Sari la conținut

In Sfarsit...am Si Eu Pe Suzi A Mea :)


toply
 Share

Postări Recomandate

In sfarsit am reusit sa iau credit de la banca si mi-am luat motorul la care ma uit de cateva luni.

Suzuki GS500 E din '94.

:banana:

Acum sunt si eu :banana: ...

Si inca nu am poze noi dar pun o poza facuta de fostul proprietar...

Bafta la toata lumea si sa ne vedem pe strazi. :P

post-6714-1130998204_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am tras putin chiulul la servici si am facut cam 100 km cu ea prin oras, dar nu singur ci insotit de un prieten cu un Gilera DNA 125. A fost super dar conservarii de pe strazi m-au facut sa injur de nenumarate de ori, eram omul invizibil. Azi am atins si eu "fantastica viteza de 80 km/h"...mai tare nu am mers pana acum pentru ca nu am avut ocazia. Daca tine vremea cu mine poate fac un drum in afara orasului sambata, sa vad si eu cum se comporta si la viteza mai mare (dar nu foarte mare) :ok:

Oricum a fost destul de placuta aceasta prima plimbare cu "Suzi".

Bafta la toata lumea si :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Fericitule...bravo, s-o calaresti bine.

Aceasi miscare cu creditu' tre' s-o fac si eu iarna asta...cu o japoneza. Dar sunt cam nehotarat... Ca nu stiu dak ma descurc cu creditu'... Ma gandesc ca primul pas conteaza, nu? si vad eu dup-aia...

Nehotarat defapt sunt....enduro sau speed..

Oricum...bafta si drmuri bune fara incidente!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fericitule...bravo, s-o calaresti bine.

Aceasi miscare cu creditu' tre' s-o fac si eu iarna asta...cu o japoneza. Dar sunt cam nehotarat... Ca nu stiu dak ma descurc cu creditu'... Ma gandesc ca primul pas conteaza, nu? si vad eu dup-aia...

Nehotarat defapt sunt....enduro sau speed..

Oricum...bafta si drmuri bune fara incidente!!!!

Multumesc si daca iti doresti foarte mult o sa reusesti. Bafta si tie !

@pragmatic: multumesc :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tine vremea cu mine poate fac un drum in afara orasului sambata, sa vad si eu cum se comporta si la viteza mai mare

 

Viteza de croaziera 110-120 km/h fara nici o problema, daca nu bate vantul prea tare. Daca e vreme ok, si asfaltul bun, merge si 150 fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost sambata pana la Bals (25km de Craiova, spre Bucuresti). Am mers pe o portiune scurta cu 120 (aveam pasager), dar sincer sufla putin vantul si nu prea a fost placuta senzatia. Poate la vara merge dar acum e cam frig si mult curent. Oricum eu abia astept sa vina vara sa pot merge relaxat si fara frig.

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

:haha: Am ajuns si eu la 1.000 km cu Suzi ! :D

post-6714-1133212706_thumb.jpg

post-6714-1133212633_thumb.jpg

Si o poza cu surioara mai noua a lui Suzi...Majoritatea acestor kilometrii i-am facut impreuna (cele doua motoare)

post-6714-1133213067_thumb.jpg

Editat de toply
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Astazi am facut o plimbare Craiova - Slatina...ne-au inghetat mainile..dar tot a fost frumos...

Am fost 3 GS-uri : eu cu Suzi a mea, Ovidiu cu GS-ul albastru (cel din pozele de mai sus) si Nocturnus cu un GS rosu ca al meu. Din cauza frigului la un moment dat mi-au inghetat mainile si abia mai puteam controla motocicleta...oricum...merita sa inghet putin la maini si sa fac cate o tura din asta.

Bafta la toata lumea si pentru mine inca nu a venit iarna :friends: :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari ca inca mai reusiti sa va dati!

La Brasov e zapada mare, abia mai merg cu masina...Sper sa va tineti de plimbari, ca la vara vin sa va fac o tura, am oaresce neamuri pe acolo prin zona si vin cu moto !

Pt ca n-am apucat, Felicitari pt achizitie, chiar daca are deja o luna juma' !

Sa te tina mult si bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari ca inca mai reusiti sa va dati!

La Brasov e zapada mare, abia mai merg cu masina...Sper sa va tineti de plimbari, ca la vara vin sa va fac o tura, am oaresce neamuri pe acolo prin zona si vin cu moto !

Pt ca n-am apucat, Felicitari pt achizitie, chiar daca are deja o luna juma' !

Sa te tina mult si bine!

 

Te asteptam la Craiova sa facem o plimbare. Multumesc de urari :friends: !

 

Sunteti mari fratilor!

Ai aderenta pe roata spate??

Bafta. :friends:

 

Am mers cam la 100 - 120 si nu am avut probleme cu aderenta desi am un cauciuc cam dus pe spate...oricum nu e ca vara, dar merge :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...