Sari la conținut

Sa Vopsesc Toata Motocicleta ?


emylyo
 Share

Postări Recomandate

MOTOCICLETA ARE VOPSEAUA ORIGINALA,DAR ARE MICI ZGARIETURI CARE IMI STAU PE CREIER CA SUNT TIPICAR.SA O VOPSESC TOATA SAU PARTIAL?NU PREA GASESC NUANTZA ASTA CA E PALETA MOTO SI DIFERA MULT DE CEA AUTO.E ROSU SUZUKI.NU CONTEAZA BANII.SUNT DISPUS SA DAU SI 300 DE EURO,DAR SA MERITE.STITI CUMVA LA SUZUKI LA REPREZENTANTZA DACA AU CU CE CA NU PREA AM AUZIT LUCRURI BUNE?CE PERERI AVETZI.STICKERELE SUNT ORIGINALE.LE POT GASI PE UNDEVA.ARE PE ARIPA,2 PE REZERVOR,2 PE CARENELE LATERALE FATA,2 SPATE,UNUL DEASUPRA LA FAR.CE MA SFATUITZI?PROBLEMA E CA VREAU SA O SI VAND SI SA NU CREEZE DUBII APOI! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal, pentru ca moto sa aiba aspect comercial, ar fi bine sa o vopseshti integral. shtiu din experientza ca difera un pic nuantzele de la paleta moto(la care nici nu exista mixer din cauza ca politica in reprezentantzele moto este ca piesele de carenaj nu se repara ci se schimba) fatza de cea auto, shi retushurile nu prea se potrivesc

la 300 de euro , la mine in atelier primeshti o lucrare de nota 10: vopsire completa cu vopsea/ lac Standox, autocolante noi , polishare, shi lustruire la ce piese mai ai nevoie:manete ambreiaj, frana, suportzi pedale, eventual toba daca e nevoie. - o cosmetizare completa.

contacteaza-ma pe privat pentru detalii sau la tel 0744 582148 sau 0723 683298

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca motocicleta e in vopseaua originala si zgarieturile nu sunt grave mai bine o lasi asa.

Eu, unul, am preferat o motocicleta cu cateva zgarieturi minore normale la un anumit nr de km dar cu vopseaua originala , decat una vopsita proaspat frumos cap-coada. De obicei o motocicleta revopsita ascunde un mare accident :lol:

P.S. Vezi ca in stanga ai o tasta mare CAPS LOCK. Da in ea pana se stinge ledul din dreapta , ca ne dor ochii :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

SE POT REFACE DOAR ZGIRIETURILE FARA SA VOPSESTI TOATA CARENA , IN ASA FEL INCIT SA NI SE MAI CUNOASCA APROAPE DELOC 0720636028 SAU" mecanic68@yahoo.com"

 

SE POT REFACE DOAR ZGIRIETURILE FARA SA VOPSESTI TOATA CARENA , IN ASA FEL INCIT SA NI SE MAI CUNOASCA APROAPE DELOC 0720636028 SAU" mecanic68@yahoo.com"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...