Sari la conținut

Dati Mai Multe Detalii


TheSuper
 Share

Postări Recomandate

Asta este singura sectiune pe care o mai citesc din cand in cand si citesc cu stupefactie: "pacat ca nu toti motociclistii intra pe forumul asta". Sa intre ca sa ce? Nici macar in sectiunea asta nu sunteti obiectivi, va dati repede cu parere (conservarul a fost de vine, lipsa experienta etc) in loc sa dati detalii despre ce s-a intamplat. Puteti sa fiti siguri ca unii motociclisti nu renunta la mersul pe 2 roti nici daca zilnic vad aici pe forum: "viteza, lipsa de experienta si carnet, decedat" sau alte fraze pe care nu au decat sa le ignor. In schimb daca dati detalii am sti cu totii cam de ce sa ne ferim.

Si ca sa nu ziceti ca sunt total oftopic dau ceva detalii despre un accident de saptamana trecuta pe care nu l-am vazut trecut aici. In Pitesti, la iesirea de pe autostrada, o caruta care venea din sens opus (spre Bucuresti) incetineste, pare sa se asigure, si vireaza la stanga prin fata unui Suzuki care depasea doar putin viteza legala de pe autostrada dar nu mai era pe autostrada. Franeaza, cu 20m inainte de caruta tranteste motorul si se desprind de el, motorul si motociclistii se lovesc de caruta care pleaca dand peste unul din ei. Cel din fata are 4 coste rupte si zgarieturi, cel din spate mare norocos. Ambii aveau ceva protectii si casca. Castile sunt destul de zgariate, rezervorul spart, parbrijul spart, oglinzi lipsa, sha rupta (nu am inteles cum). Politia a concluzionat ca a fost vina carutasului de la care nu se pot recupera daunele (tigan sarac).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul si motociclistii se lovesc de caruta care pleaca dand peste unul din ei. Cel din fata are 4 coste rupte si zgarieturi, cel din spate mare norocos. Ambii aveau ceva protectii si casca. Castile sunt destul de zgariate, rezervorul spart, parbrijul spart, oglinzi lipsa, sha rupta (nu am inteles cum).

 

Tu esti adevarat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zahei Mi-e teama ca nu inteleg mesajul.

Am toata compasiunea pentru victime. Nu inteleg insa cum cineva cere sa se dea mai multe detalii si imediat povesteste o scena de cosmar cu un motor si o caruta pe o strada atat de larga. "Castile erau destul de zgariate" intereseaza oare pe cineva? Mai degraba era interesant ce alte vehicule se aflau in trafic si daca nu cumva caruta putea fi evitata fara sa fie nevoie sa se duca taras in ea. Sau cel putin sa fi iesit in peisaj. Oricand o varianta mai buna decat sa te izbesti de o chestie tare.

Tot mai cred ca rubrica asta este cea mai educativa din tot forumul. De ce? Din cauza fricii pe care o genereaza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi vine greu sa cred ca nu putea fi evitat dar amandoi spun ca parea sa se asigure carutasul si in ultimul moment le-a iesit in fata. Dar cum spuneam e mai important pt cititori sa stie ce s-a intamplat si nu parerile noastre.

Am spus de casti ca sunt zgariate ca sa traga fiecare concluzii daca sunt utile nu sa incerc eu sa-i conving ca sunt bune. Alte masini daca erau in spate se deplasau mai incet si probabil au avut destul timp sa ocoleasca motocicleta care a stat ceva in mijlocul drumului.

Nu prea inteleg ce frica genereaza sectiunea asta. Eu intru aici doar ca sa stiu ce situatii periculoase pot aparea cand mergi tare si cum se pot evita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbesc in numele tuturor si spun:

Se dau detalii despre accidente in masura in care acestea se cunosc pentru a se invata din ele si pentru a afla ceilalti ce s-a intamplat cu X sau Y. Acest forum are rolul de a informa, de a educa si de a uni (motociclistii).

 

Vorbesc in numele meu:

Orice padure cu uscaturile ei... Fii un pic mai tolerant si da, toti motociclistii sau viitorii motociclisti ar trebui sa citeasca vorbele de pe forumul asta. Si bune si rele, daca ai cap pricepi esentialul. Cat despre dorinta ta de a gasi aici numai lucruri obiective te anunt ca asa ceva este imposibil pentru ca este un... FORUM - fiecare isi da cu parerea. Spui ca sunt multi care chiar daca citesc ce se scrie pe aici fac prostii in trafic. O fac pe pielea lor! Si, pe langa asta, eu sunt convinsa ca sunt mult mai multi cei care chiar au bagat ceva la cap de aici. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbesc in numele tuturor si spun:

Se dau detalii despre accidente in masura in care acestea se cunosc pentru a se invata din ele si pentru a afla ceilalti ce s-a intamplat cu X sau Y. Acest forum are rolul de a informa, de a educa si de a uni (motociclistii).

 

Vorbesc in numele meu:

Orice padure cu uscaturile ei... Fii un pic mai tolerant si da, toti motociclistii sau viitorii motociclisti ar trebui sa citeasca vorbele de pe forumul asta. Si bune si rele, daca ai cap pricepi esentialul. Cat despre dorinta ta de a gasi aici numai lucruri obiective te anunt ca asa ceva este imposibil pentru ca este un... FORUM - fiecare isi da cu parerea. Spui ca sunt multi care chiar daca citesc ce se scrie pe aici fac prostii in trafic. O fac pe pielea lor! Si, pe langa asta, eu sunt convinsa ca sunt mult mai multi cei care chiar au bagat ceva la cap de aici. :lol:

TE INSELI AMARNIC RAU SI TE AMAGESTI LA FEL CREZIND IN COMUNOTATEA ASTA UNITA :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...