Sari la conținut

Accident In Regie Miercurea Trecuta


Laur85
 Share

Postări Recomandate

Nu uita sa scrii cu scrisul tau de mana, uzual, urat cum o fi (cat de cat citetz) si pe orice spatiu liber sa pui liniutze, sau Z-uri, in peste tot prin pagina, si pe fatza si pe verso pe oriunde s-ar putea "completa" ceva. Semnatura la fel! SA NU POATA FI COPIATA!

 

-io, "desteptul" familiei n-am facut mai nici una din treburile astea (poate doar asa un Z pe in zonele f. "expuse" ale foii), in cele doo cazuri in care a trebui sa dau cu subsemnatu pe la politie! Pana acum n-am avut probleme din cauza asta... sper sa nici nu apara. Oricum, m-am invatzat minte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata m-am intors si de la stimata noastra institutie a politiei :P si iata cu ce m-am ales: 1)tot ce imi trebuie pt a ma prezenta la Sc. Bt. asigurari transilvania sa(app stie careva pe unde e centru ala de constatari?), 2) talon, 3)dosarul penal trimis catre cercetari penale sector 6, si cel mai important:"in jurul orelor....... a condus autoturismul.... dinspre podul ciurel catre podul grozavesti si in dreptul.... nu sa asigurat la efectuarea virajului la stanga, moment in care a intrat in coliziune cu motocicleta Nr B 85 LRY condusa de Mare Laurentiu......" :banana: :banana: . Acum am inteles ca o sa primesc o chemare la cercetari penale de unde o sa primesc o trimitere catre iml si duapaia ramane de vazut. Mersi de urari sanatate si voua si motoarelor voastre :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Laser frate! Acu mai ramane sa te razboiesti cu asigurarile. NU SEMNA NIMIC INCA! Vorbeste cu Axacuscame... si mai sunt unii care au avut problemea cu d-astia. Foarte probail or sa-ti ofere o suma de tot cacatul astia de la asigurari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pana la urma nu ai nici o vina si aveai voie sa depasesti acolo asa cum arata si marcajul stradal?

 

pai axul drumului era compus din linie continua pe sensul invers de mers si discontinuu pe sensul meu de mers. POlitistul a spus k e ok pt k depasirea era ok inlocul respectiv numai k stupoare el are niste martori care spun la fel ca el ca erau o gramada de masini oprite in spatele lui care asteptau dupa el sa faca stanga in timp ce el astepta sa treaca masinile din sens invers si k el era oprit vezi daomne cu semnalul pus caz in care cei de la cercetari penale vor spune k eu trebuia sa depasesc prin partea dreapta. E ramane de vazut k dupa pozitia mea pe sosea in momentul accidentului(destul de departe de sensul meu de mers pe sens opus) am vb cu cineva si a spus k ii pot baga usor pt marturie mincinuasa. De ce? Ce ar fi asteptat ei dak din fata nu venea nimic altfel eu nu ma aflam asa departe de coloana pe sens opus nu? LOGIC zic eu. Adevaru e ca din sens opus nu venea nimic si el a facut stanga din miscare fara semnal si fara sase asigure a din sens opus cea mai apropiata masina care venea era in capat de la semafor 3-4 sute de metri, iar in spatele lui mai depasisem un taxi care era la vreo 30-40 de metri dar tot in miscare asa ca imi trebuiesc martori neaparat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai... nu poti decat daca umbli prin zona, dupa martori :ok: altfel... cam nasol. Iar o idee mai "inteligenta" decat pus ceva afise pe la intrarile caminelor din zona, sau pe stalpi (erau si camine p-acolo, nu?) de genu! "ATENTIE! - >prezentarea pe scurt a povesti +nr tel<- " sincer nu-mi vine in cap.

Nu cred ca gasesti martori pe net.. sau oricum, sansele-s mici! :moron:

 

PS: da' bulangiu' ala de unde cakt a scos martori?! I-a adus d-acas', nu?! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e dak eram si eu la fel de intreg dupa accident incatsa vb cu lumea de pe strada cum a fost el era alceva ca gaseam 2 martori dar de pe targa de durere nu mi-am dat seama pe moment erau destui tipi de treaba care m-au ajutat si vazusera tot dar acum de unde sa ii iau mersi oricum de idee o sa scot niste foi la imprimanta si o dau o "fuga" zona. As vrea eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heh! Suna-ma si zi-mi ce si cum (unde) :lol: ! ma duc io, daca faci tu foile!

 

BTW: Serban sunt!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-l ma in @#$!@$$$ cu martorii lui. unde erau martorii in momentul accidentului? de ce nu au venit la politie sa faca pe loc procesul verbal? politistul care a facut constatarea a vazut martorii? pute rau treaba si la judecatorie sunt sigur.

oricum, zi-ne si noua care o sa fie rezultatul final...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-l ma in @#$!@$$$ cu martorii lui. unde erau martorii in momentul accidentului? de ce nu au venit la politie sa faca pe loc procesul verbal? politistul care a facut constatarea a vazut martorii? pute rau treaba si la judecatorie sunt sigur.

oricum, zi-ne si noua care o sa fie rezultatul final...

