si frana, pompa frana spate cu furtun, lant regina folosit mai putin de 100km, tije ghidon stanga/dreapta, maneta frana, maneta ambreiaj, pompa frana fata cu furtune, juguri , oglinzi, bobine , bujii, cutie sigurante, releu )"

 

link!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Unde gasesc si eu de cumparat un carenaj complet pt un zzr de 400 din 96?sau pe cineva care sa imi faca un carenaj ?

 

codita completa o am eu......daca te intereseaza.....nu are defecte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se potriveste fara nici un fel de problema statorul de ZZR600 din acelasi an.

De asemenea se potriveste motorul de 600 pe cadru de 400. Totul in afara de pistoane, segmenti, cilindrii (posibil si vibrochen) se potriveste de pe 400 pe 600. Chiar si lantul de distributie este acelasi.

 

 

 

Verifica si curata mufa regulatorului de tensiune inainte de toate.

 

 

M-am gandit si la varianta asta sa pun motor de 600 pe ea,dar Doru mi-a spus ca trebuie schimbata si partea electrica daca fac asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

donez motor zzr 600 din '91

momentan se afla in 4 pungi si 7 saci!

chiuloasa este planata si supapele sant grinduite.nu are capac alternator si nici bobina aferenta. :D

Editat de Black_wolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

donez motor zzr 600 din '91

momentan se afla in 4 pungi si 7 saci!

chiuloasa este planata si supapele sant grinduite.nu are capac alternator si nici bobina aferenta. :D

este vb. doar de motorul motocicletei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Schimbul de ulei pentru ZZR 600, an 2000: necesar 3,7 litri. Intrebare: 3,7 litri cu tot ce intra in filtru, sau 3,7 litri fara filtru?

3,7 cu tot cu filtru(asa scrie in manualul pt modelul meu) oricum cu moto tinuta pe roti pe o suprafata orizontala sa verifici la "joja"nivelul.

pui la minim ,o lasi sa mearga 1 minut,opresti astepti 2...3 minute o "pui" cu rotile pe sol si vezi cat si daca mai trebuie ulei.

succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

donez motor zzr 600 din '91

momentan se afla in 4 pungi si 7 saci!

chiuloasa este planata si supapele sant grinduite.nu are capac alternator si nici bobina aferenta. :wacko:

 

ai cumva capacul de la ambreiaj si tija ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...