Sari la conținut

Malagutti F12 Phantom LC TDS Digit


M@TRIX
 Share

Postări Recomandate

va rog sa ma credeti: varumeu a avut un aerox de 50, role malossi de 6 grame, burete de filtru malossi si ambreaj sport malossi si o mers 118, viteza pe care o aratat-o gps-ul.

din moment ce si malaguti are motor minareli nu prea vad de ce nu ar merge (dar conteaza si uzura motorului)....asfalt uscat! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

va rog sa ma credeti: varumeu a avut un aerox de 50, role malossi de 6 grame, burete de filtru malossi si ambreaj sport malossi si o mers 118, viteza pe care o aratat-o gps-ul.

din moment ce si malaguti are motor minareli nu prea vad de ce nu ar merge (dar conteaza si uzura motorului)....asfalt uscat! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va rog sa ma credeti: varumeu a avut un aerox de 50, role malossi de 6 grame, burete de filtru malossi si ambreaj sport malossi si o mers 118, viteza pe care o aratat-o gps-ul.

din moment ce si malaguti are motor minareli nu prea vad de ce nu ar merge (dar conteaza si uzura motorului)....asfalt uscat! :)

crezi ca conteaza buretele?voi nu ganditi ma?nu mai vbiti daca sunteti paraleli...da-l in plm de burete,conteaza setul,carbul,toba si dupa aia transmisia...bine ca avea burete malossi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crezi ca conteaza buretele?voi nu ganditi ma?nu mai vbiti daca sunteti paraleli...da-l in plm de burete,conteaza setul,carbul,toba si dupa aia transmisia...bine ca avea burete malossi :D

 

conteaza si buretele malossi , iti zic din propria experienta :)

 

eu am castigat 10 km/h cu buretele :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu te cred :D .. e doar un burete.

E cu semnu intrebarii,adica unii zic ca, castigi cu o toba 5-10km, si o toba e o piesa mult mai complexa si mai scumpa decat o bucata de burete:)),dar totusi cn stie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde de scuter cat castigi cu toba sport... un prieten dupa ce si-a pus toba arrow pe SR a castigat 25km/h

asta da investitie ...

 

In ceea ce priveste buretele ... nici eu nu cred . La razvy cred ca defapt acu merge bine , poate era de la celalat burete cu 10km/h in minus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca avea carbu reglat bine cu buretele malossi...ar putea merge 10km/h +.

d0ct0r. asa zisii marii "mecanici" care nu au nici o treaba cu...vb fara sa gandeasca.

 

Stiu asta din propria experienta. Am unu de la tara care zice ca daca pune set de 70cc merge 110km/h! cu motoru stock!! eu ii zic ca n-are cum. el o tine pe a lui.Nici nu ii mai raspund daca ma intreaba de ceva.

Cand ii mai raspund din cand in cand..ramane cu gura cascata...si zice: Ce-i aia? :D

da-l in masa de manelar. nici nu mai vreau sa vb despre el. Si inca se da tare-n (cuv urat) cand vb despre scutere "Scuteru meu merge mai tare decat al tau". Vara asta o schimbat vreo 5 6 seturi. Ultima data o schimbat acum 2 sapt, i-o inghetat apa in radiator si so belit tat! Eu i`am zis sa pune antigel.el: "nu trebuie dau o pedala si se dezgheata apa" :)

Scuzati de postul lung. Chiar nu mai suporti oameni din astia!! MANELARI!! toata ziua pe tarafv si mynele, l`am si intrebat daca se uita!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu iti ajung 60 de euro

:smoke:,atunci zi bre niste tobe plm si preturile lor, as prefera din RO sa fie si sa vad,o sa mai astept putin sa mai fac rost de bani daca e...:-?? ms de raspuns oricum :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:smoke:,atunci zi bre niste tobe plm si preturile lor, as prefera din RO sa fie si sa vad,o sa mai astept putin sa mai fac rost de bani daca e...:-?? ms de raspuns oricum :D

www.scuter-centre.ro au giannelli si techinigas

 

si altele , ca pret orientativ http://www.easyparts.nl/showarticles/0-121/Tuning-Parts.html

 

Mai e o firma din Rm. Valea , gamamoto , care aduce Leo Vince si trimite prin curier

 

L.E. : nu te zgarci nici macar de 1 leu , nu vei regreta apoi

Editat de mihaiand
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...