Sari la conținut

Scuteristii...frustrati expuneti-va parerile


sunnyboy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 249
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

readuc topicu la viata..vad ca se duce.

 

Ce piese o bagat in el sa aiba demaraju asta?

si

set 70cc, filtru sport, carb 17.5 sau 21, toba sport(yasuni, malossi, polini etc), aprindere sport, transmisie schimbata etc. Cam asta o facut sa aiba demaraju si viteza asta? Cam cat ajunge ? :crack:

Editat de ionel_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce piese o bagat in el sa aiba demaraju asta?
si

set 70cc, filtru sport, carb 17.5 sau 21, toba sport(yasuni, malossi, polini etc), aprindere sport, transmisie schimbata etc. Cam asta o facut sa aiba demaraju si viteza asta? Cam cat ajunge ? :crack:

Eu unu le stiam pe amandoua ...

 

Rachete ...

 

Oricum trebuie sa bagi o gramada de bani sa le faci sa mearga asa ! Maniaci ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unu le stiam pe amandoua ...

 

Rachete ...

 

Oricum trebuie sa bagi o gramada de bani sa le faci sa mearga asa ! Maniaci ...

Eu vreau sa schimb doar variatorul, cureaua, ambreajul, set nou 50cc si sa vad cum se duce. Macar sa am un demaraj ceva mai bun si o viteza destul de buna. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca pui set nou tot de 50 nu o sa simti nici o diferenta, doar daca setul care e montat acum e foarte dus si nu mai trage. :blink: mai bine pune un 70cc si nu ii da blana si o sa fi foarte multumit pentru o diferenta mica de bani.

Variator si ambreaj nu vad ce performante iti pot da la un 50cc. La aeroxul meu a fost de ajuns sa schimb cureaua si se duce 100. inainte deabea luam 90.

 

readuc topicu la viata..vad ca se duce.

 

Ce piese o bagat in el sa aiba demaraju asta?

si

set 70cc, filtru sport, carb 17.5 sau 21, toba sport(yasuni, malossi, polini etc), aprindere sport, transmisie schimbata etc. Cam asta o facut sa aiba demaraju si viteza asta? Cam cat ajunge ? :crack:

 

sincer nu prea imi place cum merge ala, primul, chiar daca se ridica pe o roata la plecare apoi e super naspa de mers cu el, trebuie tzinut doar in blana, deci scuteru ala iti foloseste doar la drag race. in rest e varza cu setarea aia pe care o are. si cate piese a dat jos de pe el. :| aiurea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

readuc topicu la viata..vad ca se duce.

 

Ce piese o bagat in el sa aiba demaraju asta?

set 70cc, filtru sport, carb 17.5 sau 21, toba sport(yasuni, malossi, polini etc), aprindere sport, transmisie schimbata etc. Cam asta o facut sa aiba demaraju si viteza asta? Cam cat ajunge ? :crack:

 

Pentru o idee , baga-te la un calcul pe easyparts. ( http://www.easyparts.nl )

Editat de sorin.bc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru o idee , baga-te la un calcul pe easyparts. ( http://www.easyparts.nl )

am facut mai de mult...am ajuns la 1500e si ceva. :blink:

 

daca pui set nou tot de 50 nu o sa simti nici o diferenta, doar daca setul care e montat acum e foarte dus si nu mai trage. :crack: mai bine pune un 70cc si nu ii da blana si o sa fi foarte multumit pentru o diferenta mica de bani.

Variator si ambreaj nu vad ce performante iti pot da la un 50cc. La aeroxul meu a fost de ajuns sa schimb cureaua si se duce 100. inainte deabea luam 90.

 

 

 

sincer nu prea imi place cum merge ala, primul, chiar daca se ridica pe o roata la plecare apoi e super naspa de mers cu el, trebuie tzinut doar in blana, deci scuteru ala iti foloseste doar la drag race. in rest e varza cu setarea aia pe care o are. si cate piese a dat jos de pe el. :| aiurea

Pai...cu setul vechi am facut 19000 si ceva.Am schimbat doar rolele si variatoru plus consumabilele. Numai benzina buna si ulei semi-sintetic am pus.

Acum vreau sa schimb ce-am zis mai sus.La ambreaj vreau sa schimb contra-arc si alea 3 arculete mici si poate o sa am un demaraj mai bun. :blink:

 

 

Numai in blana trebuie tinut pt ca daca mergi cu el prin oras, te oboseste foarte tare!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar , dar cred ca ionel s-a aruncat , la rotor + cdi ( care nu-ma ala e 360 de euro de la malossi ) etc.

 

Intradevar in 600-700 , ajutasem eu pe cineva si cu 700 euro

 

Parca avea asa :

 

Toba

Ambreiaj

Variator

Carb

Curea

Filtru sport

Kit 70

 

Si nu mai stiu daca si ambielaj ( Mai toate malossi )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt frustrat ca vine vremea buna, am vandut scuterul si am ramas Conservar... Ma dau calare pe permis momentan. Hai cu motorul! Ma-sa de treaba.

BaiatuInsorit! Tu pe cand te dai la 2 roti? :)

 

 

 

Bafta! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt frustrat ca vine vremea buna, am vandut scuterul si am ramas Conservar... Ma dau calare pe permis momentan. Hai cu motorul! Ma-sa de treaba.

BaiatuInsorit! Tu pe cand te dai la 2 roti? :)

 

 

 

Bafta! :cheers:

de unde vreme buna?

rupe cu ploaia... si un frig :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...