Sari la conținut

Inlocuire Evacuare Suzuki Gsx 600 F


Postări Recomandate

:lol: Fratilor am si eu o mare dilema.As vrea sa schimb sistemul de evacuare de la ,,surfilica"..mea .Acum posed un sistem 2x2 in 1 deci am 2 tobe. modelele de gsx f dupa 97 sunt 4 in 1.credeti ca as putea sa-mi iau un sistem 4 in 1 de la una mai noua sa-l montez ,,pur si simplu"......pe a mea?.V-as fi extrem de recunoscator daca mi-as lamuri aceasta mica DILEMA!

 

IN REST............. MULTI KM SI ASFALT USCAT( CAT MAI E VREME FRUMOASA) :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cumparat-o cu 4:1

 

m-am uitat mai atent si nu pare originala adica alea 2 in plus sunt sudate de teava care da in toba (unica).

 

 

AM MAI VAZUT UNA CU EVACUARE ,,FACUTA"..SI NU SUNA BINE DELOC..DAR IN SCHIMB ORIGINALA SUNA SUPER BINE..MOALE LA TURE JOASE, SE DEZLANTUIE LA PESTE 4500 TURE..E SUPER SUNETU.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM MAI VAZUT UNA CU EVACUARE ,,FACUTA"..SI NU SUNA BINE DELOC..DAR IN SCHIMB ORIGINALA SUNA SUPER BINE..MOALE LA TURE JOASE, SE DEZLANTUIE LA PESTE 4500 TURE..E SUPER SUNETU.

 

Asa e a mea! Suna biiine de tot si gros

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta vreau sa fac si eu acum!

Mi-am cuparat o toba mai periculoasa si vreau sa-i modific evacuare(taiat si sudat)

Nare de ce sa nu meargasi n-are de ce sa nu se auda bine sau mai bine ca inainte.

Totul este toba, cum suna ea, sunetul nu-l face galeria!!!!

 

Cat despre tobele originale, suna naspa, adica nu suna nici de o cloare!

Tre sai dai 6-7 mii de ture ca sa sune un pic!!!

 

Si bafta la modificat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Fratilor am si eu o mare dilema.As vrea sa schimb sistemul de evacuare de la ,,surfilica"..mea .Acum posed un sistem 2x2 in 1 deci am 2 tobe. modelele de gsx f dupa 97 sunt 4 in 1.credeti ca as putea sa-mi iau un sistem 4 in 1 de la una mai noua sa-l montez ,,pur si simplu"......pe a mea?.V-as fi extrem de recunoscator daca mi-as lamuri aceasta mica DILEMA!

 

IN REST............. MULTI KM SI ASFALT USCAT( CAT MAI E VREME FRUMOASA) :ok:

 

De ce nu iti iei direct tobe pentru motocicleta ta ? sau daca vrei doar pentru sunet .. de ce nu iti iei doar finalul ( X 2 :moron: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM MAI VAZUT UNA CU EVACUARE ,,FACUTA"..SI NU SUNA BINE DELOC..DAR IN SCHIMB ORIGINALA SUNA SUPER BINE..MOALE LA TURE JOASE, SE DEZLANTUIE LA PESTE 4500 TURE..E SUPER SUNETU.

 

AMIN! SI oricand se poate verifica la mine :lol:

 

Totul este toba, cum suna ea, sunetul nu-l face galeria!!!!

 

Cat despre tobele originale, suna naspa, adica nu suna nici de o cloare!

Tre sai dai 6-7 mii de ture ca sa sune un pic!!!

 

Da? :ok:

 

De la 2-3000 iti dau un sunet de zici ca e Akrapovik si nici nu am scoase sitele :moron:

 

Si e X2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lamine ,e gsx-f din 95 are2 finale ,si pleaca 2 cu 2.sint originale si scot un sunet de fiara.nu au fost scoase sitele ,doar 3 gauri intr teava dinmijloc si teava mare ,la finala zic,o sa pun si o poza cind apuc.unul mai meserias ,cica are experienta ,zicea sa modific evacuarea si sa pun o singura finala yoshimura,ca cica suna mai barbateste ,adica numai cunoscatorii apreciaza.voi ce z iceti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lamine ,e gsx-f din 95 are2 finale ,si pleaca 2 cu 2.sint originale si scot un sunet de fiara.nu au fost scoase sitele ,doar 3 gauri intr teava dinmijloc si teava mare ,la finala zic,o sa pun si o poza cind apuc.unul mai meserias ,cica are experienta ,zicea sa modific evacuarea si sa pun o singura finala yoshimura,ca cica suna mai barbateste ,adica numai cunoscatorii apreciaza.voi ce z iceti ?

 

 

 

chiar mai facut curios, inseamna ca ai acelasi esapament ca al meu..dar nu suna deloc bine....posteaza o poza cand poti te rog ..ca daca-i asa cu trei gauri m-am scos nu mai dau sute de euro pe tot sistemul sau pe finala..astept :lol:

 

Asa e a mea! Suna biiine de tot si gros

 

 

tu ce zici?....sa schimb intreg sistemul sau sa iau o finala si sa merg la un nea gheorghe cu un aparat de sudura si sa ma apuc sa o ,,operez"..????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

tu ce zici?....sa schimb intreg sistemul sau sa iau o finala si sa merg la un nea gheorghe cu un aparat de sudura si sa ma apuc sa o ,,operez"..????

EU ZIC SA O LASI ASA SI SA DAI TREI SAU MAI MULTE GAUR INTRE TEAVA MICA SI CEA MARE ,LA FINALE MAREFER,CHIAR LA CAPETE,SI INCEARCA SA UNESTI DOUA TREI GAURI SA IASA O FORMA OVALA DAR AI GRIJA SA NU TAI DE TOT .INCERC SA PUN SI O POZA DAR NU PREA CURIND CA SUNT MULTE DE FACUT. LA MINE SE AUDE CA O "BESTIE". E FOARTE IMPUNATOR SUNETU'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut hai sa va dau o adresa unde un tovaras de-al meu si-a facut toba sa sune cu 300 000 de lei vechi (Lary).Dupa intersectia munci vreo 300 de metri mai in fata, cum veniti dinspre piata Alba Iulia treceti de intersectia Muncii si la 300 de metri mai in fata pe stanga e un service care are mare scris Tobe Auto Moto(vizavi e o piatza fantoma), acolo le spuneti problema si oamenii sunt profesionisti adica au facut de multe ori lucrul asta ei ti-o gauresc sau o taie in interior cu sudura in argon, nu lasa semne si o fac dupa cum vrei tu sa se auda si scapi ieftin si ramai si cu toba originala.Salutare!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...