Sari la conținut

Posibil Accident ?!? B 44 Eyy


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ba nu a fost vina lui , a fost vina conservarului, l-a lovit din spate a vrut sa il depaseasca ca omu mergea incet

 

oricum anunt important.... are nevoie de sange urgent!!!!!!!!!!!!!

ce grupa sanguina????

 

 

Ptr toti astia care l-au invinovatit ca nu avea permis....daca avea permis nu mai avea acum nevoie de sange?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce grupa sanguina????

Ptr toti astia care l-au invinovatit ca nu avea permis....daca avea permis nu mai avea acum nevoie de sange?????

 

Corect, daca accidentul nu s-a produs din vina lui si cu atat mai mult din spate, putea sa fie oricare dintre noi. In cazul asta legea e gresita, conservarul o sa scape fara prea mari probleme :lol: . Dupa ce se insanatoseste, catva timp la zdup ii urez si din partea mea, se mai curata strazile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara nici un fel de suparare dar nu cred ca a fost vina lui ca a intrat unu cu masina in el. la fel de bine se putea afla in locul lui unul care avea permis,si cum schimba asta situatia?

 

Tu si vad ca si restul scuteristolor fiindca il cunoasteti nu sunteti obiectivi!!!!

 

@FLEX are dreptate: fara chestiutza roz nu ai ce cauta.

 

Se zic multe ca daca avea carnet si se intampla ... etc: poate stia sa evite situatia maro (conteaza si experienta). Daca nu putea ... asta se intampla cu multi dintre noi. SHIT HAPPENS EVERY DAY.

 

PS: El sa fie sanatos! Dar nu o mai scaltati ca nu a fost vinovat etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba nu a fost vina lui , a fost vina conservarului, l-a lovit din spate a vrut sa il depaseasca ca omu mergea incet

 

oricum anunt important.... are nevoie de sange urgent!!!!!!!!!!!!!

 

Chiar nu pricepeti ca fara permis NU avea voie ce sa caute pe strazi. Simplu. Aia e vina lui si v-a zis-o toata lumea dinainte. Nu vreti sa pricepeti si o tineti pe-a voastra, go 4 it. Insa gresiti.

 

In alta ordine de idei, daca e pe bune anuntul cu nevoia de sange si nu ai bagat-o doar ca sa impresionezi, astept(am) detaliile: Spital pt donare, orar de functionare, grupa sanguina si nu in ultimul rand numele lui complet si salonul, pentru donarea FIX pentru el. (Eu unul aveam de gand sa donez din nou ca au expirat cele 72 zile dintre donari si ma gandesc ca , cu toata inconstienta si prostia lui, e totusi o viata de om)

 

Parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Voi sunteti iradiati rau, inca vi se pare normal ca tot o dati cu vina de pereti. Sper ca va e invatatura de minte la toti, ca poate maine o luati de la capat. Sa recapitulam:

 

 

l-am vazut in ziua aia.. nu-i mergea faru... si yera noapte.....

am vb cu unu care mi`a spus ca nu`i mergea lumina ...

ba nu a fost vina lui , a fost vina conservarului, l-a lovit din spate a vrut sa il depaseasca ca omu mergea incet

 

Pai dragilor: daca omu avea carnet, poate stia ca nu e voie sa mergi fara lumini, stia ca luminile nu sunt "ca sa vezi pe unde calci", ci exista si lampi de semnalizare a pozitiei si a diverselor manevre pe care le faci in trafic, cum ar fi frana, semnalizarea, etc. Deaia ai lampa rosie in spate, nu ca sa faci discoteca :lol:

 

In alta ordine de idei, daca avea carnet poate le avea pe astea cu prioritatea, incadrarea pe banda, semnalizarea la schimbarea directiei de mers si multe altele care nu le vezi si nu le observi cand stai pe dreapta langa taticu'. Sunt multe manevre care facute gresit (sau semnalizate gresit) se pot arunca intr-un accident. Chiar daca strict in momentul accidentului altul a fost de "vina" - vina o are el, pentru ca a circulat fara permis si s-a aflat intr-un loc in care nu avea voie sa se afle.