 

Da sa ne tii la curent ca si eu sunt foarte FOARTE INTERESAT de rezolvarea cauzei din motive oarecum asemanatoare dar in alt context daca nu reusesti si nu reusesti sa ceri expertiza tehnica si fa faci plangere la pol cum ca te constitui parte vatamata daca nu te incadrezi inalea 60 de zile ca sa fie penal il dai pe parte civila in judecata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

salutare! salutare! am promis ca o sa revin cu finalul in momentul in care acesta va avea loc si iata ca ma tin de cuvant. in cele din urma cei de la circulatie miau dat castig de cauza astfel incat motocicleta e reparata pe asigurarea aluia si a mai ramas dosarul penal la care am renuntat deoarece tipul sia facut singur povestea lui impreuna cu niste martori din care ieseam vinovat. mam consultat cu un avocat iar acesta mia spus ca nu prea am cum sa castig deoarece nu am martori deci nam nimic, am si incercatsa scot ceva bani de la dobitoc dar asta sia aranjat totul si mis spus verde in fata ca nu da nici un ban pt ca nu se crede vinovat si dealtfel nam decat sa depun plangere penala ca el a aranjat totul. va doresc mai mult noroc in astfel de situatiiu dar mai bine sa najungeti. iar dak naveti bani si martori ati pusooo rau. a salut si imi pare rau ca nam o veste buna. bafta si sanatate multa :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare! salutare! am promis ca o sa revin cu finalul in momentul in care acesta va avea loc si iata ca ma tin de cuvant. in cele din urma cei de la circulatie miau dat castig de cauza astfel incat motocicleta e reparata pe asigurarea aluia si a mai ramas dosarul penal la care am renuntat deoarece tipul sia facut singur povestea lui impreuna cu niste martori din care ieseam vinovat. mam consultat cu un avocat iar acesta mia spus ca nu prea am cum sa castig deoarece nu am martori deci nam nimic, am si incercatsa scot ceva bani de la dobitoc dar asta sia aranjat totul si mis spus verde in fata ca nu da nici un ban pt ca nu se crede vinovat si dealtfel nam decat sa depun plangere penala ca el a aranjat totul. va doresc mai mult noroc in astfel de situatiiu dar mai bine sa najungeti. iar dak naveti bani si martori ati pusooo rau. a salut si imi pare rau ca nam o veste buna. bafta si sanatate multa :friends:

 

Si pana la urma s-a reparat Suzi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca ai terminat povestea ca e stresant sa te tot plimbi prin tribunale.... a si era sa uit in tot raul si un bine daca justitia noastra e asa cum e macar ne scapa de intratul in UE ca daca intram acuma in 2007 mai pune un M in fata si vezi ce iese.....(aici vorbesc pentru oamenii care au o afacere mica,astia dau chix primii)

 

in rest va doresc la toti iarna scurta :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

si a mai ramas dosarul penal la care am renuntat deoarece tipul sia facut singur povestea lui impreuna cu niste martori din care ieseam vinovat. mam consultat cu un avocat iar acesta mia spus ca nu prea am cum sa castig deoarece nu am martori deci nam nimic, am si incercatsa scot ceva bani de la dobitoc dar asta sia aranjat totul si mis spus verde in fata ca nu da nici un ban pt ca nu se crede vinovat si dealtfel nam decat sa depun plangere penala ca el a aranjat totul. va doresc mai mult noroc in astfel de situatiiu dar mai bine sa najungeti. iar dak naveti bani si martori ati pusooo rau. a salut si imi pare rau ca nam o veste buna. bafta si sanatate multa :peace:

 

Frate ai scos certificat medico-legal??????????? Ca asta-i plangerea penala cea mai buna si vinovat daca erai si tot incepe urmarirea penala din oficiu daca depasesti 15 de ingrijiri medicale si oricum trebuie sa-i dai semnatura cum ca nu ai pretentii de nici un fel de natura in fata politistului, sper ca nu ai facut-o?

Si martori poate sa aduca 50 daca politia ti-a dat dreptate deja nu ai nevoi de nimic vezi ca ai un avocat prost pregatit,cauta unul cre se ocupa numai de asa ceva. NU-L LASA ca asa se invata daca vad ca scapa ieftin. In GRecia cand am fost stii cum ii fereau astia pe motoristi de zici ca aveau 10 T de TNT pe ei.

 

Maxima sanatate si LMA

SA NU-L LASI AUZI SA NU-L LASI!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate ai scos certificat medico-legal??????????? Ca asta-i plangerea penala cea mai buna si vinovat daca erai si tot incepe urmarirea penala din oficiu daca depasesti 15 de ingrijiri medicale si oricum trebuie sa-i dai semnatura cum ca nu ai pretentii de nici un fel de natura in fata politistului, sper ca nu ai facut-o?

Si martori poate sa aduca 50 daca politia ti-a dat dreptate deja nu ai nevoi de nimic vezi ca ai un avocat prost pregatit,cauta unul cre se ocupa numai de asa ceva. NU-L LASA ca asa se invata daca vad ca scapa ieftin. In GRecia cand am fost stii cum ii fereau astia pe motoristi de zici ca aveau 10 T de TNT pe ei.

 

Maxima sanatate si LMA

SA NU-L LASI AUZI SA NU-L LASI!!!!!!!!

 

 

:peace:

 

Mai ales la partea cu feritu motoristilor in Grecia :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:peace:

 

Mai ales la partea cu feritu motoristilor in Grecia :ok:

Ai vazut zici ca-s din portelan. Si astia se omora singuri pe autostrada aia de la Atena la Pireu de 20 de KM

fac pariuri la greu de la 1000 de euroi in sus este eveniment daca nu moare vreo-unul la pariuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...