Sari la conținut

Grupul posesorilor de Kawasaki ZZR


ray
 Share

Postări Recomandate

Salut!

Modelul de care vorbesti tu este bun,la fel ca toate celelalte modele de ZZ-R...acum noi nu stim cum arata ce ai vazut tu,dar 1000 euro nu este mult ptr un asemenea motor...as spune suspect de ieftin...poate are ceva probleme...fii atent!

Mersi de raspuns ;)

M-am cam lamurit cu motocicleta, din pacate era prea 'umblata' la ea, are si probleme cu ambreiaj, furca, system de racire, ulei peste tot pe bloc motor, nimic nerezolvabil dar prea mult pentru mine.

Dar, virus de ZZ-R a ramas.. asa ca sunt in cautare de un exemplar mai bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
Mersi de raspuns :)

M-am cam lamurit cu motocicleta, din pacate era prea 'umblata' la ea, are si probleme cu ambreiaj, furca, system de racire, ulei peste tot pe bloc motor, nimic nerezolvabil dar prea mult pentru mine.

Dar, virus de ZZ-R a ramas.. asa ca sunt in cautare de un exemplar mai bun.

 

Sper sa-ti gasesti ce-ti doresti...sa fii atent la detalii,scarite,discuri de frina,manete,ghidon si multe altele...nu te repezi...motociclete sint multe... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

carena fata si scutu?un pret ceva?si poze sa vad daca se potrivesc...a mea e din 96 de aia zic

merci mult

 

nope nu se potrivesc ... defapt acela este model pana in 92 in 93 au incept sa face altfel de model ... nu stiu acum cum e cu pintenul la 92 .. daca se potrivesc ar fi o treaba ... din cate stiu sunt sanse sa se potriveasca aripa pe fata de la undele la altele - oglinzi ... si cam atat

Editat de delu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

carena fata si scutu?un pret ceva?si poze sa vad daca se potrivesc...a mea e din 96 de aia zic

merci mult

carena fata 50 e sau 60 negociabil,iar scutul 30 e sau 40 e negociabil,daca te interteseaza te rog da-mi pm.

numa' bine!

post-44132-1250149652_thumb.jpg

post-44132-1250149686_thumb.jpg

post-44132-1250149792_thumb.jpg

post-44132-1250149841_thumb.jpg

post-44132-1250149887_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut domnilor!

Ma alatur si eu grupului ZZR, am unul din 94 de 600 cmc, la care am avut o defectiune. In final am rezolvat-o si sunt iar pe doua roti.

Ne vedem cat de curand la o plimbare?

 

Apropos : Bulinu' stie el ce zice! Fara suparare kraz-trial dar acela este posibil sa fie ZZR insa cu siguranta ca este cel de 400cmc, mai pune si restul de poze si mai ales cea cu cadrul unde se vede scarita de stanga. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este posibil sa fie ZZR insa cu siguranta ca este cel de 400cmc

Nu este, ZZR400, ZZR500 si ZZR600 sunt identice la exterior. Nu poti face diferenta intre ele doar privindu-le (daca nu cumva scrie pe ele),daca nu te uiti la vitezometru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i cu suparare,ci cu uimire,e de 600 sigur,600 d din 93,am luat-o pt dezmembrat,avea motorul spart,dar dreq stie ce serie o fi ca nimanui nu prea i se potriveste nimic,stau cu piesele de mult pe cap si abia abia mai dau cate ceva din el desi fac discount-uri generoase as putea spune..

ete si ceva poze,si scuze pt neclaritatea unora dintre ele,dar se poate obs in acte ca e de 600!

post-44132-1250199195_thumb.jpg

post-44132-1250199221_thumb.jpg

post-44132-1250199271_thumb.jpg

post-44132-1250199297_thumb.jpg

post-44132-1250199311_thumb.jpg

post-44132-1250199330_thumb.jpg

post-44132-1250199499_thumb.jpg

post-44132-1250199519_thumb.jpg

Editat de kraz-trial
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratzica eu ti-as lua scutul daca il lasi la 100 RON si nu e crapat/lovit, numai sa-mi spui cum facem sa ajunga in Bucuresti.

 

LE: Sau daca vii la Breaza la intrunire si poti sa-l aduci ne vedem acolo

Editat de Alex2707
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratzica eu ti-as lua scutul daca il lasi la 100 RON si nu e crapat/lovit, numai sa-mi spui cum facem sa ajunga in Bucuresti.

 

LE: Sau daca vii la Breaza la intrunire si poti sa-l aduci ne vedem acolo

fratica... ti-l las! e ok asa ,si scutul nu e crapat nici lovit! baga adresa pe pm si in max 3 zilee il ai acasa,cu sprint courier il trimit,au tarife mici,fan-ul s-a bulangit!

daca mai vrei ceva iti mai las si de la scut si de la ce ai mai fi tu curios!

:cheers:

greu ma scap de zzr asta,mai repede am scapat de virago desi a fost tavalit de-a binelea!

cine mai vrea piese de zzr pm ca se dau ieftin,m-am cam plictisit de el,mi-am scos banii pe el si is la profit deja.

tel 0727196351 sau pm.

bafta tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca nici unu din posesorii de zzr nu stiu de unde se pot cumpara bucati de carenaj?Oare avem toti aceeasi problema?:cheers:

Am un prieten cu care vorbeam si ii ziceam ca tre sa schimb diferite lucruri la el, la care omu zice "Stii ce tre sa schimbi la el?Proprietarul..." mare dreptate are...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt

salutare!

cine este interesat de un sistem de evacuare original complet de ZZ-R 1100 din 91-92 la mine il poate gasi...pret 100 euro

post-40806-1250340980_thumb.jpg

post-40806-1250341032_thumb.jpg

post-40806-1250341061_thumb.jpg

post-40806-1250341113_thumb.jpg

post-40806-1250341140_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut domnilor!

Ma alatur si eu grupului ZZR, am unul din 94 de 600 cmc, la care am avut o defectiune. In final am rezolvat-o si sunt iar pe doua roti.

Ne vedem cat de curand la o plimbare?

 

Apropos : Bulinu' stie el ce zice! Fara suparare kraz-trial dar acela este posibil sa fie ZZR insa cu siguranta ca este cel de 400cmc, mai pune si restul de poze si mai ales cea cu cadrul unde se vede scarita de stanga. :cheers:

 

carena frontala pare sa fie de GPX (cred) dar de ZZR nu cred ca este - admisia de aer este diferita (pana in 92 in laterale peste 93 sub far)

este totusi posibil ca o adaptare sa fi fost facuta din moment ce e data jos pe pe zzr

asa cum zicea si bulinul ... ZZR-ul de 400/500/600 sunt identice la carenaj, dimensiuni

doar blocul motor difera (nu si capacele) au aproape aceeasi greutate

 

@Mephisto - bine ai venit!

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratzica eu ti-as lua scutul daca il lasi la 100 RON si nu e crapat/lovit, numai sa-mi spui cum facem sa ajunga in Bucuresti.

 

LE: Sau daca vii la Breaza la intrunire si poti sa-l aduci ne vedem acolo

no,fratica... ii cam 'atins' ! iti pun poza si daca il mai vrei il las la 50 ron.

post-44132-1250511312_thumb.jpg

post-44132-1250511322_thumb.jpg

post-44132-1250511359_thumb.jpg

post-44132-1250511379_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No lasa ca-i bine asa, din cate observ prinderile sunt bunesi atat timp cat se poate monta tot face 50 de lei. Multzam pentru poze, poti sa pui pachetul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...