 

 

 

oricum anunt important.... are nevoie de sange urgent!!!!!!!!!!!!!

Da detalii despre grupa, nume si unde trebuie donat.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica rapida si fara sechele!

 

Nu comentez ca avea sau nu permis...e o chestie care ti-o asumi...in cazul asta vai de curuletu lui dupa ce se insanatoseste...pacat, dar nu-i port de grija...asta stia inainte sa se urce pe iapa...

Totusi sa nu uitam pasiunea pentru alea 2 roti pe care le are iapa , adica aia care ne uneste si ne face sa stam de chiauni pe forumuri , sa ne salutam in trafic etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce grupa sanguina????

Ptr toti astia care l-au invinovatit ca nu avea permis....daca avea permis nu mai avea acum nevoie de sange?????

 

Taci bah ca iti ~ut si una ...bataia era rupta din rai pe timpul lui Creanga dar in cazul unora ar fi eficieta si acum.

Zi-ne mai bine unde ce si cum trebuie sa procedem pentru a dona sange .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DUPA CE AM CITIT APROAPE TOT IATA CONCLUZIA

DUPA CE NE LAUDAM TOTI PE AICI CA MOTO MEU MERG CU SUTA PRIN ORASI<CIND UNU INTREABA CE MOTO SA_SI IA RASPUNS R! SAU ORI CE FUGE PESTE O SUTA CU PRIMA TREAPTA DE VITEZA

SI EU " CA MULTI ALTII TOVARASI DA"I MEI AM MERS MULT FARA PERMIS DAR NOI AM INVATAT CEVA NE_AM FORMAT ALTFEL "PUTI ASTIA NU INVATA NIMIC CI DOAR SOW LA P_IZDE>SE SCAPA PE ELE ASTA STIU ASTIA SI NOI CU POSTARILE NOASTRE II AJUTAM ENORM SA GRESEASCA SI CHIAR SA PERSEVEREZE CA NICI NOI ASTIA CARE NE ZICEM EXPERIMENTATI "NU INVATAM NIMIC DIN PROPRIILE GRESELI CE SA CERI UNUI RASFATAT

PACAT CA NU_SI APRECIAZA VIATA CONTEAZA DOAR IMAGINEA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

multi vorbesc fara sa stie cum au stat lucrurile de fapt. v-ati pus problema ca poate accidentul nu s-a produs din vina lui?? de ce trebuie sa-l acuzati? aveti rabdare,aflati despre ce a fost vorba de fapt si dupa aia spuneti ca a meritat chestia asta!

 

ba daca nu avea permis cum dreq poti sa spui ca nu e vina lui??? la scoala faci si legislatie, mai inveti cate ceva (cat de putin ar parea conteaza ENORM in trafic), iti mai spune instructoru' cate ceva, iti spune k oglinzile nu sunt degeaba, etc.

 

fara nici un fel de suparare dar nu cred ca a fost vina lui ca a intrat unu cu masina in el. la fel de bine se putea afla in locul lui unul care avea permis,si cum schimba asta situatia?

 

da, la fel de bine se putea afla si unul care avea permis si experienta DAR daca era unul cu permis si experienta sansele de accident scadeau DRASTIC! tu oricum esti femeie si nu o sa poti sa conduci niciodata ca un barbat, chestie de testosteron, ma rog!

 

p.s. nu pot sa donez pt. ca pe langa faptul ca nu ma incadrez la inaltime si greutate mai sunt si alcoolic! da' ma tratez eu!

 

p.s.2 SPER SA INFUNDE PUSCARIA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaaa...sa vad daca am inteles eu bine...mergi noaptea fara permis si fara lumini....faza cu "nu l-am vazut" incepe sa capete sens... :lol:

Insanatosire grabnica pentru baiatul ala.Sper sa isi revina 100%.

 

 

 

P.S.Cand te joci cu p**a la c*r...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...