Sari la conținut

Daca-l prin ii rup capul !


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Un scuter cu numarul de inmatriculare 01 Bujoreni este tot ce am vazut ca avea numarul foarte murdar, a trecut pe langa mine la semaforul de la sala palatului cand urci spre ateneu' azi dimineata la ora 10,00 si mi-a futut un picior in oglinda de s-a rupt toata, nu stiu de ce probabil l-am incomodat nu pot sa imi dau seama.

FRTIOARE DACA TE PRIND SI TE PRIND SIGUR ITI fak SCUTERUL ALA CASCA .

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un scuter cu numarul de inmatriculare 01 Bujoreni este tot ce am vazut ca avea numarul foarte murdar, a trecut pe langa mine la semaforul de la sala palatului cand urci spre ateneu' azi dimineata la ora 10,00 si mi-a futut un picior in oglinda de s-a rupt toata, nu stiu de ce probabil l-am incomodat nu pot sa imi dau seama.

FRTIOARE DACA TE PRIND SI TE PRIND SIGUR ITI fak SCUTERUL ALA CASCA .

Erai cu masina sau cu motoreta? Nesimtiti , tot mai nesimtiti! De ce nu ai incercat sa te ti dupa el?Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit-o si eu cu un tuciuriu... Stateam linistit in trafic, la semafor cu masina si trece de-o data un handicapat cu un rieju toreo portocaliu, fara numar, fara casca si-mi da oglinda peste cat, spargand-o cu capatul de ghidon.

Degeaba m-am dat jos sa alerg dupa el c-a trecut pe rosu si dus a fost... Probabil un scuter furat, nu l-am mai vazut de atunci.

 

 

Bafta! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi nu a-ti agatat niciodata nici o oglida mai conservarilor?

 

 

Eu am agatat ...si uneori mi-am cerut scuze..uneori nu merita sa-mi cer scuze. :)

 

 

 

Cred ca ar fii trebuit sa va duceti pe forumul conservarilor sa va plangeti de scuteristii rupatori de oglinzi...

In rest ce sa va mai urez...baterie plina la conserva si nervi de otel si timp de pierdut prin trafic. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....nu stiu de ce probabil l-am incomodat nu pot sa imi dau seama. ....

Asta este treaba cea mai nasoala ca ai ramas nedumerit de ce a procedat asa.Daca faci des traseul ala si el la fel sunt sanse mari sa va mai intalniti.Eu deja "ma stiu" cu cei pe care ii intanesc in drumul meu ,mai ales dimineata, indiferent daca sunt cu masina sau motorul.

 

 

Voi nu a-ti agatat niciodata nici o oglida mai conservarilor?

Omul vorbeste de "agatat" intentionat...in caz ca ti-a scapat asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi nu a-ti agatat niciodata nici o oglida mai conservarilor?

 

 

Eu am agatat ...si uneori mi-am cerut scuze..uneori nu merita sa-mi cer scuze. :)

 

 

 

Cred ca ar fii trebuit sa va duceti pe forumul conservarilor sa va plangeti de scuteristii rupatori de oglinzi...

In rest ce sa va mai urez...baterie plina la conserva si nervi de otel si timp de pierdut prin trafic. :laugh:

 

Agatzi usor , atingi , nu rupi ... e o diferentza .

 

Daca nu stii sa mergi printre masini in timp ce ele stau , adica nu stii sa te orientezi in spatiu inseamna ca n-ai ce cauta pe doua rotzi.

 

Nu merita sa iti ceri scuze ? De ce , ma rog ? Tot tu o dai in bara si tot tu esti tare in clanta ? O fi si o tehnica , asta.

 

Aratati respect ca sa fiti respectati !

Editat de Thug-R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi nu a-ti agatat niciodata nici o oglida mai conservarilor?

 

 

Eu am agatat ...si uneori mi-am cerut scuze..uneori nu merita sa-mi cer scuze. :)

 

 

 

Cred ca ar fii trebuit sa va duceti pe forumul conservarilor sa va plangeti de scuteristii rupatori de oglinzi...

In rest ce sa va mai urez...baterie plina la conserva si nervi de otel si timp de pierdut prin trafic. :laugh:

 

Amice tu esti idiot la fel ca ala ???/ nu auzi ca a dat cu piciorul nu a agatat-o, nu poti face diferenta intre astea doua actiuni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi nu a-ti agatat niciodata nici o oglida mai conservarilor?

