Sari la conținut

Grupul posesorilor de Kawasaki ZZR


ray
 Share

Postări Recomandate

garnitura alternator

capac alternator

+ am si carenele de reparat (singur singurel)

 

 

garnitura - daca o ai ok - daca nu poti folosi cu incredere pasta ssiliconica neagra - pana a venit a mea a stat cu pasta si dupa ( a venit dupa 7 saptamani de cand am dat comanda)

capacul la alternator - se paote suda/lipi

 

carene - de unde ai luat kit de reparat ? avea si rasina/epoxi si fasii de fibra ... si de unde ai luat-o ?

 

Asfalt Uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

garnitura - daca o ai ok - daca nu poti folosi cu incredere pasta ssiliconica neagra - pana a venit a mea a stat cu pasta si dupa ( a venit dupa 7 saptamani de cand am dat comanda)

capacul la alternator - se paote suda/lipi

 

carene - de unde ai luat kit de reparat ? avea si rasina/epoxi si fasii de fibra ... si de unde ai luat-o ?

 

Asfalt Uscat !

 

tot ce este in lista anterioara a fost comandat din germanica de catre mecanicul care ma ajuta sa o refac pe micuta......cat despre kitul de reparare nu m-am interesat inca de unde sa cumpar fasiile de fibra si rasina insa fi sigur ca de luni o sa ma interesez numai de ele ..... voi posta toti pasii/preturile si "buticurile" care comercializeaza.

 

Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

stiti pe unde as putea gasi un set de tobe originale pt modelul E, sh-uri, si cam la ce pret?

ale mele au sitele scoase de flacaul care a avut-o inaintea mea, si m-i se pare ca guitza prea tare :scratch:

numai bine tuturor

asta se pot reface ... am vb cu mecanicul meu asta e problema mea ... se aude cam ciudat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te referi la capacelul din plastic ce acopera surubul de prindere al articulatiei (daca da am yo )

 

 

Nu Viorel, pe alea le am si eu, ajungi la piesa respectiva daca scoti capacul de care vb tu si desfaci piulita ce strange arcul si scoti oglinda.

 

Multumesc oricum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu Viorel, pe alea le am si eu, ajungi la piesa respectiva daca scoti capacul de care vb tu si desfaci piulita ce strange arcul si scoti oglinda.

 

Multumesc oricum!

am desfacut piulita am scos arcul si am dat de ceea ce i-ti trebuie tie , cum facem sa ti-o dau !!!!!!!!!!! :burnout:

post-43687-1234715097_thumb.jpg

post-43687-1234715104_thumb.jpg

Editat de vioxxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am desfacut piulita am scos arcul si am dat de ceea ce i-ti trebuie tie , cum facem sa ti-o dau !!!!!!!!!!! :burnout:

 

 

Mii de multumiri ptr bunavointa de care dai dovada, nu aia e piesa de care am nevoie, aia e de fier, piesa care imi trebuie mie e din plastic si o gasesti in partea oglinzii care ramane prinsa pe carena; eu am mai facut niste poze, sper sa sa inteleaga mai bine..............multam frumos inca odata!

post-33662-1234723689_thumb.jpg

post-33662-1234723707_thumb.jpg

post-33662-1234723781_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mii de multumiri ptr bunavointa de care dai dovada, nu aia e piesa de care am nevoie, aia e de fier, piesa care imi trebuie mie e din plastic si o gasesti in partea oglinzii care ramane prinsa pe carena; eu am mai facut niste poze, sper sa sa inteleaga mai bine..............multam frumos inca odata!

am facut ceva cautari again si cred ca aceeasi componenta i-mi lipseste si mie (probabil) ca nu am gasit acea componenta si nici nu i-am simtit lipsa (PIVOTAREA OGLINZII ERA NORMALA ), eu am de rezerva partea oglinzii care se fixeaza pe carena si bratul pivotant cu tot cu aceel mecanism -piesa metal,arc si piulita +capac plastic, dar sincer nu are si ceea ce ai tu nevoie .

 

mii de sory

 

 

ASFALT USCAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai exact am urmatoarele piese desfacute deja de pe motor:

rotor,capac baie ulei, senzor turatie, furci cutie viteze

 

Urmeaza sa desfac kitul de distributie, (lant, patine,intinzator), axe came

In caz ca mai e ceva ce trebuie cuiva, intrebati si va spun daca am sau nu piesele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca postez din nou...dar mai sunt disponibile conductele de antigel(cele din fata motorului), conducta de ulei, electromotor

ala mic si negru de acopera articulatia oglinzii ? :)

el e !

 

pt toti care pot ajunge /index.php?showtopic=320398 in seara asta in Bikers Otopeni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit...am terminat si eu pe zuza de cosmetizat.....acum mai ramane sa vina zilele calduroase....si carnetul bineinteles!!:)Nu a iesit cum imi doream..insa pentru inceput eu zic ca e bine!!:)

post-45006-1235473963_thumb.jpg

post-45006-1235473973_thumb.jpg

Editat de ady_zzr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit...am terminat si eu pe zuza de cosmetizat.....acum mai ramane sa vina zilele calduroase....si carnetul bineinteles!!:)Nu a iesit cum imi doream..insa pentru inceput eu zic ca e bine!!:D

 

ai facut scoala ? sau esti in curs

 

oricum frumusica gagicuta :)

sa o stapanesti sanantos si fara incidente

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc delu...scoala am terminat-o, insa ramane sa vad cand icepe sesiunea de examinare, ca am auzit ca au schimbat ceva pe la traseu astia....din cate stiu eu pe la jumatea lui martie o sa inceapa...acum sa vedem!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc delu...scoala am terminat-o, insa ramane sa vad cand icepe sesiunea de examinare, ca am auzit ca au schimbat ceva pe la traseu astia....din cate stiu eu pe la jumatea lui martie o sa inceapa...acum sa vedem!!

usurel si fara graba la examen

parca asa am dat

imediat dupa 8 martie

mult succes!

fara graba ai timp destul

 

(din cate stiam eu erau urmatoarele - pozitionarea motorului - jaloane - 3 opturi pe stanga 3 pe dreapta si linie dreapta cu mana stanga intinsa iar timpul parca era de 3:30 sau 4 min)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc delu...scoala am terminat-o, insa ramane sa vad cand icepe sesiunea de examinare, ca am auzit ca au schimbat ceva pe la traseu astia....din cate stiu eu pe la jumatea lui martie o sa inceapa...acum sa vedem!!

noile reglementari pentru categoria A

incepand cu 30.01.2009

 

http://scolidesoferi-teste.ro/30.01.2009-m...eg._a1-a40.html

 

Succes!

Editat de delu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...