 

 

Eu am agatat ...si uneori mi-am cerut scuze..uneori nu merita sa-mi cer scuze. :)

 

 

 

Cred ca ar fii trebuit sa va duceti pe forumul conservarilor sa va plangeti de scuteristii rupatori de oglinzi...

In rest ce sa va mai urez...baterie plina la conserva si nervi de otel si timp de pierdut prin trafic. :laugh:

 

 

Dupa ce ia rupt oglinda cu piciorul trebuia sa ii si multumeasca ! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amice tu esti idiot la fel ca ala ???/ nu auzi ca a dat cu piciorul nu a agatat-o, nu poti face diferenta intre astea doua actiuni?

 

 

Ai grija cu jignirile guru al tastaturii si conservelor ce esti....

 

Faza cu agatatu era pentru cel sub care am postat.

 

Am dat edit sa anunt ca e vreme frumoasa..si asa o sa fie tot weekendul ..deci haideti pe motoare baieti..mai lasati conservele..:laugh:

Editat de bang-bang
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija cu jignirile guru al tastaturii si conservelor ce esti....

 

Faza cu agatatu era pentru cel sub care am postat.

 

Am dat edit sa anunt ca e vreme frumoasa..si asa o sa fie tot weekendul ..deci haideti pe motoare baieti..mai lasati conservele..:)

 

Nu-i o jignire este vorba "batranului" I.L. Caragiale. Iar daca doreai sa te adresezi numai unei persoane trebuia sa specifici asta. APP daca stii ce inseamna si guru inainte sa-l rostesti, ok daca nu abtine-te, stii tu proverbul ala "daca taceai filozof ramaneai"" :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da frate.....nesimtire....

eu eram la perla acu cateva zile si a trecut unu cu scuter de curier pe langa mine si mi-a dat oglinda peste cap.....la un boxer...

l-am clacsonat si i-am spus cu frumosul sa o dea inapoi ...replica:ce plm mea ma...da-o singur..te pun eu sa mergi pe aici??

bun..m-am dat jos si l-am prins la semafor(vreo 3 masini mai in fata)si mare pumn in cap ce si-a luat....

plm mea,m-a durut mana doua zile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un scuter cu numarul de inmatriculare 01 Bujoreni este tot ce am vazut ca avea numarul foarte murdar, a trecut pe langa mine la semaforul de la sala palatului cand urci spre ateneu' azi dimineata la ora 10,00 si mi-a futut un picior in oglinda de s-a rupt toata, nu stiu de ce probabil l-am incomodat nu pot sa imi dau seama.

FRTIOARE DACA TE PRIND SI TE PRIND SIGUR ITI fak SCUTERUL ALA CASCA .

 

nu sunt suporterul niciunuia, dar ma gandeasc ca s-ar putea intampla sa fie smecher si baiatu' si sa iti rupa el primul capul...trebuie luata cu grija situatia, pt ca poti avea surprize actionand in felul asta :laugh:

 

da frate.....nesimtire....

eu eram la perla acu cateva zile si a trecut unu cu scuter de curier pe langa mine si mi-a dat oglinda peste cap.....la un boxer...

l-am clacsonat si i-am spus cu frumosul sa o dea inapoi ...replica:ce plm mea ma...da-o singur..te pun eu sa mergi pe aici??

bun..m-am dat jos si l-am prins la semafor(vreo 3 masini mai in fata)si mare pumn in cap ce si-a luat....

plm mea,m-a durut mana doua zile...

 

Foarte tare faza...nu ti-ai dat seama ca nu poti sa-l lovesti in cap daca are casca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da frate.....nesimtire....

eu eram la perla acu cateva zile si a trecut unu cu scuter de curier pe langa mine si mi-a dat oglinda peste cap.....la un boxer...

l-am clacsonat si i-am spus cu frumosul sa o dea inapoi ...replica:ce plm mea ma...da-o singur..te pun eu sa mergi pe aici??

bun..m-am dat jos si l-am prins la semafor(vreo 3 masini mai in fata)si mare pumn in cap ce si-a luat....

plm mea,m-a durut mana doua zile...

:laugh: in freza frate nu in casca :P :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahahahahaha ce tare

 

 

nu sunt suporterul niciunuia, dar ma gandeasc ca s-ar putea intampla sa fie smecher si baiatu' si sa iti rupa el primul capul...trebuie luata cu grija situatia, pt ca poti avea surprize actionand in felul asta :laugh:

 

pai poate ia vazut silueta si si-a dat seama ca e mai mic si poate sa-l bata

 

oricum , io cred ca ma duceam atunci dupa el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Florin -v . Bucurate ca numai oglinda la rupt.Eu aseara am avut accident cand mergeam catre centru eram pe drumul cu prioritate si mam bagat intr-un bou care nu stia cei aia STOP.Partea nasoala este ca mi-a facut semn sa mut putin motorul din fata usii masini sa poate cobora din masina si in momentul acela a fugit de acolo bulangiul ... apai declaratii la politie etc. si uite ca tot eu schimb carenele din fata la expert , si de parca nu ajungea am dat cu genunchiul in contact si am rupt cheia si genunchiul de am fost aseara la urgenta :) acuma ma doare tare si nam voie 7 zile sa indoi piciorul drept si nici de repararti la expert nu ma pot apuca ... of doamne si eu doresc sa prind pe tembelul ala ca nam nevoie de politie sai suspende permisul :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Florin -v . Bucurate ca numai oglinda la rupt.Eu aseara am avut accident cand mergeam catre centru eram pe drumul cu prioritate si mam bagat intr-un bou care nu stia cei aia STOP.Partea nasoala este ca mi-a facut semn sa mut putin motorul din fata usii masini sa poate cobora din masina si in momentul acela a fugit de acolo bulangiul ... apai declaratii la politie etc. si uite ca tot eu schimb carenele din fata la expert , si de parca nu ajungea am dat cu genunchiul in contact si am rupt cheia si genunchiul de am fost aseara la urgenta :) acuma ma doare tare si nam voie 7 zile sa indoi piciorul drept si nici de repararti la expert nu ma pot apuca ... of doamne si eu doresc sa prind pe tembelul ala ca nam nevoie de politie sai suspende permisul :laugh:

 

Mda, asta este si mai trist !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt situați in care este nevoie sa rup o oglinda cu picior. Acuma 3 zile am rupt si eu o oglinda. Era sa mă loveÂşte un microbuz si când am oprit lângă el la intersecție m-ia scuipat direct in fata. Era un puÂştan mic de tot la volan. Asa am rupt oglinda de tot si m-am liniÂştit si eu. :laugh:

 

Poate si el ma caută pe forum.

Editat de rombaer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Florin esti un frustrat.

 

Dai replici din Caragiale dar scri "eream"

 

Te iei de altii care nu au saracii nici o treaba cu incidentul tau, ei doar isi spun parerea -pana la urma e un forum. De ce ai postat aici? Credeai ca il vei gasi pe cel ti-a rupt oglinda? Sau ca sa ne faci pe noi de kko?

 

Te-ai gandit vreo secunda ca tu ai gresit? Ca i-ai luat fata pentru ca a vrut sa se bage pe langa tine la semafor? Sau ca nu ai semnalizat knd ai schimbat banda? Sau cine stie ce alt motiv? E un idiot ala sa zicem, daca ti-a rupt oglinda fara nici un motiv, dar crede-ma orice vietuitoare are un motiv sa faca ceva. Acu daca e idiot cum a zis vladul ca a patit din nimic, e alta treaba, dar in general dau cu un motiv.

 

Si eu as da picioare in oglinzi anumitor soferi. Pacat ca ma pot tempera :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca i-ai facut ceva poti sa fi sigur... fara motiv greu de explicat gestul :laugh: nu mai fa pe nevinovatu'.

 

Fratilor intelegeti ca nu fac pe nevinovatul, poate am gresit nu imi pot da seama dar sa faci echilibristica pe scuter cu un picior in oglinda sa o rupi nu pricep de ce? Putea foarte bine sa imi atraga atentia mai ales ca am si doua stikere pe spatele masinii cu " atentie motociclisti" si pe laterale cu "biker inside" Si eu merg pe moto de mult timp dar asta nu inseamna ca trebuie sa distrug jumatate de parc auto la cati soferi neatenti am intalnit !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...